Chat 9

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Скоро да се и сложим са тобом да није једне ситнице. Ако се већ купује нов аутомобил разум каже требаће ми за превоз мене/породице и пртљага. Ту мала запремина мотора нема шта да тражи. Осим ако се прелази 10-так хиљада км годишње. Што значи да сваки дан у години пређеш 30 км.(ово је мало више од 10 000 км).
Да имам пара за нов тојота авенсис 1.6, ово сам возио и ауто ме је одушевио.
Ако се купује аутомобил који ће вероватно после вас у пресу боље да буде што јефтинији.
Ако се иде на то да буде скупљи као нов и да држи после добру цену као половњак то је друга прича и у старту 20000+ €.
Иначе многи конструктори и произвођачи мотоцикала праве комплетне моторе и делове мотора за аутомобиле.

Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.
 
Drugar je kupio Citroen C elysee, 1.5 hdi, potrosnja 3,8 l na 100 km. Nazalost, ni taj auto nije bas jeftin, iako pripada nizoj (srednjoj) klasi. Kosta oko 14 000. Vidim da Fiat 500l sa 1.4 benzincem i 95 ks kosta nesto vise od 12 000e plus matori auto za reciklazu. Svaki novi model je sve skuplji i skuplji. Novi Megan i Pezo 308 dizelasi su oko 17 000 e.
 
Дизел мотор 20-30% већа цена у старту. Буџет аутомобил и дизел мотор .

Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.
 
Колегиница би требало ове године да узме нов степвеј или сандеро. Возио сам логана 2-3 године старог на плин. По мени ок аутомобил. Форд фиеста 1.2 исто није далеко са ценом. Имамо у фирми добро се показала.

Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.
 
Drugar je kupio Citroen C elysee, 1.5 hdi, potrosnja 3,8 l na 100 km. Nazalost, ni taj auto nije bas jeftin, iako pripada nizoj (srednjoj) klasi. Kosta oko 14 000. Vidim da Fiat 500l sa 1.4 benzincem i 95 ks kosta nesto vise od 12 000e plus matori auto za reciklazu. Svaki novi model je sve skuplji i skuplji. Novi Megan i Pezo 308 dizelasi su oko 17 000 e.
Neka on tu potrošnju od 3,8l na sto km, proveri tako što će sam sračunati prema usutim litrima u rezervoar.
Ne postoji nikakva šansa da auto sa DPF filterom troši manje od 5 litara.. Proverio sam to na više tih malih dizel auta..
 
Да имам пара за нов тојота авенсис 1.6, ово сам возио и ауто ме је одушевио.
И код мене такође "Тојота", ал' "Корола" 1,6 клотара. ;)
Ако се купује аутомобил који ће вероватно после вас у пресу боље да буде што јефтинији.
Ал' није само ствар у цени, већ што су ти "малокалибарски" мотори, кад подвучеш црту после одређеног броја година, канда и нису јефтинији од, да кажем, класичног ненасвираног мотора сличне снаге, али запремине веће од тих "даунсајзованих".

Ја сам итекако подозрив према нпр. оним ФИАТ-овим "Мулти Ер" троцилиндрашима од литре који су насвирани на 120 коња и спаковани у "Џип Ренегејда" и ФИАТ-а 500Х, који су празни тешки око 1600 кила. Мислим, одавно не верујем у чуда - сигурно негде дођеш до сазнања у чему су те конкретно закинули продајући ти ауто са јефтинијим "савременим, еколошким" мотором.
 
Ако је празан и вози брзином 80 км на сат није немогуће. Ако има путнике рачуница одееее...
Добијам путни трошак кад идем да својим аутомобилом и наравно њих пар падобранаца у фазону ај кад кад ти плате да идемо са тобом.
Лепо објасним да путни трошак покрива пут и 20% преко тога. Али кад сам сам тада трошим око 5.5 литара на 100 км. Ако има 2-3 путника лагано 7 литара на 100 км. Поједини се и наљуте кад им овако образложим.


Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.
 
Зорге, познајем једног шефа у квс-у добио је баш тај џип не гаси се. За сада само речи хвале. А вози се и по атару.


Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.
 
Neka on tu potrošnju od 3,8l na sto km, proveri tako što će sam sračunati prema usutim litrima u rezervoar.
Ne postoji nikakva šansa da auto sa DPF filterom troši manje od 5 litara.. Proverio sam to na više tih malih dizel auta..
Verujem da je merio na taj nacin par puta. Ako je slagao, slagao je sebe. Mada covek je uvek iskren do bola i tacan u dinar. Evo da te pitam, da li verujes da motor 1.6 sa plinom i 109 konja moze da trosi 6 l plina na 100 km?
 
Da ti odgovorim sledećim:
Imam drugara koji ima bmw 320 dizel čipovan na 180ks.
Vozimo se mi autoputem i on mi pokazuje trenutnu potrošnju 3,6l/100km. Kaže, vidiš kolilo troši ova aždaja.
Ali sreću mu pokvari prosečna potrošnja od 7,2..
Mi u kući imamo Fiat Idea sa 1,3mjt, trebalo bi da je manji potrošač od tog citroena, kombinovana potrošnja nemože ispod 5 nikako. Trenutna na autoputu pri 80 je 3,3..

Što se tiče TNG-a, to sam davno imao na Audi100, i sećam se da je potrošnja na putu od 2500 km u komadu(do Uktajine i nazad), bila oko 9 litata, i to smo ocenili kao dobro. Auto je bio 2000 kubika, dobro podešen..

Poslato sa PPA-LX2 pomoću Tapatoka
 
Poslednja izmena:
Mesas babe i zabe bez potrebe. Ja pricam o potrosnji koja je izmerena sipanjem do cepa i trosenjem celog rezervoara i ponovnim sipanjem do cep, tako da trenutna potrosnja u toku voznje nema veze. Senik 2 mi meri prosecnu potrosnju po kompu za 0,2 l manju nego izmerenu sipanjem do cepa tako da ne mora uvek komp da mnogo laze.
 
Ništa ja ne mešam nego pišem realno stanje iz prakse.
Neka ostane da taj Citroen sa 1500 kubika ima ukupnu potrošnju 3,8 litara na 100km. To je za tvog druga odlično, a ja nemam ništa protiv.

Poslato sa PPA-LX2 pomoću Tapatoka
 
Стани Миро. Лепо Боки каже да је током неког периода тип сипао до чепа, прошао неку километражу, па поново сипао до чепа и пређену километражу поделио са тиме колико је сипао. Није то тотална средња потрошња, већ потрошња одређеним условима на одређеном растојању. Направиш неколико таквих експеримената у различитим условима и сигурно добијаш веома прецизно колико ТВОЈ ауто, са ТОБОМ за воланом (и ТВОЈИМ режимима вожње) и ТВОЈИМ итинерерима, може да троши. Нешто типа објективан потрошња преи субјективном начину употребе.
 
Са овим се слажем и више пута доказано.
Али неко да тврди да је то средња потрошња тешко. У америци су са пасатом 2.0 тди постигли мало преко 3 литре и преко хиљаду километара са једним резервоаром. Али је просечна брзина била око 40 км на сат.
У европи се надмећу који дизел ће мање потрошити у реалним условима. Фиат и пежо су бележили добре резултате.

Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.
 
Za trend downsizinga i slicne gluposti su odgovorne regulative, tacnije evropska unija i regulativa o CO2/potrosnji goriva (CO2 je za dato gorivo direktno srazmeran potrosnji goriva, to je ista stvar merena na razlicite nacine). Nije samo downsizing, tu su i karike smanjenog trenja, jednoredni lanci i slicno. Stvari koje na testovima smanjuju potrosnju ali u realnoj voznji razlika je minimalna ili nikakva. Proizvodjaci su glupim regulativama primorani da to rade. Primeticete da je to bilo minimalno do 2008 ili 2009. godista kada su zapocete CO2 regulative.
 
Ok, i rekao sam da nemam ništa protiv toga da neko postigne tako lepu potrošnju.
Kod mene u kući niko sa našim fiatom nije uspeo potrošiti ispod 5 litara. Pričam o normalnom korištenju auta.
I to je motor kome mnogi pripisuju 3 litra na 100.
Vozio sam i Toyotu Prous, drugi model, koja je naravno fokusirana na nisku potrošnju, sa motorom 1,5 koji radi na Atkinsonovom principu produžene ekspanzije, i on je takođe na 5,1-5,3 litara u proseku..
Tako da ..


Poslato sa PPA-LX2 pomoću Tapatoka
 
Ја некако повукао ногу са овим аутомобилским диванима, па заборавио оно што ми се чини важним у понуди тих назови буџетних аутомобила, што може да се искамчи за испод 10 'иљада: далеко нису сви (чак и већина њих) њихови мотори те хај-тек надуване зујалице - има их класичних, да не кажем прапотопских, што није нужно лоша ствар, ал' је лоше што... Ено нпр. "Пежо" 301, да кажаш клот породични ауто, није мали, ал' ти га нуде са најобичнијим атмо 1,2 мотором са око 75 коња, уместо са неким исто таквим најобичнијим макар 1,4, идеално са 1,6 мотором. Ваљда они виде рачуницу да нуде базни модел са баш слабашним мотором, али ја не видим...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh