Chat 9

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nije u Zagrebu i Splitu vec prosecna plata. AKo je u manjim gradovima 700 evra onda je u vecim 1200.

Mozda grubo zvuci ali mene ne zanima ko te pare daje, vec je bitno da to ljudi dobijaju. Ko da prosecnog radnika u EPS zanima da li njegovih 900 evra daje MMF, Kineski kredit ili drzava .

Daj boze da i mi propadamo kao Hrvatska sa 1500 evra subvencijom svake godine za hektar oraha, 800 evra za livadu, 280 za soju.

Imamo i mi jednog sto svaki dan prica propo onaj, propo ovaj, a oni svi sa 100+ jutara zemlje, a on uzima u prodavnici na potpis. Valjda covek tako tesi sebe.
Не мора да га занима ал треба да зна да неће дуго.Зато нам тако и јесте,колективно свима,дај у моменту па ко га ј***,следећима како буде.То вучемо код комунизма,зато и јесмо пукли сви скупа.Да ено у хр,свака друга њива хектар ораха.
Тих 100кј су сада они који су на граници и опстају.За 15 година ће они бити као и ови сада са 20кј.Можда и пре.Па ко кога буде тешио,тешио.Да не кваримо тему више.
 
Немојте тако људи. Мислите и на наше сточаре. Колика то онда треба да буде цена концетрата, да би била пихватљива и да би се могла уклопити у цену живе стоке.
 
Немојте тако људи. Мислите и на наше сточаре. Колика то онда треба да буде цена концетрата, да би била пихватљива и да би се могла уклопити у цену живе стоке.
Kakva je cena repromaterijala i nafte, cene ratarskih proizvoda i nisu nešto velike. Tako da stočari treba da brinu o većoj ceni stoke a ne o manjoj ceni hrane. Da se razumemo, i ja imam svinje i jednim delom sam stočar, ali ću gledati da prodam sve privatno jer nemamo puno svinja. Trenutno od kuće na komad idu oko 220 din/kg...

Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
 
Mnogo su se sekirali stocari kad je bila cena kukuruza 14 a psenice 16 din!
Plakali su od muke kad nam je rodilo 2 t kukuruza po kj na toj ceni!
Kao sto su ratari i tada radili tako neka i stocari sad hrane!
I ratara je na gomilu puklo a za to nisu bas oni bili krivi!
 
Ko hoce nek hrani ko nece ne mora ,jel neko tera nekog da tovi ,nek su cene visoke valjda ce povuci i cene stoke u jednom trenutku ,jel nije bolje kad imas vise izbora a ne da je jeftina hrana jeftina stoka a sta onda
 
Што се мене тиче могу да верујем да је увежена и да не верујем,јер нисам видео ту Соју а могуће и да је вештачки пуштена вест да би се оборила цена...
 
Isti prave pometnju na tržištu, i sa uvozom i izvozom. Trebalobi ih malo pročešljati oko ekstraprofita na veštačkom đubrivu(ograničiti im maržu).
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh