Bolesti i ostali problemi kod teladi

Imas Rispival 5 doza ista firma proizvodi ko nema 25 kom isto je efikasna ko katl master ,danas mi stignu telad posle 2 sata dajem vitamine i cistim parazite ,u vodu neosulfoks ili doksilab c a neko da i draksin inekcije ,sutra dan radim vakcinacuju ,revakcina posle 14 dana

- - - - - - - - - -

Preporuka je da se saceka 15 dana da se teladi odmore i ociste se od gripa i proliva zbog adekvatnog odgovora imunuteta,ja moram odmah dok su jos koliko toliko zdrava jer 4 dan krece pokolj ako ne zastitim
 
Hvala Ime na objasnjenju, znaci ako sam te dobro razumeo vitamine i ciscenje od parazita radis sa nosulfoks ili doksilan.
A da li mogu da se vakcinisu i mala telad od mesec dana starosti?
 
Ivermektin za parazite ,vitamine kombinovane Multivit ,neosulfoks ili doksilan c su antibiotici u praskastom obliku idu u vodu ili hranu ,sto se tice vakcine katl master mislim da moze manjima a rispoval ide malo vecim teladims
 
Da li je opasan kasalj kod teladi/junadi?nemaju temperaturu i normalno jedu.uglavnom se zakaslju u toku obroka dok jedu koncentrat.tad su i sirom otvorena vrata pa ulazi hladniji vazduh.
 
Bikic star 4 mjeseca nece jesti..do jucer je bilo sve ok,i vidim da smjesu nije taknuo,a ni sijeno..vodu pije,a dao sam mu i germu(kvasac) u mlakoj vodi..nije napuhnut,nema temperaturu,kenja kao i da jede...da li je prejedanje u igri ili nesto drugo?
Hvala
 
Smjesa je otkad sam ga maknuo od krave ista..nisam mijenjao recepturu,a do sada je fino jeo..uglavnom dobija 2l ujutro i 2l navecer mjesavinu kukuruza(mljeven),zobi(mljevene),psenicne posije,sojina sacma i panto vitamine..sijena ima po volji..svjeza voda dostupna na pojilici non stop.
 
Probaj sa Neosaningestom. Pobboljsava floru buraga i metabolizam te poboljsava varenje. Jednu kesicu razmitis u 2 litre vode i direktno u usta. Nema karencu i ne moze da skodi, a moze da pomogne.
 
Mnogo je cela kesa za taj uzrast ,bolje 2dana po pola.
Cela ide na odraslo govece.
Dobar je isto i tecni Rumidigest.
 
Bikica sam zalio sa 3x 2l mlake vode i germe,24h bez smjese,samo sijeno..i od sinoc jede normalno..ali smjesu dajem.duplo manje nego do sada..
 
Nazad
Vrh