Motorna prskalica / Atomizer

Učlanjen(a)
17 Mar 2013
Poruka
232
Bilo koja da je pumpa u pitanju, bas strogo pumpa gledano a ne i motor , obrati paznju na mogucnost nabavke delova za njih i cene istih jel nista nije vecno tipa membrane kod membranskih ili semeringa kod klipnih pumpi kao sto je hondina ili nekih novijih modela. Npr membranska uglavnom relativno jeftine membrane ventili itd (pricam o moravi mp25) remont za 50ak e ako nije bas totalno razdrndano , traje dosta dugo godinama ako se neprska jako visokim pritiscima primer su traktorske prskalice za ratarstvo 3-8 bara. Hondina VTP25 klipna je daleko robusnija i takodje radi ok, 25 bari bez problema ali je komplikovaniji sklop samim tim vise delova za otkazivanje, a cena seta semeringa je oko 30e ili jedan ventil je 700din a ima ih 6. Naravno nece otkazati svih 6 odjednom ali je odrzavanje skuplje. Klip ili klipnjaca ako se pohaba nemas za kupiti koliko ja znam i moses baciti je. Za ostale pumpe neznam kako stoje stvari i za kung fu varijante istih.

I veruj mi sa 20 bari neces prskati sa stapom skoro pa nikad, to je pritisak sa kojim komforno sa vecom diznom mozes oprati kola.

Nada i vera

Novajlija
Učlanjen(a)
5 Jun 2018
Poruka
21
Pozdrav svima.

Da li ima neko Knapsack prskalicu za baste ? Sklopila sam je i sada bih trebala prvi put da punim bateriju ali ne pise koliko sati...Pise za svaki naredni put, ali ne i prvi. Ako neko zna, neka napise.

Učlanjen(a)
17 Mar 2013
Poruka
232
Na punjacu kad ga ukljucis da puni trebala bi da se crveni lampica , kad napuni bateriju ona promeni boju u zelenu ili neku drugu tad je baterija puna, i mozes je iskljuciti.
Punjac ima zastitu od prepunjavanja tj ogranicenje napona na 14,2v tako da i ako ostane malo duze nece biti problem (bar je tako u mom slucaju ,proveravao sam funkcije integralnog kola u punjacu da budem precizniji).Moja je pumpa Becker kupljena u Raskoj ali verujem da je princip isti.

Nada i vera

Novajlija
Učlanjen(a)
5 Jun 2018
Poruka
21
kadliscepadne, hvala ti puno. Nigde mi ne pise koliko sati, pa me bas bilo strah, a veruj mi, ovi moji je nisu ni ukljucivali i tek cu veceras da je stavim na punjac., pa ce sutra da probaju. Znaci da ja ne obracam paznju na broj sati, vec da, kad se upali zelena lampica, tad iskljucim ? To je i logicno, ali kad je prvi put u pitanju, pa te strah...Ja zivim u Raski...a ova prskalica je kupljena, ne znam gde bese tacno, uglavnom teritorija Kosova. Hvala ti puno, bas cu da javim sutra povratne informacije. Tek sam sad videla tvoju poruku, tako da tek sada i odgovaram.

Nada i vera

Novajlija
Učlanjen(a)
5 Jun 2018
Poruka
21
Sad ukljucih bateriju, lampica je zelena ... (prvi put se puni) Je l to normalno za 1.put ili ne...?
Da li prvo treba da se isprazni baterija i sta to tacno znaci - da se koristi, pa nakon potpunog praznjenja da se napuni ?

Poslednja izmena:

maharadza

Novajlija
Učlanjen(a)
12 Mar 2018
Poruka
18
Pozzz radim oko jednog atomizera, mijenjam karike , medjutim na klipu nema strelice tako da ne znam koju stranu da ga okrenem ka auspuhu? Kako to da uradim?

Beshla

Član
Učlanjen(a)
1 Okt 2011
Poruka
65
Može li preporuka za dobrog servisera? Imam leđni atomizer Solo 450. Zadnjih 3-4 godine teško pali i trokira. Zvao sam ovlašćeni servis u Sr.Kamenici ali ne rade...nosio sam ga u Lombardini servis u Zemunu i rekli su da su ga sredili koliko su mogli ali da nemaju delova...

Sloba31

Član
Učlanjen(a)
25 Nov 2011
Poruka
1.206
Ja imam solo 423. Taj servis u Sr.Kamenici odavno ne radi. Sad ga servisira servis u Senti, firma Horoszcoop. Oni su izgleda i zastupnici i prodaju nove atomizere. I meni je tako trokirao i gasio se u radu i dok nisam promenio karburator nista nije vredelo. Evo ti i link.

Učlanjen(a)
17 Mar 2013
Poruka
232
Sad ukljucih bateriju, lampica je zelena ... (prvi put se puni) Je l to normalno za 1.put ili ne...?
Da li prvo treba da se isprazni baterija i sta to tacno znaci - da se koristi, pa nakon potpunog praznjenja da se napuni ?
Znaci da je baterija puna i nema problema, mozete u toku zime posto se nekoristi 4-5 meseci pumpa jednom je nakopcati na punjac da se dopuni npr u februaru. Duze ce vam trajati baterija
i po nekoliko godina.

Učlanjen(a)
17 Mar 2013
Poruka
232
Pozzz radim oko jednog atomizera, mijenjam karike , medjutim na klipu nema strelice tako da ne znam koju stranu da ga okrenem ka auspuhu? Kako to da uradim?
Mozda je kasno ali sad procitah, pogledati po starom klipu . Obratiti paznju na spojeve karika ili iglice na klipu (isto je) NE SMEJU da prelaze preko usisnog , izduvnog kanala ili prelivnih kanala.
Znaci staaviti klip u cilindar , proveriti , odrediti smer, obeleziti markerom strelicu ili sta vec i montirati

maharadza

Novajlija
Učlanjen(a)
12 Mar 2018
Poruka
18
Može li preporuka za dobrog servisera? Imam leđni atomizer Solo 450. Zadnjih 3-4 godine teško pali i trokira. Zvao sam ovlašćeni servis u Sr.Kamenici ali ne rade...nosio sam ga u Lombardini servis u Zemunu i rekli su da su ga sredili koliko su mogli ali da nemaju delova...
Provjeri varnicu...

sremac67

Član
Učlanjen(a)
4 Maj 2014
Poruka
56
Ubih se tražeči da li se atomizer Villager DM 14P može koristiti i kao duvač za lišće, vidim da neki mogu poput STIHL SR 420 ali nigde ne nađoh za ovaj model

Vrh