Cena nafte

...pitaj ruse bracu svoju i vladu zasto je jos uvek ova cena kod nas, ...
Е стварно, зна ли неко која је данас рафинеријска цена деривата?

Пре неколико година чуо сам да је за бенцин била типа ше'сет и кусур динара, док је малопродајна цена била око дупло веће од те рафинеријске, ...па сам се "силно" изненадио.
 
Е стварно, зна ли неко која је данас рафинеријска цена деривата?

Пре неколико година чуо сам да је за бенцин била типа ше'сет и кусур динара, док је малопродајна цена била око дупло веће од те рафинеријске, ...па сам се "силно" изненадио.
Odprilike, ako je cijena 140 dinara, da se napravi kosta jedno 60-70 dinara, ostalo treba za birokratiju.
 
Poljoprivrednici pametnjakovicu su oslobodjeni akciza u okruzenju i u normalnim drzavama, ako ne u potpunosti onda u velikom procentu.
A drugo svuda u regionu a i sire od Evrope do SAD-a je drasticno pojeftinilo gorivo.
Ne mozes staviti u isti kos mene ili nas poljoorivrednike sa obicnim ljudima jer ja trosim 10.000 litara dizel goriva godisnje a komsija kao obican covek ne trosi ni 100 lit. godisnje.
Mozes ti da se majmunises kad kupis gorivo trenutno u pola cene od onog sto ja kupim. Tako da vise trazi krivca na dva samo mesta, pitaj ruse bracu svoju i vladu zasto je jos uvek ova cena kod nas, a i ne moras jer te ne dotice bas toliko kao nas ovde s ove strane Drine, jer ti i onako je ne kupis ovde osim sto sipas ponekad u kola.
А шта боли ћошак неког ко има ето камион и сипа по истој цијени гориво као и ти,што ти трошиш 10 000л горива.Ако ти је скупо немој да га трошиш.Скупо је свима,а не само теби,и ако мислиш да сви имају олакшице у окружењу за гориво онда појма немаш.А нема га ни на западу,у Де немају олакшице на гориво,дизел плаћају само са попустом на количину,и то са 20 посто биодизела.То што је цијена у Србији та,то су политичари криви,а да је то лоше по економију лоше је свима.Ми смо паметњаковићу један трошили тих 10 000 л пре 30 година кад је код нас била ложа крштена са водом пола пола и плаћао је 5 немачких марака по л.КОлико си је ти тад плаћао?
Пре 25 година смо је плаћали пола марке,пре 5 година 2.5 а сад 1.5.И ко ме је питао јел ми много ил није.Ако ти је толико тешко што неко други плаћа гориво јефтиније него ти,сјети се да ја плаћам сјеменски кукуруз и све остало 30 до 40 посто скупље.Шаљи мејлове Вучићу и њему паметуј па можда ти и спусти гориво,да не кукаш више.
 
I ja sam nezadovoljan zbog skupog goriva. Ne mozes uporedjivati obicnog coveka koji godisnje trosi 300 do 400 litara i poljoprivrednike koji trose vise hiljada litara, ja licno oko 7000. Cene goriva drasticno otisle gore, a cene nasih proizvoda il stoje il svake godine padaju. Kako da budemo konkurentni seljaku iz BiH ili Hrvatske kad im gorivo em jeftinije na pumpi em imaju jos povlastice tj srbvencionisano gorivo.
Како сељак из РС или БиХ како већ да буде конкурентан теби кад имаш све осим горива 40 посто јефтиније?Плус имаш оно што скоро нико нема,земљишни фонд?
Поента је да је свима гориво скупо.Знам људе које тих твојих 7000л свуку брзо,а не за сезону,а не баве се овим послом.
Уосталом кад не функционишу удружења пољопривредника шта очекивати,да ће ова лоповска багра из власти и Ниса спустити акцизе сами од себе?
док то не проради биће гориво 140 дин.

пс ја у просјеку са аутом пређем 20 000 до 30 000 км годишње,то је 1400 л минимално дизела.Тог који троши годишње 300 л још нисам срео,осим пензионера неког можда.
 
Posto ce kod nas biti cena dizela?

HX3XEIG.png

u svetu je cena nafte upravo kolabrilala, poceo sam da pratim kad je cena bila nekih 6 dolara a da "snimam" na nuli.

pa je pala na minus 6 dolara

vjSsuSs.png


sad je na minus $22.23 sto znaci kupis barel sirove nafte i dobijes 22.23 dolara pride

pEJcXVL.png


uzivo mozete pratiti pad trzista sirove nafte na https://www.marketwatch.com/investing/future/crude oil - electronic
 
Poslednja izmena:
dok sam napisao post pala je na minus $28, ovo se vidja jednom u zivotu

usttm2Y.png


Pitanje svih pitanja : koliko ce nam "braca" rusi naplatiti sirovu naftu?

najniza cena zabelezena danas minus $37.11

FZdJkGy.png
 
Poslednja izmena:
У ердевику у четврат сипао Гасно уље цена 135,9, са попустом од 5 динџи изашло ме 130,9 динара....јбг нема попуста као на евро дизел, када се сипа преко 100л а и преко 500 додатних 1 динар...насули округло 5 бурића....
 
У ердевику у четврат сипао Гасно уље цена 135,9, са попустом од 5 динџи изашло ме 130,9 динара....јбг нема попуста као на евро дизел, када се сипа преко 100л а и преко 500 додатних 1 динар...насули округло 5 бурића....
Gasno ulje sa svim popustima je samo 1 din jeftinije od ed,da li uopste vredi uzimato gu?
 
Novi istorijski minimum cene sirove nafte minus 37.26 dolara, sto znaci ako "kupis" (u stvari samo se prijavis gde da ti je istovare) 180 litara sirove nafte, arapi (a valjda i rusi) ti plate za to 37.26 dolara jer nemaju gde da lageruju.

sHhc1jv.png


bila je pala jos na minus 37.45 dolara
sHhc1jv.png
 
Poslednja izmena:
Druze moj i ispod 10 $ da pada barel opet neces videti velik popust od strane brace im ruse i nase alave politicare!
Sad sam video da je barel pao ispod 1$ sto nije nikad zabelezeno.
Naftne rezerve pune a kupaca nema.
 
Poslednja izmena:
Zato i pisem minus jer mislim neko ce pomisliti to je crtica.

Evo pre pet minuta cena barela nafte je MINUS 38.50 dolara, i dalje stoji pitanje posto ce nam "braca" rusi prodavati dizel? I kako ce drzava obracunati AKCIZU na negativnu cenu? Vracace nam pare na pumpi?

akpxQkl.png


krah trzista nafte uzivo mozete gledati na: https://www.marketwatch.com/investing/future/crude oil - electronic
 
Poslednja izmena:
Ovako je i sa kamatama na kredite od 2016 (mozda i malo ranije). Negativne kamatne stope. Ovo sa naftom je trenutno i nije realno da bude u minusu ni nekoliko dana.

Negde sam procitao da je nafta 0 dolara (sto je sada) kod nas bi ED kostao 80din/l u maloprodaji.
 
Negde sam procitao da je nafta 0 dolara (sto je sada) kod nas bi ED kostao 80din/l u maloprodaji.
Pa nije sada NULA dolara, sada je "kupis" naftu i dobijes 38 dolara i naftu. Kako obracunati akcizu na negativnu cenu?

Evo ovako, "kupis" naftu za minus 38 dolara (imas i 180 litara (barel) sirove nafte i 38 dolara), od tih 38 dolara platis prevoz, platis preradu, platis prevoz do pumpe, platis pumpadziji da pumpa , platis akcizu i JOS TI OSTANE ZARADA.

Znaci nafta treba da je 0 din/litra i dalje svi zaradjuju! I da ti plate sto si natocio i tako svi zarade!
 
Poslednja izmena:
Razumem sta govoris, ali nema odgovor. Za 0 dolara znam primer. Ovo je sada ekonomski rat na delu, pa ili ce se lepo zavrsiti ili ce neko nuklearku baciti ako potraje.
 
Ovo je sada ekonomski rat na delu,

Da li je rat ili trziste reaguje sto niko ne trosi naftu (osim nas poljoprivrednika) ne znam, samo znam da je ovo kraj za rusiju, emirate i ostale arape kao i za ameriku koja je drugi najveci proizvodjac nafte, znaci svi padaju jer im budzet od nafte zavisi, kina profitira... a mi? mi cemo placati 1.2 evra i dalje da "braca" rusi ne propadnu?
 
Nazad
Vrh