Protestna vožnja traktorima.

Da li ste verovali da ćemo uspeti ?

  • Da

    Glasovi: 248 68,9%
  • Ne

    Glasovi: 112 31,1%

  • Ukupno glasača
    360
znaci rezim je opet pobedio.
u novinama naslovi- vlast sve zahteve prihvatila ,seljaci zadovoljni, protesti prekinuti....
ustvari ,nije potpisano nista, sad razvlace , i posle izbora - cao naivcine.
opet su nasli nacin da sve preokrenu u svoju korist, da izadju neokrnjeni iz ovih opasnih protesta po njih, mozda i cak pridobiju dodatne glasace.
 
znaci rezim je opet pobedio.
u novinama naslovi- vlast sve zahteve prihvatila ,seljaci zadovoljni, protesti prekinuti....
ustvari ,nije potpisano nista, sad razvlace , i posle izbora - cao naivcine.
opet su nasli nacin da sve preokrenu u svoju korist, da izadju neokrnjeni iz ovih opasnih protesta po njih, mozda i cak pridobiju dodatne glasace.
Na kom punktu blokade si bio?
 
Na kom punktu blokade si bio?
ne registrujem traktor ,niti gazdinstvo, bojkotujem.
kad nesto treba komsija radi u slep sluzbi kamion turbo-zeta i preveze mi masinu do njive.
ne dam nikome da me pravi na budalu.
nego to nije vazno. sad je vazno ko je odgovoran za propast protesta i da podnese ostavku. to bi bilo pravilno i normalno.
 
Poslednja izmena:
ne registrujem traktor ,niti gazdinstvo, bojkotujem.
kad nesto treba komsija radi u slep sluzbi kamion turbo-zeta i preveze mi masinu do njive.
ne dam nikome da me pravi na budalu.
nego to nije vazno. sad je vazno ko je odgovoran za propast protesta i da podnese ostavku. to bi bilo pravilno i normalno.
Kad nemaš registrovano gazdinstvo šta te onda briga za proteste ili bilo šta drugo vezano za gazdinstva i podsticaje? Nemoj samo da ti bude odgovor da su protesti oborili cenu primarnih proizvoda i povećali cenu inputa..
 
ne registrujem traktor ,niti gazdinstvo, bojkotujem.
kad nesto treba komsija radi u slep sluzbi kamion turbo-zeta i preveze mi masinu do njive.
ne dam nikome da me pravi na budalu.
nego to nije vazno. sad je vazno ko je odgovoran za propast protesta i da podnese ostavku. to bi bilo pravilno i normalno.
Kome da podnese ostavku?? Tebi i tebi slicnim koji se uz drugog ceo zivot slepaju??
 
Ja nisam ucestvovao na protestima jer mislim da nije u intresu malih prizvodaca .Kad neko da neke konkretne informacije kao Bubu ili Mikser ja se zahvalim lajkom nemamo mi sta da zahtevamo ili kritikujemo ove sto su bili na blokadama treba da budemo zahvalni za svaku informaciju i za svaki dinar sto dobijemo.
 
Ja nisam ucestvovao na protestima jer mislim da nije u intresu malih prizvodaca .Kad neko da neke konkretne informacije kao Bubu ili Mikser ja se zahvalim lajkom nemamo mi sta da zahtevamo ili kritikujemo ove sto su bili na blokadama treba da budemo zahvalni za svaku informaciju i za svaki dinar sto dobijemo.
Svaka čast na odgovoru! Samo me zanima šta je za tebe mali proizvođač?
Na našem punktu je bilo više proizviđača koji rade manje od 50 jutara zemlje..
 
Mali je onaj sto radi manje od 50 jutara.Evo da probam da objasnim zasto ovakva raspodela subvencija dugorocno ne odgovara malim proizvdacima,recimo kod nas ima dvoje koji rade preko 500 hektara koje su raspodeljeni na vise gazdinstva sad njih dvoje razdele atar ko u kom delu kupuje zemlju sto su vec radili i mi mali mozemo samo da gledamo i da stagniramo isto tako i sa arendama.Jos ako uvedu obavezu placanj pio kao uslov za subvenciju a placamo isto i onaj sto radi 5 hektara i onaj sto radi 500 hektara. Ima tu vise stvari koji ce da dovede do gasenja malih gazdinstva
 
Svako dobija srazmerno, koliko ima i koliko je ulozio. Onaj ko radi pedesetak jutara je osudjen na prezivljavanje sa malom nadom da ce se nesto veliko siriti i bez iluzije da ce ikad biti rame uz rame sa onim sto radi 500ha. Ovo se sve odnosi na ratare i ratare-stocare. O nekom vocarstvu ili povrtarstvu ne mogu da pricam jer nemam iskustva iz tih oblasti.
 
Па тешко да су конкуренција ако су се договорили и поделили атар. Кад остану сами у селу онда ће бити конкуренција.
 
Mali je onaj sto radi manje od 50 jutara.Evo da probam da objasnim zasto ovakva raspodela subvencija dugorocno ne odgovara malim proizvdacima,recimo kod nas ima dvoje koji rade preko 500 hektara koje su raspodeljeni na vise gazdinstva sad njih dvoje razdele atar ko u kom delu kupuje zemlju sto su vec radili i mi mali mozemo samo da gledamo i da stagniramo isto tako i sa arendama.Jos ako uvedu obavezu placanj pio kao uslov za subvenciju a placamo isto i onaj sto radi 5 hektara i onaj sto radi 500 hektara. Ima tu vise stvari koji ce da dovede do gasenja malih gazdinstva
Ja sam na granici da budem taj mali i kao što Coci piše osuđeni smo na preživljavanje.
Svi mi imamo slične probleme i svakom je svoj problem i svoja muka najveća. Sistem je takav da će neminovno doći do smanjenja broja gazdinstava iz više razloga e sad ako smo svesni i ako izlazimo većinski na ulice, veća je i šansa da napravimo bolje uslove za sve nas.
 
Svako dobija srazmerno, koliko ima i koliko je ulozio. Onaj ko radi pedesetak jutara je osudjen na prezivljavanje sa malom nadom da ce se nesto veliko siriti i bez iluzije da ce ikad biti rame uz rame sa onim sto radi 500ha. Ovo se sve odnosi na ratare i ratare-stocare. O nekom vocarstvu ili povrtarstvu ne mogu da pricam jer nemam iskustva iz tih oblasti.
Значи, мали треба да пропадну или да одустану у корист великих. Ипак су мањи пољопривредници трн у оку и даље великима,а апетити великих су све већи и већи. Значи, ако до сада ниси ојача не треба ни да се трудиш ни да се бавиш пољопривредом.
 
Значи, мали треба да пропадну или да одустану у корист великих. Ипак су мањи пољопривредници трн у оку и даље великима,а апетити великих су све већи и већи. Значи, ако до сада ниси ојача не треба ни да се трудиш ни да се бавиш пољопривредом.



Ko kaze da ne treba da se trudis. Nisam rekao ni da ne treba da se bavis poljoprivredom. Tacno je da su apetiti velikih sve veci i veci i trka sa njima je izgubljena sem ako se ne pojavi mecka o kojoj pise North u postu iznad. Opet ponavljam borba na protestima je bila za sve srazmerno koliko imaju. Ista i za onog sto ima 20ha isto i za onog sto ima 100ha. Drugovi moji ako neko misli i kaze da ovom prvom 700 000 subvencija ne znaci nista kao i gorivo po 130 dinara i da nije hteo da izadje zbog velikih, onda je ovde neko veliki LAZOV........ Kolega ne mislim na tebe.
 
Ej koliko je malih pogaseno dok se svako od nas sirio i mislio kako je pametan i sposoban da se siri.
Ko zna mozda zadnjem na vrata zakuca onom sa 50kj sto je ostao na Rusu i Fergusonu... Tocak se okrece a nikad se ne zna kad ce na cija vrata mecka zakucati.
Tacno ...nikad ne znas sta mozs da te strefi.....samo manje srece i u kurcu si
 
Nazad
Vrh