Bolesti i ostali problemi kod teladi

cukaneca

Banned
Učlanjen(a)
21 Sep 2008
Poruka
2.088
Lokacija
kambodza
Tragajuci za temom u kojoj bi mogao da pisem o problemu sa teletom nisam nasao gde bih to mogao pa otvaram ovu temu sa kojom bi se mozda, ako se kolege sloze, mogle spojiti postojece.
Juce ujutru sam primetio curenje oka i naduvenost okolnog tkiva. Stavio sam malo masti Hloramfenikol koju sam imao, medjutim sad vidim da nema promena i cak sta vise tele ne reaguje na vizuelni nadrazaj sa te strane. Desavalo se ranije da kod govedi oko malo zasuzi ali ovako nesto mi se desava prvi put.
17cc34134561051.jpg
[/URL] [/IMG]
 
Vrlo moguće da je u pianju povreda ako hloramfenikol ne deluje. E sad previjati nu neke obloge do iscelenja je vrlo nezgodno, jer je tele i braniće se a i na nezgodnom mestu je za vezivanje. Maži mu hloramfenikol ali pre toga isperi sa nekim aseptičnim sredstvom, tipa čajeva od žalfije ili kamilice. Javi šta se dešava.:sta:
 
Ako je infektivne prirode dobra je borna kiselina koja se ukapa u oko, ima da se kupi u apoteci, nije skupo, a ozbiljnije je od kamilice.
 
Večeras primetim siv izmet kod teleta koje ima 6 nedelja i samo sisa mleko, a iz usta mu se oseća zadah kiseline. Kakav je to poremećaj u varenju. Hvala unapred.
 
Zdravo svima,

Imam jedan ozbiljan problem, kupili smo teladi sa nekoliko mesta 8 komada. Ali posle mesec dana pojavila se bolest kazu da je "lisa goveda" nikad to ranije nismo imali.
Veterinar kaze da treba skinuti spoljasnji sloj i namazati ih Dekanolom svakih 14 dana. U apoteci kazu da imaju litar ali se vise ne proizvodi.

Mi smo taj litar kupili namazili ih ali izgleda stvari idu nagore a ne nabolje. Na internetu sam nasao drugi proizvod istog sastava kao Dekanol (ovaj se zove Desu I)
To sad koristimo ali treba jos vremena da se vidi promena.

Veterinar kaze nema pomoci, u Srbiji nema leka, mozda im bude bolje a mozda ne.

Dali ste vi vec sreli ovu bolest, sta preporucujete, lek, bilo sta.
Voleo bih nesto uraditi.

181142_417557768323277_341789197_n.jpg
 
Imam negde recepturu koju čini smeša lekovitog bilja kao lek za ovu bolest, ali nikako da pronadjem. Ako me dobro služi pamćenje bolest spada u zoonoze, što znači da je i čovek potencijalna meta. Izazivači su gljivice. Ako grešim, izvinite.
 
Ako pronadjete tu recepturu molim vas da posaljete privatno ili da postavite tu na forum, bio bih mnogo zahvalan!
 
@mnbvc51 Aj pogledaj temu "bolesti i lečenje krava" na strani 13 pa mi reci jel je i kod tebe tako.
 
Stalan problem imam sa teladima ,telad prokuvaju oznojese u predelu vrata,grudi ,sapi,butova ,normalno sisaju ,i zimi i leti ,imalo ubrzajno disu ,temperatura telesna,zatim se osuse ,i opet budu mokri
 
pozdrav..Imam jedan problem sa muskim teletom starim mesec dana . Kad se je otelilo bilo je zdravo ali je posle 10 dana dobilo temperaturu i otok na zglobovima nogu,nekad kad se pojavi otok na prednjim nogama ne moze uopste da stoji.Veterinar je uspostavio dijagnozu setajuci artritis .Evo vec dvadesetak dana na svakih 3-4 dana mu daje neke inekcije i trenutno bude bolje ali se posle nekoliko dana opet pojave simptomi bolesti. hteo sam da bitam je li se neko susretao sa ovim problemom i da li je ta bolest izleciva ?
 
pozdrav..Imam jedan problem sa muskim teletom starim mesec dana . Kad se je otelilo bilo je zdravo ali je posle 10 dana dobilo temperaturu i otok na zglobovima nogu,nekad kad se pojavi otok na prednjim nogama ne moze uopste da stoji.Veterinar je uspostavio dijagnozu setajuci artritis .Evo vec dvadesetak dana na svakih 3-4 dana mu daje neke inekcije i trenutno bude bolje ali se posle nekoliko dana opet pojave simptomi bolesti. hteo sam da bitam je li se neko susretao sa ovim problemom i da li je ta bolest izleciva ?

Njemu smanji upalu ,sigurno da je glukokortikosteroidesmanjuje upalu jer deluje 2 dana ,to je njemu urodjeni artitis,to je najbolje prodaj tele ,jer vecito imati problema sa zglobovima.
 
Videcu,al ovako ne ide ,te inekcije kostaju 700 - 800 din,a veterinar kaze da je to izlecivo a nikakvih poboljsanja nema
 
Nisam nasao nigde da je neko imao problema sa prolivom kod zaljucenih teladi. Imam proglema sa jednim.Tezak je oko 150kg i cesto ima proliv. Kada ga veterinar leci inekcijama proliv stane, ali se povrati posle nedelju dana. Vec se ljulja koliko je iscrpljen. Karbobizmut mu ne pomaze, a ne praktikujem da im dajem neki prasak direktno u usta jer hoce da im poremeti ceo burag. Sta raditi ili sta davati.
 
Nisam nasao nigde da je neko imao problema sa prolivom kod zaljucenih teladi. Imam proglema sa jednim.Tezak je oko 150kg i cesto ima proliv. Kada ga veterinar leci inekcijama proliv stane, ali se povrati posle nedelju dana. Vec se ljulja koliko je iscrpljen. Karbobizmut mu ne pomaze, a ne praktikujem da im dajem neki prasak direktno u usta jer hoce da im poremeti ceo burag. Sta raditi ili sta davati.
Je l'; to tele ocisceno od glisti i parazita?Meni se desava da mi neocisceno tele dobija stalno proliv,ali cim ocistim posle par dana se to vise ne dogadja,daj mu samo malo jarme i travnato seno,da vidis sta ce se desiti.
 
Ociscena su od parazita, a ne verujem da je nesto proguto. Na kanap i najlon narocito pazimo. Seno sto sam imao su pojeli, pa sad jedu pored koncetrata lucerku. Jedino da ga odvojim pa na dijetu i da mu nadjem sena.
 
To je od ovih sto si skoro kupio?
To sto mu se proliv vraca posle antibiotika je znak da je i pre leceno i verovatno su mu davani neadekvatni lekovi ili je terapije prekinuta pre potpunog izlecenja.
Probaj naci u vet. apoteci neki probiotski preparat koji ce mu pomoci da se korisne bakterije ponovo razmnoze u crevima.
Nije lose dati mu Vetan prah(ekstrat kestena) i Solit(isto kao orosal za ljudsku upotrebu) razmucen u vodi da ga rehidrira.
Za zasejavanje korisne flore u buragu ja sam davao Maja posiru ili sirilo kako se gde zove 1.5 supenu kasiku u pola litre mlake vode i zaliti u usta.
 
Nazad
Vrh