Chat 9

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Moj ujak je preminuo juce od posledica Korone,bio je na respiratoru dve nedelje do juce pluca su mu nestala skroz nije mu bilo spasa.

Послато са SM-A705FN помоћу Тапатока
Jbg, kao ženina tetka iz klipa o kobasicama...Moje saučešće...
 
Ма није само то да умреш или не, ма у колико малом проценту то било - ено извештаји из читавог света о трајним последицама који је вирус оставио на онима који су прележали болест. Изгледа да не важи оно "ко жив - ко мртав", већ очас посла ти се заломи некаква глупост да је вучеш до краја живота. ОК, није то обавезна појава код свих, али како смо талични, можеш да рачунаш да све може да нам се заломи.
 
Evo meni iako koronu skoro da nisam ni osetio ispostavilo se da sam imao...uradio nalaz na antitela
Poceli mi problemi sa zamorom i nekim pritiskom u predelu srca...
otisao sam privatno kod doktora jer u bogaticu nemas kod koga sem u kovid ambolantu
Dijagnoza mi je, pojednostavljeno...izliv vode izmedju srca i srcane opone i ne moze srce punim kapacitetom da pumpa jer je ta voda smanjila prostor za rad...kaze da je posledica virusa...
 
Hvala,vecina misli da je ovo obicna zajebancija ali nije ic saliti se sa ovim virusom..

Послато са SM-A705FN помоћу Тапатока
PARACINAC ne misli niko da je to zezanje niti nesto bezazleno vec je ljudima preko glave danonocno bombardovanje medija i punjenje glave sa brojevima umrlih i zarazenih a te informacije sluze samo da bi na kraju farmaceutske kuce napravile extraprofit i da bi se teziste prebacilo sa nekih mnogo bitnih stvari koje zivot znace na danonocni razgovor o koroni. Milion problema je pritisnulo nas narod sa svih strana ali koga briga poenta je samo skretanje paznje ljudi i zaludjivanje sirokih narodnih masa a produkt tog zaludjivanja moze da bude samo strah kod naroda kao i otudjivanje i i depresija nikakav drugi efekat ne vidim od toga
 
PARACINAC ne misli niko da je to zezanje niti nesto bezazleno vec je ljudima preko glave danonocno bombardovanje medija i punjenje glave sa brojevima umrlih i zarazenih a te informacije sluze samo da bi na kraju farmaceutske kuce napravile extraprofit i da bi se teziste prebacilo sa nekih mnogo bitnih stvari koje zivot znace na danonocni razgovor o koroni. Milion problema je pritisnulo nas narod sa svih strana ali koga briga poenta je samo skretanje paznje ljudi i zaludjivanje sirokih narodnih masa a produkt tog zaludjivanja moze da bude samo strah kod naroda kao i otudjivanje i i depresija nikakav drugi efekat ne vidim od toga
Veruj mi da vecina misli,ne pricam nista napamet jer poznajem ljude koji se kurce nece da nose maske i ne veruju nikome nista..danas smo sahranili mog ujaka na sanduku ima plocica sa sifrom od cega je covek preminuo..ovo nije sala nikakva jel u familiji mojoj 18 osoba je bilo zarazeno virusom,danas kad sam ih video kako izgledaju ljudi se prepolovili i naravno virus ostavlja posledice na vecinu...

Послато са SM-A705FN помоћу Тапатока
 
Ne znam da li većina misli da je virus bezazlen (ja sigurno ne), ali danas u par prodavnica u koje sam ušao niko živi ne nosi maske.
U petak sam bio sa roditeljima da prime vakcine (kineske), i dok sam ih čekao ispred ambulante sretnem rođaku koja je preležala koronu i u razgovoru sa njom ne znam koliko puta mi je ponovila da se jako čuvamo da se ne zarazimo. Ona sigurno to ne priča zbog extraprofita farmaceuta ili zbog stvaranja straha, već zbog ličnog iskustva sa bolešću. U sličnom tonu je bio razgovor sa svima koji su iskusili taj virus.
 
Паде ми нешто на памет... Видели сте у вестима да нам је прворођени био у Француској... Тај метро што ће да граде "наши пријатељи" Французи... Је л' био тендер за то? Да ли се ја варам када мислим да код нас постоји неки закон, правило или неки пропис, да се за било какав пројекат расписује тендер или су баталили такав начин рада?
 
PARACINAC ne misli niko da je to zezanje niti nesto bezazleno vec je ljudima preko glave danonocno bombardovanje medija i punjenje glave sa brojevima umrlih i zarazenih a te informacije sluze samo da bi na kraju farmaceutske kuce napravile extraprofit i da bi se teziste prebacilo sa nekih mnogo bitnih stvari koje zivot znace na danonocni razgovor o koroni. Milion problema je pritisnulo nas narod sa svih strana ali koga briga poenta je samo skretanje paznje ljudi i zaludjivanje sirokih narodnih masa a produkt tog zaludjivanja moze da bude samo strah kod naroda kao i otudjivanje i i depresija nikakav drugi efekat ne vidim od toga
E to je onda nesto novo . Mislim to sto kazes, nemisli niko da je to zezanje ....
 
Veruj mi da vecina misli,ne pricam nista napamet jer poznajem ljude koji se kurce nece da nose maske i ne veruju nikome nista..danas smo sahranili mog ujaka na sanduku ima plocica sa sifrom od cega je covek preminuo..ovo nije sala nikakva jel u familiji mojoj 18 osoba je bilo zarazeno virusom,danas kad sam ih video kako izgledaju ljudi se prepolovili i naravno virus ostavlja posledice na vecinu...

Послато са SM-A705FN помоћу Тапатока
Pre par godina kada je zelezara vec bila na izdisaju u stvari ona radi sa gubitcima od kada je napravljena navijao sam da se ne pojavi strateski partner i da taj horor od crne metalurgije zavrsi za sva vremena. Medjutim drzava je pronasla Kineze a posto sada odzak kulja kao nikada probija sve barijere a u planu je i izgradnja Kineske rafinerije. Da stvar bude gora 90 tih godina se ceo grad grejao na struju a sada se ceo grad greje na ugalj i na mazut .Uz put ceo grad je gasifikovan i aktuelna vlast umesto da pusti narod da se ceo grad prikljuci na gas oni traze legalizaciju kuce drugim recima jednom domacinstvu treba 3000 eura da se prikljuci. Znaci aktuelna vlast ne vodi brigu o gradjanima Srbije niti im je stalo do zdravlja nacije vec je sve stavljeno u cilju OSTVARIVANJA EXTRA PROFITA a i Koviin do nas je gasifikovan jos od davnih vremena ali se zadnjih 10 godina 2/3 gradjana Kovina greje na drva i ugalj kazu da im je bilo jeftinije pa je pitanje koliko su se bitange ogradile na gas zadnjih 10 godina kada su povoljnija drva i ugalj. Nesto slicno je i u automobilskoj industriji voziti dizel auto ili na gas mu dodje na isto kada se sve stavi na papir ALI EKOLOGIJA TRPI A I GRADJANSTVO I TO DEBELO. Da ne pomislis da sam promasio post ovo sto sam sada napisao direktno utice na zdravstveno stanje 150 000 ljudi koji zive u Smederevu i okolini na kancerogena oboljenja, na plucne bolesti ,na srcane bolesti a nismo mi jedini u Srbiji a jos dugo dugo ce iz odzaka kuljati mazut i ugalj jer je bitno ceo grad da se legalizuje i da napuni budzet ovim jajarama sto su sve prodali pa posto nema vise sta haraci naplacuj porez na vazduh
 
Mornar, zasto 3000 e? Prikljucak za plin je oko 800 e, a legalizacija se uradi za manje novca. Mi kad smo uvodili plin 2004. nije bila potrebna legalizacija. Te zime smo imali najcistiji vazduh u celoj Vojvodini jer su akcionari pivare dobili ogromnu lovu i velika vecina se grejala na plin. Sada smo gori od svih mogucih termoelektrana, vazduh je katastrofa, a i ljudi su bolesni, uzivaju u spaljivanju organskog otpada u basti ili na ulici. Oni sto imaju plin se greju na drva. Vole ljudi da fizikalisu izgleda.
 
Lupio sam grubo otprilike ide kotao na gas plus svi prikljucci i njihova montaza a mislim da mi je komsija rekao da je uveo dva prikljucka u kuci da bude odvojeno pridzemlje i sprat i mislim da je jedan prikljucak 115 hiljada a ako u istom domacinstvu uzima dva prikljucka da se ne dzapaju za placanje to je 168 hiljada zatim mora objekat da bude legalizovan to sad zavisi od kvadrature i ima tu raznih potvrda ali nijedan koji se prikljucio mi nije rekao da se provukao finansijski bezbolno sve suma sumaru bude papreno da je lepo i otmeno tu nema price ali ima tu jos dosta stvari mozda i neplaniranih komsija nije stavljao stiropor ali je uz to i uglavio malo PVC stolarije a ko nema radijatore i to je stavka ubica pa kad pricamo o cifri pa koliko kosta obican prikljucak na pelet ne verujem da to moze ispod 600 ili 700 eura a ja se secam kotao za kombinovano lozenje drva i ugalj tesko da moze da se nadje ispod 100 000 a u Srbiji se barata samo sa krupnim ciframa
 
@BOKIBOLE
Odakle znaš da legalizacija neće biti kod ovih stručnjaka i 5000€?
Priključak plina treba da bude besplatan! Provajder će gas naplaćivati decenijama i u normalnim državama se tako nešto ne plaća, već taj trošak snosi prodavac/provajder usluge. To je još jedna čista prevara kod nas, gde narod-stoku treba još jednom izmusti..
Kada to ona lopuža bajatović, sa platom od 30k€ saopšti, sve je odmah jasno.

Sećam se da je u mojim krajevima uvek išla krava za priključak fiksnog telefona. I tu cenu su komunjare(izvini mornar) držali čak i ranih 2000-tih kada je fiksni telefon već odlazio u istoriju. Sada bi rado poklonili priključak, ali ga niko neće..
Čudi me da nisu uveli priključak mobilnog..
Da ne pričam za pasivne krajeve gde struja još nije ni priključena nekim platežno slabijim građanima..
 
@mirosti, sve zavisi od slucaja, ali mislim da se za 1000 e moze legalizovati normalna kvadratura. Nisam znao da mornar misli i na neke pratece radove oko grejanja.
 
Sećam se da je u mojim krajevima uvek išla krava za priključak fiksnog telefona.
За краву не знам, али да је било баш доста пара - било је. Ал' то да те фино ољуште за прикључивање/инсталацију било чега где постоји монопол - то важи и данас.

Ево банално локални водовод: имају проблем да очитавају потрошњу воде јер се на самом водомеру слабо виде цигре због замућења од таложења каменца и муља или водомер не ради како треба, па треба да се мења - по њима, његову замену или поправке плаћаш ти као корисник.
 
Ja sam se zarekao da ću promeniti destributera el.energije čim se pojavi prvi osim EPS-a.
Ovi su se toliko osilili, da je to prosto neverovatno.
I ako bude skuplje, prelazim kod drugog, samo da bar dam doprinos da se počnu osećati da nisu nezamenljivi.

Gledao sam prošle godine one nesretne poštare kada su štrajkovali, kakve im smicalice država pravi, ono je zaista zaista nešto prosto neverovatno.
Pošteni poštari koji se rasturaju od posla štrajkovaše 10-15 dana, i ne uspeše da naprave ni najmanji pomak. :oops:
AlCapone je za ove naše 'stručnjake' čisti početnik.
 
Ja sam se zarekao da ću promeniti destributera el.energije čim se pojavi prvi osim EPS-a.
Ovi su se toliko osilili, da je to prosto neverovatno.
I ako bude skuplje, prelazim kod drugog, samo da bar dam doprinos da se počnu osećati da nisu nezamenljivi.

Gledao sam prošle godine one nesretne poštare kada su štrajkovali, kakve im smicalice država pravi, ono je zaista zaista nešto prosto neverovatno.
Pošteni poštari koji se rasturaju od posla štrajkovaše 10-15 dana, i ne uspeše da naprave ni najmanji pomak. :oops:
AlCapone je za ove naše 'stručnjake' čisti početnik.
Ili kupovati solarne panele,jeste start skup ali posle nema racuna8-)
 
Смислиће неки велики порез на њих па неће бити толико интересантни.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh