Kako smanjiti kiselost zemljišta ?

725264247105524
saturacioni mulj..........

- - - - - - - - - -

725264247105524.jpg
[/URL] [/IMG] saturacioni mulj.............
 
Vojkane, mozes li da mi napises telefon na pp.
Ako pakuju u dzakove od 50 kg, onda i meni to odgovara. Imam coveka koji vozi skoro svakog dana kombi do Beograda i nazad, pa mozda moze da mi preveze.

Ispravka: Nasao sam telefon na internetu.
 
Poslednja izmena:
Trazi Vesnu.Ako je taj tvoj zainetesovan moze i meni da preveze neku kolicinu,pod uslovom da nije jako skup.Ako moze javi.Isprazni inbox poruka.
 
ovde je rasuto 100 tona na 50 ari.Skip je utovarao, ja sipao prikolicom na kamare, zatim je on te kamare rasturio levo-desno i onda setvospremac sa skroz spustenom prednjom daskom. ovo je slika pre oranja.........
 
iz pecinaca, on je besplatan, tamo se placa samo utovar oko 100-150 din tona.prevoz oko 120 eura za sleper od oko 30-35 tona..............
 
on je prodao kamion pre godinu dana, sigurno ima neko u obrenovcu ko ima sleper-kiper..............
 
Vama se isplati da radite poljoprivredu,sve vam je 10 puta jeftinije a sve prodajete sto proizvedete skuplje,ovde na jugu je jad i beda.100 din tona,a sleper 100eu-bruka.
 
Ja sam dogovorio da mi covek doveze njival iz rudnika kod Plane u blizini Paracina. Cena je kao sto je rekao Vojkanvrelo. Samo nisam pitao da li ima razlike u ceni izmedju njival Ca i njival Ca + Mg.

Vojkanvrelo, a gde kod nas ima saturacioni mulj? I da li se pakuje saturacioni mulj, ili ide rinfuz?
 
saturacioni mulj se dobija samo u seceranama.mislim da nijedna secerana juzno od save i dunava, vise ne radi, znaci samo iz vojvodine..................ide u rinfuzi.......
 
Nazalost nema nigde.On ima manje Ca ali je zato skoro pa totalno jeftin jer je nusproizvod.Nekada su bile neke secerane u Cupriji valjda ali to vise nema.Kad sam zvao prosle godine neke secerane u vojvodini oni se cude i pitaju sta ti je to,svasta.Tako da ja odustao od svega.
 
u pecincima ima sigurno, a bilo je i u sapcu ranije dok je radila secerana,mozda su hteli da te otkace kada su ti tako rekli?
 
ph je bio 5.5, ako je hektar zemljista 100 sa 100 m i puta 1 centimetar debljine sloja kreca, dolazimo do cifre od 100 kubika, odnosno tona........meni su preporucivali 10-20 tona na hektar, ali to je veoma malo,verujte da posle ovoga radja kao luda..............
 
A sta bi sa onim sto rece neko na ovom forumu da ako se pretera sa krecnjakom tj Caco3 desava se kontraefekat?
 
Nazad
Vrh