Motorna prskalica / Atomizer

Ma jasno, nego neće i to veliko voće večno trajati...opet će ga smeniti neki mlad zasad, pa će zatrebati...
 
O tome nek razmisljaju naslednici. Ja, s obzirom na godine, vise ne razmisljam o sadjenju.
Mada kad dobro razmislim postoji opcija da najesen povadim visnje i posadim kajsije. Ali posle toga samo poneka vocka koju nemam za jelo i nista vise.
 
Valja li šta ova 14 PE (jesu li otklonjeni problemi koje ima sa pumpom ili je ostala stara priča), ima li jačih, boljih modela od njega ?

 
Poslednja izmena:
Trebao bi ti izdrzati pomenute 3 godine bez vecih kvarova.

Proveri da li se pumpa podmazuje mascu na cepove i redovno podmazuj.

Zimi isprazni gorivo i ocisti karburator, inace ode membrana.

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
 
I ja kupih neki kineski ledjni atomizer u kutiji ga dobio u delovima pa ga polako sklapam al imam viška delova i nekih ključeva koje neznam za čega bi mogli koristiti,zanimljivo je da ovaj atomizer ima tri funkcije,prva za prskanje voca,druga kao duvac lisca i treca za razbacivanje vestackog djubriva,ima dodatak koji se ugradi.
 
Ja sam odustao bukvalno u poslednjem trenutku od Villager varijante...Saslušao i pogledao dosta iskustava sa kinezima...a mogu reći da je i cena presudila...Nov je oko 24k, o drugim demonima od 100e nisam razmišljao...Sasvim slučajno sam otišao u STIHL (da kupim turpije za lanac), pa naleteo na ovu akciju...Dve godine ima radi u mladim kajsijama, ali kasnije planiram da obnovim šljivar, pa će opet biti posla za nega, tako da mi ipak treba pouzdana i kvalitetna mašina.
 
Poceo sam da razmisljam da kupim benzinsku motornu prskalicu na kolicima idealno bi bilo od 50 litara.
Na trzistu sam video sledece modele
Vilager VS 30 istina od 30 litara
Springer 50 lit
Womax W MRS 50 lit
Agromehanika Kranj AGS 80 lit
Morava 100 lit

Moj amaterski vocnjak obicno prskam sljive 50 litara I drugih 50 lit za jabuke I kruske . Tako da bi mi idealna bila prskalica sa rezervoarom od 50 litara .

Molim da iznesete misljenja I svoja iskustva o navedenim motornim prskalicama na rezervorima.
 
Ima jos jedna prskalica od 50 litara

Garden master MT 50 lit


Pa ima li iko neku od navedenih prskalica ili je to neki ralitet izmedju amaterskih od 10 do 20 litara I ozbiljnih traktorskih , koji su retki.
 
Beker sa nekim aku atomizerom oko 7500din.komplet.dal koristi neko?razmisljam za nove zasade vinograda da ga koristim ove i sledece godine
 
Pazario ovih dana dm14 villager od nekog dede. Covek 80god ima. Za 4 god ga palio 4x. Kaze tezak mu pa ovo pa ono pa na kraju plati poznanika da mu oprska i njegov atomizer stajao tako. Svakako sam planirao do kraja godine da uzmem na rate. Platio ga 8700din. Ocuvan, u kutiji.
Toliko trazio, toliko ce i da dobije jer mi covek izasao u susret do plate da ga platim. Iz sela je pa na poverenje sam uzeo
 
Poslednja izmena:
Jel treba neki dodatak da se kupi za prskanje komaraca inace imam agm 14 noseni uzet bas zbog prskanja komaraca?

Послато са M2007J20CG помоћу Тапатока
 
Beker sa nekim aku atomizerom oko 7500din.komplet.dal koristi neko?razmisljam za nove zasade vinograda da ga koristim ove i sledece godine
Nemam atomizer ali beker kupljen iz raske prosle godine kupljen radi odlicno , 14 punjenja isprska bez problema bar kod mene, stim da bi sa atomizerom bilo manje jel se kaci na bateriju od prskalice i mislim da ti je to nepotrebno za vinograd. Sasvim dovoljno i lepo radi i bez njega. koristim za vocnjak sa teleskopom kupljen je uz nju.
 
Pa ima li iko bilo koju prskalicu na kolicima od 50 litara.
Imam Moravinu 100l, stoji u rezervi. Sve ok funkcionisalo dok sam radio sa njom iz 84e je godine. Ako ti nije frezan vocnjak i nije mekano to funkcionise zbog manipulacije samog bureta. Razmisli o kupovini polovne moravine ili mio standard pumpe ima za 100njak e ocuvanih i funkcionalnih primeraka. Ako je bure 100l pa nemoras ga puniti vec samo do pola, dvaput.
 
Ma najbolje mi izgledaju ove od 50 litara na kolicima sa jednim tockom sa italpumpe od 20 bara pritisak I tomosovim motorom.

Moram videti ove mio standrad pumpe, ove moravine me nesti ne privlace...
 
Nazad
Vrh