AUTOMOBILI - kvarovi, popravke i održavanje ...

Tomo pocinkovan je a samo će ti se reći(ako ga kupiš)kakvo je održavanje sa kvalitetnijim delovima.
 
Ti kvalitetni delovi bi trebalo kada ih zamenis da onda traju barem 60-70% od prve ugradnje? Volim ta velika kola, samo sto 12l plina :sta: Ja sa Astrom mogu skoro duplo vecu razdaljinu da predjem kad ne stitskam ostro gas.
 
Traju toliko a i koštaju više baš za isti procenat.Toliko je trošio.Možda bi potrošnja bila niža da je imao sekvent ali to nikada neću saznati.
 
Do 150 e. Ne bi trebalo da je skuplje. Ruke su oko 40-50 e a ostatak pitanje po kojoj ceni se nabavi set kvacila.
 
Ima Liqui Molly Stop Smoke ili neki Ruski modifikator. Mada je sve to privremeno resenje. Cak i ako uspe, mislim da je najbolje otarasiti se tog motora ili vozila sto pre.
 
Remont glave će drastično smanjiti potrošnju ulja ali šteta je kada se već skida glava ne ishilznovati blok.Kumiću je tako Megan 1.9 DCi počeo i na kraju puna gendža.105.000 rsd ga je koštalo.
 
Ne stedite na motoru. Kad vec otvarate, uradite u kvalitetu i onda opet 200kkm gas.
 
Remont glave će drastično smanjiti potrošnju ulja ali šteta je kada se već skida glava ne ishilznovati blok.Kumiću je tako Megan 1.9 DCi počeo i na kraju puna gendža.105.000 rsd ga je koštalo.
Kod nas je popularno i karicenje. Stavljaju se nove karike i obradi se glava, a po potrebi se menjaju lezajevi radilice. To dodje skoro kao polu generalna.
 
To karicenje izdrzi 30-40 hiljada i onda Jovo nanovo. Isplati se mozda ko sam radi pa ajde da prespoji dok ne dodje do para inace ko placa majstore, cist promasaj. Nema nista bez fabrickog motora.
 
Danas mi puko zupcasti na Jugu. Doduse nisam ga ja vozio, ali eto desilo se. Izgleda da nije doslo do vece havarije, samo se culo "puf" i odmah je zaustavljen, ali ipak sutra cu da utvrdim sigurno kako stvari stoje.
 
Bar3 ventila ukrivi ako ne i vise. Samo jednom sam imao slucaj da 1 ventil bude kriv. Skines bregastu i vidis kako stoje po pravcima ventili
 
Kaze vozac da je tako bilo bez ikakvog krljanja i cukanja. Po recima vozaca samo se culo kao kad otvoris kiselu vodu.:osmeh: Tad je verovatno kais puko. Cudno mi je jer je bukvalno bez tragova koriscenja, a ipak puko. Zato su zakon oni OHC motori, pukne kais, stavis novi i uzupcis i teraj dalje nema da mu mislis.
 
Nazad
Vrh