AUTOMOBILI - kvarovi, popravke i održavanje ...

Ja sam danas imao takav problem sa citroenom AX da sam predhodnom majstoru sve zivo pomenuo. Da moze covek toliko stegnuti svecice da sam dve polomio odvrtajuci. Ali jedna je pukla na pola na metalnom delu iznad navoja da sam ceo dan pokusavao sa svim i svacim i ni makac. Na kraju busilica i burgija M12 i razbusuj celu skoro do kraja i nabijem parce starog odvijaca i rocangle i uspem zalomak izvuci a da se navoj nije ostetio. Najgore sto je svecica skoro 8cm duboko u rupi u glavi pa nicim prici ni videti sta se desava. Ali srecom se uspelo na bezbolan nacin otkloniti
 
Zna li neko sirinu (precnik) prirubnice krsta kardana za Ladu Nivu (onu sa 4 rupe)?
Potreban mi je jedan krst sa sto manjom prirubnicom jer radim pogon vakum pumpe na kamion preko kardana, a vece prirubnice (od Forda Siere) mi ne odgovaraju jer bi zakcinjale za pogonski kardan na izvodu iz menjaca. Sad pada kisa i ne mou da izmerim koliki je max. precnik, ali mi se cini da bi od Lade odgovarao.
Ako neko zna ili ako mu nije tesko, neka izmeri, a jos bolje ako se ispostavi da odgovara da mi proda ako ima viska:ppozdrav:.
 
Prirubnica je ф75, 6 rupa ф6, dužina oko 33-34 cm. Sa druge strane je rupa ф30 sa kajlom, samo jedan krst je loš trebao bi da se zameni a drugi je dobar.
 
5uchs0lfn
 
Opet imam jedan problem na autu. Rec je o Mecki 190 2.0 D. Jesenas sam ubacio nov Valker (ili Valter) termostat. Sve bilo super. Greje kao Smederevac, ne pregreva se. Onda mi ode radijator za grejanje. Sipam kistale da zapuse i nista i na kraju ga zamenim drugi. Nakon sipanja kristala primetio sam da se motor u brdu osetno lakse greje. Temperatura umesto 85-90C dolazi na skoro 100C, narocito kad iskljucim grejanje i prekinem protok vode kroz radijator. Sta moze da bude utok tome? Sumljam da kristali nisu malo zapusili hladnjak motora pa sad nema dovoljan protok. Sta vi mislite:sta:
 
Zapušili su neku cev ili tanko crevo pa nema dovoljan protok.Nisi trebao sipati kristale već tečnost za zaptivanje.
 
Proveri visko ventilator dal funkcionise kad je vruc.kad se tako hoce desavati opalis ga par puta po gasu do kraja sa stisnutim kvacilom i onda teraj malo brze pa vidi. Desava se to da nece da aktivira ventilator. Ili termostat nece da otvori vise preko radne temperature a to se mora skinuti i proveriti jer kvalitet delova je upitan
 
Visko ventilator radi, ali ga iygleda ukljucuje tek na 100C. Kad ga cepam malo jaci gas (na nekim srednjim obrtajima) i kad se motorne gusi, ne dize temperaturu, drzi na 85-90C. A cim pocne brdo i vece opterecenje, temeratura dodje skoro do 100C. Ostaje samo termostat ili zapusenost sistema. Jbg, u tom trenutku nisam imao tecnost. A u radnji tati dali taj Walker termostat. Ja bi najradije stavio Behr, ali nije ovaj imao. Sad cu ovih dana ispustiti antifriz i isprati hladnjak i ceo sistem. Nebi da stradam motor.
Sa cime da isperem hladnjak? Da nabijem crevo i vodom sa cesme ili da kupim neku tecnost?
 
Visko ventilator radi, ali ga iygleda ukljucuje tek na 100C. Kad ga cepam malo jaci gas (na nekim srednjim obrtajima) i kad se motorne gusi, ne dize temperaturu, drzi na 85-90C. A cim pocne brdo i vece opterecenje, temeratura dodje skoro do 100C. Ostaje samo termostat ili zapusenost sistema. Jbg, u tom trenutku nisam imao tecnost. A u radnji tati dali taj Walker termostat. Ja bi najradije stavio Behr, ali nije ovaj imao. Sad cu ovih dana ispustiti antifriz i isprati hladnjak i ceo sistem. Nebi da stradam motor.
Sa cime da isperem hladnjak? Da nabijem crevo i vodom sa cesme ili da kupim neku tecnost?
Kupi tecnost za ispiranje sistema wurth ili wynns nemoj K2, ja sam ponovio 2 ili 3 puta ispiranje i pomoglo je kod pregrevanja takodje operi hladnjak spolja bolje ce da hladi ako imas perac pod pritiskom jos bolje samo drzi mlaznicu 30-40 cm od hladnjaka da ga ne probusi.
Mozes da probas prvo crevo mozda uspe, kod mene nije pomoglo.
 
Da li neko u okolici novog sada može napraviti remont pumpe volana od isuzu midi kombija
 
Nazad
Vrh