Cena nafte

Šta se dešava sa cenom nafte?Na pumpama trenutno cena ide dole,koje se cene nude za veće količine?Kakva su vam iskustva sa firmom i gorivom iz firme Taxi-petrol?
Uzeli smo prosle godine ja i jos jedan clan ovog foruma, uzeli iz taxi petrol to "molov dizel" da je dobar dobar je.Razlika mi je velika u potrosnji izmedju nis-a i ovog iz taxija ili knez agrar sve je to isto iz iste rafinerije svi vuku.
 
Ja sam par puta tocio na raylicitim pumpama gorivo i kad mi na automatu otkuca 1000 nikad nisam imao na kocki na oznaci 1000L. A tocio sam i po hladnom i po toplom danu, ali nisam primetio tako veliku razliku.
Jel uzimate vi gorivo sa one pumpe u Jasenovu? Vecina odavde uzimaju tamo.
 
Ma dobar je svaki samo kad ga ima(kući) :haha:inače sipamo isključivo euro dizel na nis pumpi, dosad nije bilo problema sa pumpama ni diznama
 
Poslednja izmena:
Sipam iskljucivo na pumpi, posle remonta 2 Bosch pumpe a bio "molov dizel" donet. Cena je koliko kad dobijem na onoj agro kartici popusta.
 
Zanimljvo da svi kupujete na pumpama, isto i kod nas kad pricas sa ljudima. Makar kukali da je skupo na pumpama, kao svi tamo toce!
Ali kad ono, cisterne nesto cesto dolaze po dvoristima.😂
 
Pa jeste skupo ali kad kupiš neku mešavinu iz neke kućne laboratorija pa rikne pumpa i dizne onda ispada da je bolje da platiš u startu malo više
 
Gde su ti istakali tj.kako si primetio razliku?
Istakali kuci, u burad od 200 litara neznam sad koliko ih je bilo ali u zadnjem buretu je falila trecina, a odmah mi je poceo kukati kako puno izgubi na crevima... mislim da je bilo 8 buradi... kao svaki put na 200 iskljucio.. i samo sa njima mi se to desilo... uvek do tad i od tada tacno...
 
Istakali kuci, u burad od 200 litara neznam sad koliko ih je bilo ali u zadnjem buretu je falila trecina, a odmah mi je poceo kukati kako puno izgubi na crevima... mislim da je bilo 8 buradi... kao svaki put na 200 iskljucio.. i samo sa njima mi se to desilo... uvek do tad i od tada tacno...
To ti je najverovatnije vozač ukrao. Izvukao iz creva za njega, i kad je tebi počeo istakati prvo dok se napune creva, kreće sa istakanjem, pa tako dobijas manjak odmah vidljiv. Firma krade na temp. koji se kasnije vidi prilikom stabilizacije temp. Zapravo zavisi kolika je spoljna temp i gde se skladisti nafta.
Taxi petrol 138din
Naftachem 141din

Vi sto hvalite Mol gorivo, jel ste kupovali na Mol pumpama ili su vam donosili "neki tamo" što prodaju "mol", a pokazatelj im je što je nafta zelene boje
 
To ti je najverovatnije vozač ukrao. Izvukao iz creva za njega, i kad je tebi počeo istakati prvo dok se napune creva, kreće sa istakanjem, pa tako dobijas manjak odmah vidljiv. Firma krade na temp. koji se kasnije vidi prilikom stabilizacije temp. Zapravo zavisi kolika je spoljna temp i gde se skladisti nafta.
Taxi petrol 138din
Naftachem 141din

Vi sto hvalite Mol gorivo, jel ste kupovali na Mol pumpama ili su vam donosili "neki tamo" što prodaju "mol", a pokazatelj im je što je nafta zelene boje
Molov evrodizel se najlakše prepozna po mokraći, sve one papirine što dobijem o kvalitetu i vrsti goriva su nula... ::novac:: :haha: :cao:
 
To ti je najverovatnije vozač ukrao. Izvukao iz creva za njega, i kad je tebi počeo istakati prvo dok se napune creva, kreće sa istakanjem, pa tako dobijas manjak odmah vidljiv. Firma krade na temp. koji se kasnije vidi prilikom stabilizacije temp. Zapravo zavisi kolika je spoljna temp i gde se skladisti nafta.
Taxi petrol 138din
Naftachem 141din

Vi sto hvalite Mol gorivo, jel ste kupovali na Mol pumpama ili su vam donosili "neki tamo" što prodaju "mol", a pokazatelj im je što je nafta zelene boje

Znamo mi da to nije molovo gorivo, to je samo oznaka za gorivo a sad sta oni to muljaju tu, sipaju neko ulje ali manje potrosnje ima.Kod nas uzimaju ovi sa pod 2000-3000ha i ovi sto imaju nove masine od 200.000 300.000e sve od taxi/knez petrola.

A nis-ov dizel mi se nikako ne svidja, prodje kroz traktor tako brzo da nije normalno uporedjujuci ovaj drugi dizel koji ga svi zovemo molov dizel.
 
Ja sam uzimao od Taxija,nisam imao problema,ali to su rusi,obicne bosch pumpe(linijske) i gutaju sve i svasta. Medjutim covek koji mi je prodao prikolicu ima Claasa Axiona 220ks,kaze da je dva puta radio dizne 6kom×500e pa puta 2,a sipa samo gorivo od Taxi Petrola,jbm li ga sad...
 
Ne zna čovek ni sam gde da sipa. Za Mol pumpe sam isto cuo da su određene pod fransizom kao i NIS-ove, I da te pumpe dobijaju naftu sa NIS-ovih terminala iz rafinerija. Aj znaj, platis više a dobiješ isto Nis.
Inace, Knez Petrol ima najgoru naftu u celoj Srbiji, to sto veliki igrači kupuju od njih nije merilo kvaliteta, i kod nas jedan tako kupuje, a takvi gledaju u svaku paru. Džaba što im crkavaju dizne, to se ne gleda... Kupio sam jednom od Kneza i to mi je dovoljno.
Sa NIS-om sam barem siguran da nije nikakva mešavina, potrošnju nisam primetio ni na kolima da je veća, a kamo li na traktoru. S tim da na traktoru ne mogu tačno porediti, jer nisam kupovao uporedo različitu vrstu nafte, i da sam tako orao/obradjivao isti tip zemljišta.
 
Ja sam uzimao od Taxija,nisam imao problema,ali to su rusi,obicne bosch pumpe(linijske) i gutaju sve i svasta. Medjutim covek koji mi je prodao prikolicu ima Claasa Axiona 220ks,kaze da je dva puta radio dizne 6kom×500e pa puta 2,a sipa samo gorivo od Taxi Petrola,jbm li ga sad...
Od Taxia sipam pored traktora i kombajna i u oba Pasata 1.9 i u b6 i u 5.5 nisam imao dosad problema.
 
Mi smo uzimali kod Taksija i gorivo je ok. Jedino im brojcanik ne valja.

Послато са SM-J530F помоћу Тапатока
 
Kod nas Taxi,Knez i Avia snabdevaju sve ove velike i srednje igrace.
Ja sam isto uzimao sa Milovanom sa taaxi petrol sipao sam u sve masine, gorivo je sasvim OK.
 
Nazad
Vrh