AUTOMOBILI - kvarovi, popravke i održavanje ...

Ja sam imao problem sa pregrevanjem na Z101 govorili mi da je duhtung glave a ono zapusen hladnjak. Stavio drugi i svi problemi su nestali.

Послато са HTC Desire 200 уз помоћ Тапатока
 
Isto iskustvo sam imao kao član jjova samo na BMV. Izbacuje na čep. Skinem hladnjak , nalijem vodu i kad pustim donji otvor voda se samo prolije. Ja računam to je dobro ali mi jedan rođak kaže da su imali isti problem na jednom autu i da su to riješili zamjenom hladnjaka.. Skinem sa drugog BMV-a ladnjak i namontiram a ono sve u redu.
 
Ja sam danas skinuo hladnjak i lepo oprao bio je mnogo prljav.
Voda od dva tri ispiranja se izbistrila tek.
sad sam ga vozio nije izbacio vodu al videcemo

Послато са SM-G313HU уз помоћ Тапатока
 
Evo ovako. rResio sam da povezem radio CD player na autu. Jedno vreme je radio, a nakon toga se pokvarilo nesto oko napajanja. Nakon toga kada sam menjao radijator za grejanje, raskacio sam sve kablove i sad hocu da povezem na novo, ali me bune neke oznake, tj. ne znaam slobodno da prevedem sa engleskog. Evo boja i znacenja koja ne razumem:
Brown - Tel Muting (ne zna sta znaci)
Red - Acessory (takodje ne znam)
Yellow - Batery (to bi trebalo da je + akumulator)
Black - Ground (to je masa ili -)
Ove oznake Speaker FR i Speaker FL bi trebalo da znace prednji levi i prednji desni (ima i RR i RL koji su verovatno za zadnji kraj)
Takodje ima i neki izlaz Line Out sa crvenim i belim markerom, popud (imaju oznake R i L), koje su bile slobodne, a ni one ne znam cemu sluze.
I da. Da li na antenu dolazi stalno napajanje ili treba da je aktivno samo kada je dat kontakt?
Ako neko zna, neka kaze, da ne zeznem nesto :osmeh:
 
Braon zica je da utisa radio automatski kad zazvoni telefon ako koristis hands free uredjaj za razgovor tokom voznje, crvena bi trebalo da ide na kontakt bravu.
Zuta ide na stalno napajanje, crna masa.Izlazi su za pojacalo.
 
Braon zica je da utisa radio automatski kad zazvoni telefon ako koristis hands free uredjaj za razgovor tokom voznje, crvena bi trebalo da ide na kontakt bravu.
Zuta ide na stalno napajanje, crna masa.Izlazi su za pojacalo.
A ako nema te zice sa kontakt brave (ne znam da li je izvucena, ali verovatno da jeste, samo treba ispitati), moze li ona da se spoji zajedno sa zutom, ali onda bi radio stalno bio upaljen
 
Crvenu zicu i zutu spajas zajedno ( ako te smara da ti radio radi samo kad je kljuc u bravi ) , a ako oces kad izvadis kljuc da se gasi cd onda povezi zutu na bravu

Zuta je plus a crvena je memorija za radio stanice i podesavanja i isto ide na plus ( mada je meni na nekim cd plejerima bilo obrnuto izmenjao sam ih ko zna koliko)

line out su ti izlazi za pojacalo

"napajanje" za antenu i pojacalo ili sta vec zove se remote i obicno je zica plave boje , ustvari to nije napajanje nego pobuda za relej ili sta vec koji se nalazi u pojacalu da ga pali kad se cd plejer pali , nije preporucljivo stavljati neki veci potrosac na nju, ali kontam antenu da moze terati

ako te interesuje jos nesto pitaj , dok sam bio mladji bio sam zaludjenik u auto ozvucenje , cak sam uspeo i soferku polomiti bassom :D
 
Crvenu zicu i zutu spajas zajedno ( ako te smara da ti radio radi samo kad je kljuc u bravi ) , a ako oces kad izvadis kljuc da se gasi cd onda povezi zutu na bravu

Zuta je plus a crvena je memorija za radio stanice i podesavanja i isto ide na plus ( mada je meni na nekim cd plejerima bilo obrnuto izmenjao sam ih ko zna koliko)

line out su ti izlazi za pojacalo

"napajanje" za antenu i pojacalo ili sta vec zove se remote i obicno je zica plave boje , ustvari to nije napajanje nego pobuda za relej ili sta vec koji se nalazi u pojacalu da ga pali kad se cd plejer pali , nije preporucljivo stavljati neki veci potrosac na nju, ali kontam antenu da moze terati

ako te interesuje jos nesto pitaj , dok sam bio mladji bio sam zaludjenik u auto ozvucenje , cak sam uspeo i soferku polomiti bassom :D
E za ovo ti treba odati nekakvo posebno priznanje:haha:.
Povezao sam veceras. Imao je izvedenu pobudu sa brave i radi samo kada ke kljuc u bravi. E sad imam problem jer nece da mi pimi CD. Prvi put sam ga ubacio i sam je primio, ali ga je odmh izbacio. Pokusavao sam vise puta, ali jednostavno gura CD nazad. Od sve prilike izgleda da cu morati da kupim drugi CD player. Za sada je dobar i radio, iako imam zvucnike samo napred. Mogu da nadjem takoreci dzabe dobre zvucnike za pozadi, pa ne bi dzabe da bacam pare :osmeh:.
 
@ Tomic Toma
Koje je marke CD plejer.Ako si kupio nov trebalo bi da idu dzekovi uz njega,namontiraj ih nema zajebancije ako budes opet vadio plejer iz auta.
 
‚Ima dzek,ali neki kablovi su nastavljani i nije radilo jer je bilo gresaka. Sada sa to lepo povezao i sve je OK. Naravno da cu na dzeku da ga razdvajam, sto moram raditi kad budem pozadi stavljao zvucnike:ppozdrav:
 
Tata je izgleda izgubio jedini ključ od golfa 4 sdi 2000 god,znali ko kakvo rešenje?
 
Ako neko ima polovan zupcasti kais, korak 8mm, sirine do 30mm, treba mi za neku masinicu, ide do 10 o/min pa nema veze sto je polovan :osmeh:.. nek se javi na pm za dogovor.
 
Pitanje za upućenije, da li može da se podešava napon punjenja akumulatora na novijim vozilima, u pitanju je Punto Classic?
Treba da kupim nov akumulator, a za ove Ca-Ca je potrebno da se poveća napon punjenja, sa 14,0 V na 14,7 V.
 
Od kako je stigao nov, punjenje 14,0 , jer za taj njegov fabrički i odgovara tih 14,0.
Isto mi je i na Astri, pa sada Varta Blue nikad nije potpuno napunjena, samim tim neće ni trajati kao da je na 14,7
 
Nazad
Vrh