Bolesti i ostali problemi kod teladi

Ja u Sapcu uzmem u Evro leku. Ako znas sta treba samo im kazes. Ako ne znas, kazes simptome i daju ti. Zavisi sta lecis. Kod mene se dobro za pneumoniju pokazalo Penstrep Ject ili (Combi kel 40) u kombinaciji sa Gentamicinom i potporu sa nekim vitaminom. I kroz vodu povremeno davati Doksilan C.

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Se moze kod vas kupiti dofatrim ject?kod nas ga nema,a proljev izljeci kao od sale kad niti jedan drugi lijek ne izljeci...
 
Iskreno nisam kupovao nista za proliv. Bilo je par manjih slucajeva, ali Neosulfox resava sto kroz vodu, sto diretkno zaspianjem u usta.

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Kod kolege nije pomogao ni trimetosul,ni trisulfon,ni enroxil,onda je drugi kolega dao dofatrim zadnju dozu koju je imao i tele kao novo...
 
Da li je neko imao iskustva sa kilom(bruhom) kod teladi,zensko od moje krave. Prvo je nakon rodjenja imalo problema sa pupkom sada dobilo kilu,imali tu neke pomoci?
 
Tele dvadeset dana dobije proliv zelenkast...dadnemo mu par puta neke praskove na bazi tanina i ugljena...nije pomoglo i veterinar dva dana pukne neke antibiotike.
Sad vise nije proliv vec gusta zelenkasta smjesa....tele je neveselo.jedva pojede dvije litre ujutro i vecinom lezi i uzdise..
Kako mu jos pomoci..djeluje mi ko da nema snage
....da nije nekako ostetilo burag...pre nego se razboljelo htjelo je uzet koju slamku sijena i liznut prekrupu od drugoh oko sebe
 
Tele dvadeset dana dobije proliv zelenkast...dadnemo mu par puta neke praskove na bazi tanina i ugljena...nije pomoglo i veterinar dva dana pukne neke antibiotike.
Sad vise nije proliv vec gusta zelenkasta smjesa....tele je neveselo.jedva pojede dvije litre ujutro i vecinom lezi i uzdise..
Kako mu jos pomoci..djeluje mi ko da nema snage
....da nije nekako ostetilo burag...pre nego se razboljelo htjelo je uzet koju slamku sijena i liznut prekrupu od drugoh oko sebe
Smanji mleko na max 1 litru ujutro i uvece par dana kasnije povecavaj, moze infuzija 5 % glukoza ja dam u stomak u gladnu jamu i pod kozu rasporedim svuda to se fino asorbuje. Ako je sad gusce nego ranije to je vec dobar znak.
 
I memi djeluje kao da se presisa mada samo popije po dvije litre....samo otpuhuje
Zvat cu ujutro veterinara za tu glukozu
 
Zvao ja veterinara a on rece da ce proc i bez glukoze....preso sam jutros na zamjencu.mozda ce mu bit bolje....nije vise proliv vec neka zelenkasta masa....pustio ga da hoda....jedino sto sam jos primijetio da cesto drzi usta poluotvorena
 
Sad sam ponovo obilazio tele i zvao veterinara pa ce doc i donijet glukozu...nezgodno mi ..jednog sam veterinara otprasio zbog neozbiljnosti pa se nesmijem zakacit sa ovim.al kad te zovem i nepitam za cijenu napitaj ga cim gpd treba a ne da ja od vas cujem za glukozu....nekad malo mrmolji ustima i potom drzi otvorena usta a cak zna i jezika malo ispruzit
 
Da li si mjerio temperaturu,izbaci mu jedan kompletan obrok mlijeka i daj mu rehidromix
 
Jutros krepa ono moje tele...od kad mu je veterinar dao u venu neku tecnost a potom i glukozu ko da grom puce u njega...vise nije jelo a odma uvece pade na noge...juce mu ovaj opet udaro neke inekcija al ono ode....nikad mi se ovo nije desilo da mi krepa nesto....
 
Nažalost to se desi i na imanju što se tretira ko 'veliko, ozbiljno'.

Sa 20 dana bi trebao bit već preko velike osetljivosti na proljev.

Kako pominješ da je hteo uzet po neku slamku i koncentrat od drugih životinja oko njega, ti mu nisi još ništa davao sem mleka?
 
Bilo je zavezato u redu sa vecim...prije pocnu jest...dok nije kreno proliv a onda sam ga izveo u tor i tu je samo mlijeko nudeno.kad se vec bilo razboljelo napajo sam ga zamjencom misleci da ce mu mozda bit bolje...moze li veterinar dat prejaku glukozu....spomeno je da boca sto je donio ide kravama a teletu ce dat samo malo....uglavnom...od tad je palo a do tad ga ja izvedem iz tora na lancu da malo proseta...ma sve samo da ozdravi
 
Uvek mu moraš dat seno, iako sve ostalo skineš, seno je potrebno, da burag radi.
Desi se da se pojavi proliv, bitno je, da ti životinje prođe sa što manje 'stavke' u rastu i razvoju.
Fino je da imaš neki preparat sa elektrolitima, da mu staviš u vodu, jer proliv dehidrira životinju, plus ispire iz tela elektrolite. Možeš upotrebit isti preparat što se koristi za pojenje krava posle telenja.

Ja za zaustavljanje proliva koristim Biopect, koji stavim u mleko, ako ima tele proliv. Mleko mu ostavim ako nije nekih jakih znakova bolesti.

Biopect nije elektrolit, nego probiotik, izgleda ko sito mlevene mekinje.
 
Nazad
Vrh