Cena nafte

I ja sam sipam Taxijevo gorivo godinama i nemam problema,kazem sta mi je covek rekao. Mozda jednostavno te dizne na Claasu nisu dobre.

A sto se tice litraze kod Taxija,nisam licno primetio,ali do sad se troje njih zalilo da ih zakinu po 30-40L po kocki od 1000L
 
Od Taxia sipam pored traktora i kombajna i u oba Pasata 1.9 i u b6 i u 5.5 nisam imao dosad problema.
I ja sam sipao u passata b5.5 i skodu oktaviu 1.9
U b6 nisam sipao,comonrail je i iskreno bojim se,verovatno bi sipao,ali sam na molu sipao u kanister 10L i uporedio sa taxijem i nije isto gorivo
 
Sipam na nisu eurodizel godinama i litru luba na 200lit i gas, potrošnja ok, filteri čisti, nikad u taložniku nije bilo mulja ili vode.
 
Ima ja u auto samo G drive sipam. Misli da ima 12lit sve zavisi koju kolicinu si sipao godisnje.
 
Cijena sirove nafte na berzama pala ispod 30$ za barel, koliko bi maloprodajna cijena trebala biti ukoliko se ne poveca cijena sirove nafte?

Послато са SM-A202F помоћу Тапатока
 
Cijena sirove nafte na berzama pala ispod 30$ za barel, koliko bi maloprodajna cijena trebala biti ukoliko se ne poveca cijena sirove nafte?

Послато са SM-A202F помоћу Тапатока
Pa nije bas ispod Americka je na 30,49, a brent je 33,83 a mi nju kupujemo.Jos sad samo da braca Rusi ostanu dosledni pa da potraje ovaj pad, jer nasi kupuju naftu kvartalno za svaki mesec pa se vade da je nafta sa zaliha kupljena po staroj ceni i da nema smanjenja cim padne na berzi, e sad to sto ugovore po ovoj ceni za slwdeci kvartal to nema veze 😁

Ali cim zavisi od Rusa nema od toga nista.
 
У Малезији је цена 45 динара за литар. Није ни то лоша цена, само је слабија од наше

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока
 
Citao sam predvidjanja nekih ekonomista za cijene goriva , pretpostavke su da bi na ljeto cijene dizela , vjerovatno ibenzina , mogle biti cak oko 0.15 do 0.20 e za litar .:oops:

Ali isto tako ti isti npr kazu da bi kukuruz mogao biti oko 50 do 70e za tonu. :oops::oops:
 
Nazad
Vrh