Protestna vožnja traktorima.

Da li ste verovali da ćemo uspeti ?

  • Da

    Glasovi: 248 68,9%
  • Ne

    Glasovi: 112 31,1%

  • Ukupno glasača
    360
Meni je glupo i ovo drugo. Da ne mozes vise od 2 gazdinstva na jednoj adresi.
Evo kod mene npr.
Otac ima vinograd i vinariju i od toga zivi
Brat i ja zivimo iskljucivo od poljoprivrede.
Svi smo na istom broju
 
Sad sam cuo od drugara da od 01.01. 2024.
Nece moci vise od 2 gazdinstva na jednu adresu i nece moci supruznici da imaju 2 gazdinstva.
Da li neko zna nesto o tome

Спомињала је министарка, спомињао је Урош Давидовић, али ништа конкретно, ни која би била правила ни у ком року.

У сваком случају, у садашњим прописима, и у Закону у пољопривреди и руралном развоју и у Правилнику о упису у Регистар пољопривредних газдинстава, промени података и обнови регистрације, електронском поступању, као и о условима за пасиван статус пољопривредног газдинства, не постоји ограничење да на истој адреси или повезана лица не могу имати два или више газдинстава. Морали би прво да измене неки пропис.

Nece moci vise POVEZANA lica da imaju dva gazdinstva i da dele zemlju jednog vlasnika ili zakupca. Kontrolisace se racuni RPG-a, posebno tamo gde je jedno u PDV-u a drugo obicno komercijalno, zbog tzv "pranja PDV-a". Naravno da ce moci i dalje dva gazdinstva na istoj adresi, gde svako ima svoju zemlju (recimo otac i sin).

Који је извор ових информација?

Dva gazdinstva u pdv u istoj kući? To nisam čuo da postoji.

Писао је @Boderlica да су и он и ћерка у ПДВ-у али не знам да ли су на истој адреси.
 
zivot nije igrica.
bio sam na raznim protestima automobilom sa prikolicom. clan sam udruzenja.
interesuje me da bih se i ja prijavio jednog dana kada budu normalno postavljene stvari, kada to PG bude kao firma sa svojim uvozom i izvozom, bez poreza, kada budu stali sa haracima, taksama,....itd.
zasto sad zavlace, odugovlace, i razvodnjavaju pregovore. da hoce, to se resi za 24h ko sa bg taxijem, to znaci da nekoga podmazuju da smiruje. to je sigurno. proteste je trebalo razbuktavati kako se blize izbori , samo pojacavati pritisak, a ne ovako.ovo nista ne valja.
i jos nesto- srbi , su politicki totalno nepismeni, znaci 95%.... moze da ih radi kako ko hoce. i tako uvek i bude. nazalost.
Da si stajao osam dana na kisi i vetru i da si morao da smirujes nezadovoljne gradjane kojima si preprecio put ne bi tako govorio niti bi te lajkovali neki nebitni likovi.
 
Ministarka izasla sa novom tezom. Nema gazdinstava medju povezanim licima. To je njena izjava od 13 122023 u Agrodnevniku TV NS. Ima na YT.
 
U prevodu bi trebalo da znači da neće moći muž svoju zemlju da razdeli na 2-3 gazdinstva na istoj adresi. Mora svako svoju da radi. I mislim da neće moći od jednog zakupodavca da rade dva gazdinstva na istoj adresi.

Послато са SM-A546E помоћу Тапатока
 
I šta muž radi svoje, a žena svoje !!! Po ministarci sad treba da se razvedu zbog jeb....ne subvencije. Kao biće do 100 hektara a po principu ni pola neće se isplatiti kao do sada!
 
Ma može muž da radi sve, samo svako svoju zemlju mora imati u gazdinstvu. Pod uslovom da su ta gazdinstva na istoj adresi.

Послато са SM-A546E помоћу Тапатока
 
U prevodu bi trebalo da znači da neće moći muž svoju zemlju da razdeli na 2-3 gazdinstva na istoj adresi. Mora svako svoju da radi. I mislim da neće moći od jednog zakupodavca da rade dva gazdinstva na istoj adresi.

Послато са SM-A546E помоћу Тапатока
A sta je tu problem neko ce morati da se prijavi kod babe i dede na drugoj adresi i resen problem.Pa kod mene kolega kupio sinu staru kucu u drugoj opstini da bi mogli licitirati za drzavnu zemlju
 
A sta je tu problem neko ce morati da se prijavi kod babe i dede na drugoj adresi i resen problem.Pa kod mene kolega kupio sinu staru kucu u drugoj opstini da bi mogli licitirati za drzavnu zemlju
Kod nas to rade političari,prema sadašnjem zakonu pravo prvenstva ima fizička ili pravna osoba koja ima prebivalište,ili objekt namijenjen poljoprivrednoj proizvodnji dulje od 3 godine.
Onda ekipa napravi fiktivni ugovor sa 2015 godinom npr,da su uzeli farmu u najam,kako bi dobili 50-100ha zemlje u zakup...ali su ih sada otkrili,pa se poništio natječaj jer se javio netko 100+ km udaljen od zemlje koja se daje u zakup,pa su došli do toga da se politički pogodovalo nekakvom političaru koji nema dosta zemlje...
 
Ministarka izasla sa novom tezom. Nema gazdinstava medju povezanim licima. To je njena izjava od 13 122023 u Agrodnevniku TV NS. Ima na YT.

Ево је та изјава. Само није од 13.12. него од 3.12. али нико није пренео. Морате да пустите тон.


Молим да не преносимо непроверене информације која су тачно правила, како ће се контролисати и сл.

Могло би да се о томе поразговара на састанку који је заказан са министарством, видим да овде има људи који су укључени.
 
Ево је та изјава. Само није од 13.12. него од 3.12. али нико није пренео. Морате да пустите тон.


Молим да не преносимо непроверене информације која су тачно правила, како ће се контролисати и сл.

Могло би да се о томе поразговара на састанку који је заказан са министарством, видим да овде има људи који су укључени.
 
Nazad
Vrh