Bolesti i ostali problemi kod teladi

Dobilo je danas antibiotik, ako ujutru ne bude bolje ponovicemo. Nije halapljivo bas je uvek sisalo "natenane".
 
A ja sam najebo ovu sad turu,kupljeni 2 januara na pijaci u Petrovcu dva od ovog,dva od onog bog zna odakle su i svi su leceni jedno mi crklo imao sam dva zdrava koja sam doneo i oni se zarazili,veterinar svaki dan dolazio mesec dana smo lecili ovu turu necu biti ni na 0.
 
Ma nisam druze cak sta vise i starija telad,duza dlaka, rogcici mali mislio sam ovo kad se ocisti ima da idu kao ludi a oni bolesni dosli mesec dana sam se drndao sa njima.
 
Ma uglavnom je tako kad se kupe telad,ja znam iz iskustva minimu se sa njima natezes mesec dana,te upale pluca,prolivi,grcevi i slicno,posle toga kad se naviknu na hranu i vodu samo bujaju.
 
Koje lekove koristite u lecenju vasih teladi ako do toga dodje?

Meni se kod upala najbolje pokazao Dexamethasone u kombinaciji sa antibiotikom Gentamicinom ili Draxxin.

Za proliv prvo koristim Neosulfox P prasak,ukoliko ne pomogne inekciono Erocin.

A za rane uglavnom Engemycin sprej.
 
Koje lekove koristite u lecenju vasih teladi ako do toga dodje?

Meni se kod upala najbolje pokazao Dexamethasone u kombinaciji sa antibiotikom Gentamicinom ili Draxxin.

Za proliv prvo koristim Neosulfox P prasak,ukoliko ne pomogne inekciono Erocin.

A za rane uglavnom Engemycin sprej.
Protiv proliva treba izbegavati praskaste lekove jer hoce da izazovu poremecaj u buragu teleta. Inekcija je skuplja varijanta, ali je sigurnija.
 
Danas prije posla odem u štalu i primjetim da tele ima proljev (9 dana staro).
Non stop je sa kravom i jede po volji.
Na suhom je,a količina proljeva je otprilike malo manje od teniske loptice..takva je veličina kruga na stelji..da li postoji mogućnost da se prejeo,ili je nešto drugo u pitanju?što da radim dalje jer nemam iskustva sa time.
Da li da ga zatvorim i hranim na dudu dok se proljev ne povuce ili da zovem veterinara pa da on svoje kaze?
Sinoc po obilasku stale proljeva nije bilo,meka stolica kao i proteklih dana...
 
Bio veterinar,proljeva nema,ali ubrzano diše,ima tepmeraturu 41 i veterinar je dao kortikosteroide,vitamine i antibiotik...nije u nista siguran,ali sto god da je tek je na pocetku i rekao je da ujutro imam veselo tele..navecer je jeo i pisao,ali nije kenjao..
 
Imam jedno tele žensko staro dva meseca ne može na noge lepo napreduje jede ima snake pima se da ustane ali zglobovi ne mogu da se isprave šta mi je činiti svašta smo probali vitamini pokušali smo da ga držimo ali pada...
 
Nazad
Vrh