AUTOMOBILI - kvarovi, popravke i održavanje ...

Forumaši, imam problem sa farovima na mom Pežou 307, kratka naročito. Uveče kad vozim, još ako izađem iz dobro osvetljenog mesta, skoro pa ni belu liniju ne vidim. Kao da imam dva fenjera umesto farova. Razmišljao sam da ugradim Xenon svetla. Jel treba na nešto da obratim pažnju, neki posebni model tih xenonki? Auto ću odvesti kod majstora jer i tako treba da se menja ulje i filteri, tako da neću da se bahćem sam sa popravkama, ali ako neko ima iskustva sa xenon svetlima, šta da kupim i sl., pomoglo bi mi.
 
Forumaši, imam problem sa farovima na mom Pežou 307, kratka naročito. Uveče kad vozim, još ako izađem iz dobro osvetljenog mesta, skoro pa ni belu liniju ne vidim. Kao da imam dva fenjera umesto farova. Razmišljao sam da ugradim Xenon svetla. Jel treba na nešto da obratim pažnju, neki posebni model tih xenonki? Auto ću odvesti kod majstora jer i tako treba da se menja ulje i filteri, tako da neću da se bahćem sam sa popravkama, ali ako neko ima iskustva sa xenon svetlima, šta da kupim i sl., pomoglo bi mi.
Kod nas jedan majstor najcesce ugradjuje Bear xenone, ma da imas i Philipsa koji nije preterano skup. Nije neki veliki posao ugraditi, ali treba naci kvalitetne.
 
@ sale 307
Za slaba svetla postoji mnogo potencijalnih razloga i to se sve može rešiti, ali ako si već odlučio da ugradiš Ksenon onda bih ti preporučio da to radiš kod nekoga ko se (ozbiljno i samo) bavi tim poslom.
To više nije skupo kao nekada a imaćeš garanciju ako ti oni i prodaju i ugrade i dobićeš auto sa jakim i fino podešenim svetlima.
Po pitanju proizvođača zaista ne znam ništa, ali preporuka za (temperaturu) boju je 4.300K ili 5.000K ...
... :ppozdrav: ...
 
Hvala na brzim odgovorima! Đađo, pa nije baš sam se odlučio za Xenon, ali mi se smučilo i hoću da se rešim tog problema dok se ne desi nešto gore. Možda mi se čini, ali kad stavim nove sijalice, kao da je za nijansu bolje; posle nekog vremena, tipa mesec- dva slabe osetno i posle crkne ona desna- par puta mi se tako desilo. Stric nam je došao u goste pre par meseci (isto ima pežo 307) i ima isti problem, poslepodne žure da krenu jer ne vidi da vozi kad počne da se smrkava, pa bar da stigne do auto puta. Ne znam koji bi bili potencijalni razlozi, al to što nije moj jedini me tera da mislim da su im s..... farovi. Još jedno pitanje- da li ću imati i kratko i dugačko svetlo Xenon, ili moram kupiti poseban set za dugačko? Hvala i živeli :ppozdrav:
 
Pa ovaj stari se još nije istopio :sta:
Šalim se, ali jeli moguće da sve to bude od releja, baš toliko da izgubi svetlosti? Vozim sa skroz podignutim farovima jer ako ih spustim niže ni toliko neću videti, i mnogo se svetlosti rasipa. Ne razumem se u instalacije i te stvari, zato i pitam za ova svetla. Smorio sam se, svako malo kupuj sijalice..., mislio sam ovim da rešim stvari na duže vreme.
 
A, pa nisam znao da se ugrađuje dodatni relej, znam da mi se jednom onaj glavni istopio. Šta da kažem, videću sa majstorom ovih dana, ni meni se ne daju veće pare ako ne moram. Zahvaljujem još jedanred!
 
@sale 307
307-ica ima slabija svetla, nisi umislio i to si u pravu, pogotovo modeli ph2 kojima su ubacili sočiva u farove. Na jedinici se bez sočiva ta svetlost više rasipala pa je i osvetljenost bila "jača".
Ako na tvom autu postoje sočiva ni ksenoni neće pojačati opseg svetla ali će deo koji je osvetljen biti sjajniji. Ako nema sočiva dobićeš dosta primetnu razliku u jačini, ali i prilično ometati vozače iz suprotnog smera (doduše, nećeš biti jedini). :) Sočiva su upravo zbog toga i ugrađivana u novije modele.
Što se tiče dugih svetala (ako na oborena staviš ksenone), na njih možeš ugraditi releje i postaviti jače (moj predlog "ice") sijalice, kako bi smanjio razliku (estetski) kod uključivanja dugog, ali i zbog jačeg samog svetla.
 
Poslednja izmena:
U mnogim evropskim zemljama su ovi nazovi ksenoni zabranjeni.
Malo je verovatno da moze valjati nesto sto kosta 40-60€ kao pravi fabricki ksenoni od 500-1500€.
Takodje, licno znam coveka koji je pokvario motorni kompjuter nestrucnom ugradnjom tih svetala..
 
Kupio pre 6 godina xenone, ni ime proizvodjaca nije pisalo na njima , samo HID pise , do pre neki dan radili bez greske , a jos onda placeni na limundu 25 eur

ljudi polete na jeftinije DC xenone (22 eur su trenutno) a oni su krsh crkavaju brzo, kad uzimate uzmite AC xenone , skuplji su desetak eur ali i traju , moji su ac bili i eto posle 6 god izgoreo je ballast koji nije bio niu pricvrscen nego samo ubacen pored akumulatora
 
Poslednja izmena od urednika:
Treba zabraniti ksenon na far bez sočiva i projektora,to je ono što najviše smeta u saobraćaju.Pogotovo jugići i ostali koji svetle kao da se NLO spušta.

- - - - - - - - - -

Za Audi 80 TDI 90-o god.Da li je dobro sipati ultraD.
Do sada smo sipali ED sa adetivima.
Jedni priču jedno,drugi drugo...
Taj ultraD je šarena laža kao i svako aditivirano gorivo,vozač kad natanbkuje cisternu sipa određenu količinu aditiva i dok stigne do pumpe to se izmeša.Dakle isto kao da sipaš sam aditiv u regularni ED.
 
Pa sad sta bi mogo biti uzrok temperaturu ne dize ventilator se ne pali a vodu izbacuje i to kad radi na ler nema kako dodajem gas tako voda polazi napolje

Послато са SM-G313HU уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh