Bolesti i ostali problemi kod teladi

Dali se neko susretao sa virusnom upalom pluca? Kakav je postupak odnosno terapija i kolike su sanse da tele prezivi?
 
Sa upalom pluca sam se susretao bezbroj puta,ako se krene na vreme sa terapijama i pravim lekovima 90% je da ce tele preziveti.
 
Jel koristio neko Resflor za pneumoniju ? Skup je dosta. Ali da li je toliko efikasan i jel se bolest mozda ne vraca kasnije.
Neka masovna ekspanzija u poslednjih godinu dana. Nema ko se ne zali, do pre 2-3 godine osim za proliv u pocetku, nije moralo nista od lekova da ide. Kao da su sve neznija telad.
 
Tele je uginulo danas a reagovano je odmah.Imam jos jedno koje je oboljelo dan kasnije sumnjam da ce prezivjeti sutrasnji dan. U drugoj stali krava danas iste simptome ima. U 2 stale imam 50 goveda ako nastavi ovakvim tempom propao sam ki mudo kroz cipkave gace sto bi reko Radasin.
 
Zao mi je kolega sto je tako zavrsilo..cime si lijecio i kakav je prostor gdje je tele(zatvoren ili)?
 
Prostor u kome su telad je maksimalno provjetren. Veterinar je lijecio, mijenjao je terapije al tele nije ni na sta odreagovalo i jutros pjena na usta posla a danas oko podne samo palo i gotovo. Posto nije odreagovalo na antibiotike ni ovo drugo tele doslo se do zakljucka da je u pitanju virusna upala pluca.
 
Neka bude tako, ide se dalje.
Ako bi veterinar imao mogucnost, da uzme uzorak pluca pa da izoluje bakterije,
sa antibiogramom, pa da ima polaznu osnovu za ne daj boze, kod drugog teleta.

Vitamin C treba da ide kod virusnih infekcija.

Antibiotik Zuprevo je za neke nezgodne bakterije.

Ali kad nam ni humana medicina nije na nekom nivou, sta da ocekujemo od veterine.
 
Tele je uginulo danas a reagovano je odmah.Imam jos jedno koje je oboljelo dan kasnije sumnjam da ce prezivjeti sutrasnji dan. U drugoj stali krava danas iste simptome ima. U 2 stale imam 50 goveda ako nastavi ovakvim tempom propao sam ki mudo kroz cipkave gace sto bi reko Radasin.

Zaista mi je cudno da je tele tako brzo uginulo a primilo je terapiju. U tako kriticnim situacijama antibiotik Draksin ih vraca iz mrtvih.
 
Sincijalni virus ubija brzo ,uginuce moze da se desi u toku hvatanja i davanja lekova,pored antibiotika daju se diuretici lasiks furosemid da izbaci vodu iz pluca ,aminofilin u venu da mu se olaksa disanje i histamin ,uginuce moze da nastupi odma a moze posle 10 dana ,desava se da june prestane da peni i tesko dise krene da jede i ugine,vrlo neizvesan tok lecenja ,postoji preventiva vakcinacija katl masterom ili rispovalom

- - - - - - - - - -

Draksin se daje preventivno kad telad dodju u objekat ,desava se da je coveku od 15 teladi uginolo 13 i njegovo tele i krava

- - - - - - - - - -

Kad je bio izvoz u izrael telad su testirana na prisustvo mikoplazme i virusa ko ja su bila pozitivna ta su ostajala nama ,a mi uvozimo sve i svasta bez ikakve kontrole
 
Katl master je odlicna vakcina, mi od kada je.dajemo teladima nemamo nikakvih problema sa bolestima. Vredi svaku paru.

Послато са GT-I9506 уз помоћ Тапатока
 
I ja sam najebao prosli januar isto i ove godine obavezna vakcina uz savete Marka Jx, nisam imao problem sa teladima da kucnem u drvo....Isto mi prosle godine dosla telad sa pijace bolesna,mesec dana smo mucili muku sa njima.
 
Nazad
Vrh