Cena nafte

Mi i dalje sipamo na pumpi po cca 140din. Deru nas a rekao sam sebi da necu nista srm pumpe sipati ali sada je razlika jako velika....
 
Svugde cena goriva pala i pada samo se kod nas drži visoko iznad 1 evra.....čak se ni ne piše već mesec dana na forumu o ceni....
A zasto bi kod nas pala cena kad je najlakse odvajati, da se ne izrazim drugacije direktno od poljoorivrednike.
Zasto mislite da se hvale da imaju para? Pa mozda ih i imaju ukoliko nisu ih sve pljackali.
Pa koliko toga mogu gurati u budzet od akcice na gorivo, od te razlike od par dinara na svakom kg poljoprivrednih proizvoda, mizernih subvencija koje nam daju i da ne nabrajem dalje.
 
A zasto bi kod nas pala cena kad je najlakse odvajati, da se ne izrazim drugacije direktno od poljoorivrednike.
Zasto mislite da se hvale da imaju para? Pa mozda ih i imaju ukoliko nisu ih sve pljackali.
Pa koliko toga mogu gurati u budzet od akcice na gorivo, od te razlike od par dinara na svakom kg poljoprivrednih proizvoda, mizernih subvencija koje nam daju i da ne nabrajem dalje.
Извади ту главу из рупе у којој је држиш и сконтај да ту цијену горива плаћају сви,и привредници и обични људи и транспортери и сва предузећа па међу њима и пољопривредници.Ниси само ти сам на свијету а и не окреће се све око пољопривреде.Тако да свима је лоше не само теби.
 
Извади ту главу из рупе у којој је држиш и сконтај да ту цијену горива плаћају сви,и привредници и обични људи и транспортери и сва предузећа па међу њима и пољопривредници.Ниси само ти сам на свијету а и не окреће се све око пољопривреде.Тако да свима је лоше не само теби.
I ja sam nezadovoljan zbog skupog goriva. Ne mozes uporedjivati obicnog coveka koji godisnje trosi 300 do 400 litara i poljoprivrednike koji trose vise hiljada litara, ja licno oko 7000. Cene goriva drasticno otisle gore, a cene nasih proizvoda il stoje il svake godine padaju. Kako da budemo konkurentni seljaku iz BiH ili Hrvatske kad im gorivo em jeftinije na pumpi em imaju jos povlastice tj srbvencionisano gorivo.
 
Извади ту главу из рупе у којој је држиш и сконтај да ту цијену горива плаћају сви,и привредници и обични људи и транспортери и сва предузећа па међу њима и пољопривредници.Ниси само ти сам на свијету а и не окреће се све око пољопривреде.Тако да свима је лоше не само теби.
Poljoprivrednici pametnjakovicu su oslobodjeni akciza u okruzenju i u normalnim drzavama, ako ne u potpunosti onda u velikom procentu.
A drugo svuda u regionu a i sire od Evrope do SAD-a je drasticno pojeftinilo gorivo.
Ne mozes staviti u isti kos mene ili nas poljoorivrednike sa obicnim ljudima jer ja trosim 10.000 litara dizel goriva godisnje a komsija kao obican covek ne trosi ni 100 lit. godisnje.
Mozes ti da se majmunises kad kupis gorivo trenutno u pola cene od onog sto ja kupim. Tako da vise trazi krivca na dva samo mesta, pitaj ruse bracu svoju i vladu zasto je jos uvek ova cena kod nas, a i ne moras jer te ne dotice bas toliko kao nas ovde s ove strane Drine, jer ti i onako je ne kupis ovde osim sto sipas ponekad u kola.
 
Nazad
Vrh