Protestna vožnja traktorima.

Da li ste verovali da ćemo uspeti ?

  • Da

    Glasovi: 248 68,9%
  • Ne

    Glasovi: 112 31,1%

  • Ukupno glasača
    360
Mali je onaj sto radi manje od 50 jutara.....
Uz dužno poštovanje ti što rade do 50-60kj su na žalost odavno otpisani. Samo što im to još nije rečeno zvanično... Velika većina od tih ima možda do 20-25kj svoje zemlje, neke usluge mora da plati u 99% slučajeva(kombajn).... Mora da se boksa da plati cenu zakupa koju plaćaju i kako neko kaže "jači".... Ne može da se izbori za povoljnije cene hemije i ostalog... Subvencije u 90% slučajeva uzimaju zakupodavci itd itd....

U jednom selu drugar mi je rekao da se kod njih ugasilo oko 30-tak PG ove godine koji su radili do 50kj zemlje... Prethodne 2 godine loše sa prinosom, ova sa cenom... I kaže jednostavno popucali ljudi. Ostali dužni na više strana. Morali da prodaju deo zemlje da se razduže, a ostatak izdali u arendu..... Tih 30-tak nestalih PG je na kraju uzelo samo 3PG da rade sve, jer su plaćali najviše od svih...

Isto tako imam i drugara koji ima ~400ha u vlasništvu. I sve prijavljeno u PG.... Kaže ako daju tih obećanih 35k/ha uz pravdanje računima koji god da trebaju.... I 100L/ha.... On će od tih subvencija svake godine moći da kupi još dodatnih 12-15kj zemlje..... Pored 25-30kj koje već kupuje redovno svake godine, jednostavno kaže postala tradicija.... Jedino što ne kupuje parcele manje od 6kj osim ako nije već pored njegove zemlje. On će za 10-tak godina pojesti sve te "male" iz tog sela.... Ali jednostavno oni sami dolaze i nude zemljište na prodaju..... Tih ~400ha svoje zemlje i 100ha zakupa urade sa 1 stranim traktorom od 230ks i sa 4-5 raznih rusa.... Dodao bih još da to urade Otac i dva sina sve sami bez i jednog radnika...
 
Poslednja izmena:
Uz dužno poštovanje ti što rade do 50-60kj su na žalost odavno otpisani. Samo što im to još nije rečeno zvanično... Velika većina od tih ima možda do 20-25kj svoje zemlje, neke usluge mora da plati u 99% slučajeva(kombajn).... Mora da se boksa da plati cenu zakupa koju plaćaju i kako neko kaže "jači".... Ne može da se izbori za povoljnije cene hemije i ostalog... Subvencije u 90% slučajeva uzimaju zakupodavci itd itd....

U jednom selu drugar mi je rekao da se kod njih ugasilo oko 30-tak PG ove godine koji su radili do 50kj zemlje... Prethodne 2 godine loše sa prinosom, ova sa cenom... I kaže jednostavno popucali ljudi. Ostali dužni na više strana. Morali da prodaju deo zemlje da se razduže, a ostatak izdali u arendu..... Tih 30-tak nestalih PG je na kraju uzelo samo 3PG da rade sve, jer su plaćali najviše od svih...

Isto tako imam i drugara koji ima ~400ha u vlasništvu. I sve prijavljeno u PG.... Kaže ako daju tih obećanih 35k/ha uz pravdanje računima koji god da trebaju.... I 100L/ha.... On će od tih subvencija svake godine moći da kupi još dodatnih 12-15kj zemlje..... Pored 25-30kj koje već kupuje redovno svake godine, jednostavno kaže postala tradicija.... Jedino što ne kupuje parcele manje od 6kj osim ako nije već pored njegove zemlje. On će za 10-tak godina pojesti sve te "male" iz tog sela.... Ali jednostavno oni sami dolaze i nude zemljište na prodaju..... Tih ~400ha svoje zemlje i 100ha zakupa urade sa 1 stranim traktorom od 230ks i sa 4-5 raznih rusa.... Dodao bih još da to urade Otac i dva sina sve sami bez i jednog radnika...
Takvima treba duplirati subvencije a onima ispod 20ha ukinuti i rešiti već jednom pitanje poljoprivrede jer se samim tim oni od 30,40,50 ruše kao kule od karata i tako redom.
 
I opet ponavljam totalno druga slika severno od Save(Vojvodina) i južno od Save(centralna i južna Srbija).
Ovo centralna i južna sam stavio samo zbog geografskog položaja,naravno da je sve Srbija ali opet nije ni približno isto.
 
Sve se ovo dešava jer živimo u državi koja je kolinija ,državi bez pravih zakona ,bez moralnih vrednosti...
Odavno je bačena koska i ko je veći ker taj će opstati ...ali i njemu će doći kraj ...na ovaj ili onaj način...
 
Uz dužno poštovanje ti što rade do 50-60kj su na žalost odavno otpisani. Samo što im to još nije rečeno zvanično... Velika većina od tih ima možda do 20-25kj svoje zemlje, neke usluge mora da plati u 99% slučajeva(kombajn).... Mora da se boksa da plati cenu zakupa koju plaćaju i kako neko kaže "jači".... Ne može da se izbori za povoljnije cene hemije i ostalog... Subvencije u 90% slučajeva uzimaju zakupodavci itd itd....

U jednom selu drugar mi je rekao da se kod njih ugasilo oko 30-tak PG ove godine koji su radili do 50kj zemlje... Prethodne 2 godine loše sa prinosom, ova sa cenom... I kaže jednostavno popucali ljudi. Ostali dužni na više strana. Morali da prodaju deo zemlje da se razduže, a ostatak izdali u arendu..... Tih 30-tak nestalih PG je na kraju uzelo samo 3PG da rade sve, jer su plaćali najviše od svih...

Isto tako imam i drugara koji ima ~400ha u vlasništvu. I sve prijavljeno u PG.... Kaže ako daju tih obećanih 35k/ha uz pravdanje računima koji god da trebaju.... I 100L/ha.... On će od tih subvencija svake godine moći da kupi još dodatnih 12-15kj zemlje..... Pored 25-30kj koje već kupuje redovno svake godine, jednostavno kaže postala tradicija.... Jedino što ne kupuje parcele manje od 6kj osim ako nije već pored njegove zemlje. On će za 10-tak godina pojesti sve te "male" iz tog sela.... Ali jednostavno oni sami dolaze i nude zemljište na prodaju..... Tih ~400ha svoje zemlje i 100ha zakupa urade sa 1 stranim traktorom od 230ks i sa 4-5 raznih rusa.... Dodao bih još da to urade Otac i dva sina sve sami bez i jednog radnika...
Ne mora da znaci da su oni mali od 50-60kj jutara otpisani samo se treba prilagoditi evo mi ni jaje ne prodajemo ko jaje nego pravimo testenine, mleko isto preradujemo, svinje koljemo pravimo suhomesnato sve sami prodajemo.Imamo mozda preko 100 musterija koji kupuju nedeljno od nas znaci stojimo na sto noga i dvoje troje nesto da ne plate ni ne primetimo a to se retko desava. A onaj veliki radi mozda sa jednim ili dva otkupljivaca ako jedan zakaze i on je u problemu. Zilavi smo mi mali prazivecemo mi mnogo velikih.
 
Rogi prekucao si igricu.
zivot nije igrica.
bio sam na raznim protestima automobilom sa prikolicom. clan sam udruzenja.
interesuje me da bih se i ja prijavio jednog dana kada budu normalno postavljene stvari, kada to PG bude kao firma sa svojim uvozom i izvozom, bez poreza, kada budu stali sa haracima, taksama,....itd.
zasto sad zavlace, odugovlace, i razvodnjavaju pregovore. da hoce, to se resi za 24h ko sa bg taxijem, to znaci da nekoga podmazuju da smiruje. to je sigurno. proteste je trebalo razbuktavati kako se blize izbori , samo pojacavati pritisak, a ne ovako.ovo nista ne valja.
i jos nesto- srbi , su politicki totalno nepismeni, znaci 95%.... moze da ih radi kako ko hoce. i tako uvek i bude. nazalost.
 
Poslednja izmena:
Sad sam cuo od drugara da od 01.01. 2024.
Nece moci vise od 2 gazdinstva na jednu adresu i nece moci supruznici da imaju 2 gazdinstva.
Da li neko zna nesto o tome
 
Nece moci vise POVEZANA lica da imaju dva gazdinstva i da dele zemlju jednog vlasnika ili zakupca. Kontrolisace se racuni RPG-a, posebno tamo gde je jedno u PDV-u a drugo obicno komercijalno, zbog tzv "pranja PDV-a". Naravno da ce moci i dalje dva gazdinstva na istoj adresi, gde svako ima svoju zemlju (recimo otac i sin).
 
Nece moci vise POVEZANA lica da imaju dva gazdinstva i da dele zemlju jednog vlasnika ili zakupca. Kontrolisace se racuni RPG-a, posebno tamo gde je jedno u PDV-u a drugo obicno komercijalno, zbog tzv "pranja PDV-a". Naravno da ce moci i dalje dva gazdinstva na istoj adresi, gde svako ima svoju zemlju (recimo otac i sin).

1938a75d55df0bf9a63678daa7171d5b.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nazad
Vrh