AUTOMOBILI - kvarovi, popravke i održavanje ...

Od kog auta je dizel motor? Ja imam nekih slika od ubačenog golfovog motora 1.6.
 
Od fijata 1,7 ili 1,9 na zvonu se buše druge rupe ubacuje se korpa lamela i alnaser,naj bezbolnija kominacija
 
Lako je ubaciti motor,ali:

Ako je motor uvežen onda ti treba račun isto je i ako ga ovde kupiš ili račun ili kupoprodajni ugovor.

Onda ako proizvođač nije predvideo ugradnju tog tipa motora onda ideš na ispitivanje koje košta poprilično,a i sve treba da se odradi po PS-u i zakeraju oko najmanje sitnice.

A možeš da naiđeš na problem i sa AvtoVAZ-om jer nemaš licencu.
 
Jaka stvar motor, koji pandur vas zaustavio i gledao broj motora, ustvari bilo sta ispod haube, ni jedan!!! Vozio sam fiata Bravo 4god. sa nekim levim motorom i tako ga prodao, stim sto sam rekao coveku da bi pripazio pri tehnickom pregledu...
 
Ugradjivan je za Francusko tržište 1.9 indenor mislim da se zove taj agregat od 51kw,islo je i za Spaniju ali slabija verzija.Imao je i onaj TD iz PSA grupacije,al treba naći taj motor kod nas da nije isustio dušu,pošto su bili poznati po tome da imau kratak vek.Bila je priča kadje Reno kupio AvtoVAZ da će da stavljaju 1.5dci,al ništa od toga,poslednji put kad su pominjali Nivu sa dizel agregatom pričali su o 1.3Mjet.
 
Zna li neko sa koliko godina starosti se ukida takozvani porez na luksuz za automobile preko 2000 kubika?
Nekako se razmisljam o kupovini Audija A6 C4. Sta mislite o tom autu? Potrosnja, odrzavanje, udobnost, zapremina rezervoara. Odgovarao bi mi 2.5 TDI ili 2.0 benzin + plin.
 
Tomo imao sam takav auto 6 godina.Lađa na drumu,pouzdan,brz,praktičan i lak za rukovanje,veliki paket standardne opreme+dodatna.Moj je bio 2.3 benzin-plin.Prosečna potrošnja 12 l plina u mešovitoj vožnji na otvorenom više jer jednostavno ište gas i ma koliko brzo vozio osećaj je kao da sediš u sobi.U gradskoj vožnji je sisao kao krokodil.Zapremina rezervoara je 90 litara.Održavanje nije baš povoljno ako se ide na varijantu kvalitetnijih delova.Teško je naći očuvan primerak a baš ti očuvani drže dosta dobru cenu.
 
Tomo imao sam takav auto 6 godina.Lađa na drumu,pouzdan,brz,praktičan i lak za rukovanje,veliki paket standardne opreme+dodatna.Moj je bio 2.3 benzin-plin.Prosečna potrošnja 12 l plina u mešovitoj vožnji na otvorenom više jer jednostavno ište gas i ma koliko brzo vozio osećaj je kao da sediš u sobi.U gradskoj vožnji je sisao kao krokodil.Zapremina rezervoara je 90 litara.Održavanje nije baš povoljno ako se ide na varijantu kvalitetnijih delova.Teško je naći očuvan primerak a baš ti očuvani drže dosta dobru cenu.
Ne znam kakva im je limarija. Znam da su one stare 80ke imale pocinkovanu sasiju i jedino mesto gde su trulile je gepek gde je rezervni tocak. Ne verujem da je skuplji za odrzavanje od ostalih auta iz VW grupe. Cena je od nekih 1200e pa na vise. Oni sto traze po 2500 evra malo preteruju. Za te pare ima auta i 2003 godiste da se kupi. A sa tim rezervoarom bi mi pasovao samo tako :osmeh:.
 
Ja sam menjao motor u kolima, doduse stavio sam isti, stranac carinjen, ugradili ga odneo u sup papire ona samo u saobracajnu unela druge brojeve i vozi misko. Nikakve kontrole i nista nije trebalo. Isao na tehnicki pregled samo broj motora ih interesuje nista vise.

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
Pozz drugari. Imam problem sa VW Boru motor 1.9 74 kw odjednim pocela da secka kao da trokira izgubi gas to se desava na 2 sekunde posle probije al sam primetio da slabo vuce. Jer se mozda neko susreo sa takvim problemom? Neko mi kaze da je eger ventil...
 
Meni bio sličan problem na passatu 1,9 74kw,isto secka i trokira ponekad i na kraju radio na 3 klipa,i na dijagnostici pisalo druga dizna pravi problem. Majstor počeo da skida polako i naišao na kontakt-Džek pravio problem ,zamenio ga i teraj.Sve u svemu 20e samo ruke.
 
Kakvo je stanje na izduvnom sistemu?
Ako je ventil pri dodavanju gasa izbija beo dim ,izduvni gasovi+vodena para.
Ako je dizna dim je crn.
 
Nazad
Vrh