Protestna vožnja traktorima.

Da li ste verovali da ćemo uspeti ?

  • Da

    Glasovi: 248 68,9%
  • Ne

    Glasovi: 112 31,1%

  • Ukupno glasača
    360
Sta ste se vezali ratara, zar stocari ne uzimaju u zakup?? Ti licno niti uzimas u zakup nit si ratar nit stocar nit si neki faktor. Propao si u politici pa sada sejes pamet.
Ne shvatas poentu zato sto si kratkovid i vidis svoj problem kao jedini i najveci . I naravno glasaj za vlast posto drugi koji hoce da dodju nece sve ovo davadi i obecavati 👍
 
Ja bih bas voleo da se to desi . Bice arenda 500e pa onaj koji poseduje i 20Ha nit oro nit kopo imace 10.000e . Imace vise i od profesora , postara , medicinske sestre i mnogih drugih . Rasproda stoku da nema obaveza i da nadoknadi izgubljeno vreme provedeno u govnim. To ce biti bas fer i uredjena drzava.
 
Све одлике настајања феудалног и аристократског уређења. Имате земљопоседнике, који убирају порез на обраду земље, улажу новац у неке друге ствари и уздижу се изнад осталих.
А све креће од државног уређења.
 
Nakon ovih postova se ipak sada postavlja pitanje.Ko je da se poljoprivreda digne na nešto veći nivo i da bude bolje kroz trajnija rešenja.Koliko sam zaključioiz diskusije Mačvana,oni bi u svakom slučaju dobili po dva osnova i stočarstva i ratarstva.Rade 100 i 200ha i pored toga bave se govedarstvom.Mislim da oni u ovom trenutku mrze ratare ili sami sebe.Tako ja shvatam kao nebitan lik.Prognoziraju propast mlečnog govedarstva.Ali to neće biti zbog subvencija nego zbog cena mleka (tako bar ja shvatam) a oni cenu mleka ni spomenuli nisu.Ne bih baš puno da dužim.Na drugoj strani su ratari ,neću navoditi sa koliko hektara za koje su Mačvani izdajnici i takođe ih mrze,jer su pregovarali sa predsednikom.Kada su oni prosipali mleko,niko ih nije podržao (ne mislim na njih dvojicu jer oni nisu ugroženi) a kada su bili zadnji protesti onda oni nisu izašli zbog zahteva za subvenc. do 100ha.Koliko sam ja shvatio,nema tu političke obojenosti na protestima ali ima težnje pojedinaca da se ubace u politički voz-po svim udruženjima.Svako iz svih tih odruženja ne pregovara sa istim osobama:predsednik,Ministarka,Marjan...Ovi bitni znaju ko je sa kim pregovarao.Nije mi jasno zašto.Ako neko može da razveže ovaj čvor,svaka mu čast.
 
Što se tiče ove dvojice...
Nisu oni izlazili ni na prošle proteste ,samo su iskoristili majske proteste da ućare.
Ova dva udruženja nisu bili ni za prosipanje mleka (šabac ,sajam ,mrčajevci ,beograd) već za civilizovane pregovore sa predstavnicima nadležnih organa.
Što se tiče inicijative , ima ambiciju da pogasi sva druga udruženja i aktivno radi na tome.
 
Све одлике настајања феудалног и аристократског уређења. Имате земљопоседнике, који убирају порез на обраду земље, улажу новац у неке друге ствари и уздижу се изнад осталих.
А све креће од државног уређења.
Znaci nazad u komunizam? oduzeti zemlju svim kulacima!

Ljudi, da li ste vi svesni svoje nesvesti?
 
Ja bih bas voleo da se to desi . Bice arenda 500e pa onaj koji poseduje i 20Ha nit oro nit kopo imace 10.000e . Imace vise i od profesora , postara , medicinske sestre i mnogih drugih . Rasproda stoku da nema obaveza i da nadoknadi izgubljeno vreme provedeno u govnim. To ce biti bas fer i uredjena drzava.
Komunizam nije umro u nekim glavama, pa to ti je.

Evo kupi ti (nasledi) 20 ha zemlje i budi kulak!
Radije bi da pokradete (opet) ljudima koji su se odricali i kupovali zemlju, jer je to eto nepravda? (oni imaju a ti nemas)
 
Ej, licitirana zemlja se racuna kao vlasnistvo?

25d08d230dc7e0214fed8c1efcc88784.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Moje neko predviđanje scenarija:
SNS mora u novu vladu u nekoj većoj koaliciji,ministarstvo poljoprivrede pripadne nekom drugom.Puj pike ne važi sve šta se dogovarali.Sve u svemu nekako mnogo oobećanja i povećanja u zadnje vreme da bi bilo realno !
 
Тртмрт, траже се субвенције, једни би да за све буде једнака без ограничења. Где си оно био једнак, мислим у којем систему? Други би дај ономе ко највише има па коме на крају шта остане. А то је које уређење?
Али би сви као у песми партибрејкерса хоћу сад и хоћу све...
Сагледаш причу са стране а не одма' истрчавање.
 
Јуче је одржана предизборна трибина СНС у мом селу на којој је говорила и министарка. Нисам присуствовао али су ми пренели да је ово споменула:
  • да ће због повећања подстицаја по хектару бити укинут подстицај за нове машине
  • да ће на рачунима за гориво бити број пољопривредног газдинства које је гориво купило
  • да ће НИС-ове Агро картице бити ограничене тако да може да се купи гориво само за површину која је пријављена у регистру
  • да на крају ипак неће бити подстицаја за остављено женско теле
  • да ће се уредити ситуација да има и по неколико регистрованих газдинстава на једном стварном газдинству
 
Kako je sada sa nis karticama?
Do nove godine po 400 litara svaki dan?
a od 01.01. koliko ima ha u gazdinstvu puta 100 litara
 
Kako je sada sa nis karticama?
Do nove godine po 400 litara svaki dan?
a od 01.01. koliko ima ha u gazdinstvu puta 100 litara
Tako je. Sad su počeli da se javljaju oni čije pumpadžije nisu pratili instrukcije pa im sipali koliko god može da stane a sad im kao malo 400l.
Jako bitna stvar za dogodine je ta što će u refakciju moći da uđe gorivo sa svake pumpe jedino što tamo nema ove povlašćene Nis cene već kako se dogovorite sa pumpadžijom ako uzimate na više.
 
Nazad
Vrh