Protestna vožnja traktorima.

Da li ste verovali da ćemo uspeti ?

  • Da

    Glasovi: 248 68,9%
  • Ne

    Glasovi: 112 31,1%

  • Ukupno glasača
    360
Tek juče je stigao poziv za sastanak. U 5 do 12. Evo obaveštenja od inicijative ko ide na sastanak i na kojim temama će insistirati....


Na sastanak sutra dolaze ispred :

Saveza Banata
Dalibor Paskulov
Vojislav Malbaški

Inicijative za opstanak poljoprivrednika Srbije
Goran Filipović
Đoka Ćurčić
Vladimir Višić

Udruženja iz Subotice
Marko Gabrić
Dulić Luka

Udruženja iz Aradca
Paljo Jančo



Otvorena pitanja su ostala

1. Način i početak realizacije kredita 1% za kupovinu repromaterijala ili refinansiranje postojećih kredita kao i šta je Vlada uradila po tom pitanju od sastanka u Kisaču do danas.Da budu operativni do 1 marta 2024

2. Način prezentovanja 17.000 din po ha drugim udruženjima

3. Dokle se stiglo sa preporukom Narodne banke Srbije vezano za upisane poljoprivrednike u kreditni biro u poslednjih 18 meseci

4. Jasno definisanje povezanih lica pravilnikom ! Pre stupanja na snagu od 01.01.2024.

5. Koja su rešenja za izmene Zakona PIO za poljoprivrednike kada se formira novi saziv Skupštine i šta sa abnormalnim dugom



Takođe očekujemo i insitiramo na akt potpisan od strane Vlade na kojem će se videti kako se planira sprovođenje gore navedenog.



Hvala

Послато са SM-A546E помоћу Тапатока
 
Добро што је убачена и тачка 4. за повезана лица. Оно што би по мени убудуће требало преговарати је и измена Закона о ПДВ-у тако да се члан 32б направи праведнијим за пољопривреднике. Сада одговара искључиво трговцима. Ако се крене у правцу спајања газдинстава у једно, биће много нових обвезника ПДВ-а а садашње решење за улазак у ПДВ је катастрофално по пољопривреднике.

Могу и да детаљније образложим ако треба, нажалост физички не могу да се прикључим активностима.
 

 
Poslednja izmena:
Takva obecanja sa njihove strane su zvucala suvise prepotentno!
Kao da ne znamo s kim imamo posla!
Jednom sam napisao da ovima ne treba verovati od kasike do usta!
Zar oni koji su nam sve uzeli i karali nas sa pisljivim 4000 din po ha, odjednom ce povecati subvencije za 1000% jer navodno su se uplasili ili sazaljevaju nas!
Bagra lazljiva!
 
Nisi jedini!
Ali aj da se nadamo jer za drugo i nismo!
Da nam je lose koliko se kuka onda bi sasvim druga prica bila!
Pa gde je tu logika da od toliko traktora u Srbiji izlazi na proteste neki smesni procenat a pri tom ocekujemo med i mleko!
Na zadnjim protestima nisam ucestvovao i donekle me grize savest jer od Vrsca pa do Zrenjanina i Panceva skoro da niko nije izasao!
Ali bar imam osecaj da smo pokvareni i nismo za bolje, a znam mnogo njih kojima je smesno i van svake pameti da je trebalo izaci!
Zakljucak, fino nam je i dok imaju koga da karaju samo nek izvole, tu smo da im pravimo zadovoljstvo!
 
Dogovoreno je sve koliko ce ko imati.... Zavetnici i oni drugi 15%, proevropska opozicija 22-25%, ostalo uzimaju napredni.
A Bg ide evropkoj opoziciji. Ne mislis valjda da ce se izborima menjati vlast.....
A ti mi ne stavaljaj etikete, ne poznajemo se.
15.11. Smo raspravljali na ovu temu. Vreme je da vidimo da li sam dobro informisan.
 
Ovo da BG ide Evropskoj opoziciji mi se sviđa , znači da se vlast polako kruni .
Sve ( političke ) promene polaze iz BG .
Za koji sat videćemo !
 
Tja , evo prvih rezultata .
Iznenadio me je Nestorović i da sam znao da će preći cenzus glasao BiH njega .
Dobro je što su ovi desničari ispod liste .
 
Nazad
Vrh