AUTOMOBILI - kvarovi, popravke i održavanje ...

Najverovatnije da ću kupiti novu za 1150 jer se ove menjaju ali dobiju po 15-20 i to ode za pola sata. Bolje nego da platim kaznu.
 
Ala me nesto krenuo maler sa autom... Pre mesec dana menjao cilindre kvacila, a zatim menjao set PK kajisa, ventilator za grejanje i servo pumpu. I sad po najvecoj zimi crce radijator za grejanje.
Kako zameniti radijator za grejanje na Mercedesu 190 bez klime? Oseca se miris antifriza unutra i vidim da curi na vozacevu patosnicu, a i prozori magle. Da pusta na crevu ili selni, ne bi trebalo da bude maglenja prozora. Nema sta drugo do njega. Da probam da sunem one kristale, ma da je curenje veoma jako?
Doslo mi da ga zapalim. Do sada kostao Boga oca. Da sam dodao jos 1000e mogao sam kupiti 10 godina mladji auto sa duplo manje predjenih kilometara:sjasi:.
 
Probaj da mu naspeš tečni zaptivač.Kod mene je jednom prilikom uspešno sanirao curenje vodene pumpe.
 
Probaj da mu naspeš tečni zaptivač.Kod mene je jednom prilikom uspešno sanirao curenje vodene pumpe.
Ne znam sta je to? Koristio sam one kristale i uvek su dali pozitivan efekat. Resicu ga nekako.
Sve mi se vise cini da cu na kraju uvesti neku Alfu iz Nemacke, a ovaj dati calu neka se pati. Ovako i on ija (vise ja) se mucimo oko popravki...
 
Ista namena kao kristali ali je u tečnom stanju.Po meni mnogo bolja stvar od kristala bar za te zatvorene sisteme na automobilima.Košta 350 dinara Abro je proizvođač.
 
Koliko se sipa u sistem? Moram sutra skoknuti do grada da kupim.
------------------------
Nego jedno mi nije jasno. Zastava 128 sa odlicnim motorom i dobrim akumulatorom malo pre nije mogla da upali, dok je FAP 1414 sa takoreci produvalim motorom sastavio nakon 2 sec. verglanja. Ni jedno vozilo nije paljeno nekoliko dana. Zastavi sam brenerom grejao karter i tek sto sam iz zezanja upalio kamion, odmah je i Zajka upalila:osmeh:. Sad da li je alnaser ili je ulje gusto na znam
 
Mali hladnjak ti je upravo tu iza instrument table kod suvozača,zavuci se vidi koliko i šta treba da se skida.Kod nekih modela se skida par platsičnih obloga,a kod nekih moraš pola enterijera da rasturiš da bi došao do malog hladnjaka.
 
Mali hladnjak ti je upravo tu iza instrument table kod suvozača,zavuci se vidi koliko i šta treba da se skida.Kod nekih modela se skida par platsičnih obloga,a kod nekih moraš pola enterijera da rasturiš da bi došao do malog hladnjaka.
ovde ce izgleda morati cela instrument tabla da se skida. Vidim da antifriz kaplje na stubu sa vozaceve strane i ide na patosnicu. Sutra ako budem mogao idem da skinem sa drugog auta hladnjak i vidim tehnologiju ujedno:osmeh:.
 
Sipao sam celu bočicu.Pre par dana sam nasuo u Audi jaje jer mi je procurio radijator grejanja+curenje na nekom mestu koje nisam uspeo da pronađem.Uspešno je rešeno,ne gubi više tečnost.
 
Dobra stvar ovih preparata je što uspešno reše problem curenja.
Mana je što sve to funcioniše samo do sledeće zamene (planske ili ne).
Problem je što može začepiti radijator grejanja (u letnjem periodu).
Ovi zaptivači su u samom povoju proizvodnje bili namenjeni (za držanje u vozilu) kao sredstvo koje će poslužiti u slučaju nužde (kao privremeno rešenje), odnosno kako bi se sprečilo curenje dok vozilo ne stigne do servisa.
 
Tečnost neće začepiti ništa ali prašak i kristali hoće.U radijatoru grejanja topla voda cirkuliše non stop a klapna je ta koja reguliše letnji i zimski režim odnosno radijator se ne zatvara u letnjim periodima niti otvara u zimskim.
 
Ako mislis na ono što liči an sitne čestice gume,to je samo privremeno rešenje da bi stigao do prvog servisa.Čak ni proizvođač ne preporučuje da se duže vreme vozi sa time u sistemu.Već kod prvog majstora da se sredi.

Mi smo to u vosjci rešavali kafom,desi se na terenu da zakačiš pa prbušiš hladnjak,u prvu prodavnicu kupiš kafu sipaš i pomoliš se da stigneš nazad u kasarnu,kad predaješ nalog napišeš napomenu da je hladnjak oštećen i da si sipao kafu da se dovučeš do karsane,a oni u radionici se uhvate za glavu :osmeh:
 
Tečnost neće začepiti ništa ali prašak i kristali hoće.U radijatoru grejanja topla voda cirkuliše non stop a klapna je ta koja reguliše letnji i zimski režim odnosno radijator se ne zatvara u letnjim periodima niti otvara u zimskim.
Tata kupio kristale i napravili belaj. Vise ne pusta, ali i ne greje. Nesto se zacepilo unutra. Sad posle Bozica pravo kod majstora, pa razbucati pola inst. table, zameniti radijator isprati kompletan sistem za hladjenje, za svaki slucaj.
Kazem vam, jeste da je auto udoban, stabilan, ali mi se smucise popravke. Kad vidim sta je komso kupio za 1900e, doslo mi da placem od muke. A mene ovaj svabo kostao do sada nesto manje od toga...
 
Danas bio na otpadu i skinuo radijator sto mi se probusio. Ljudi, pa ono je da se use..s od posla i muke! Cela instrument tabla ide gore i deo centralne konzole se skida. Posle treba skinuti kuciste radijaora sa klapnama ventilacije i upakovati radijator, a posle sve to vratiti nazad. Sve u svemu, ceo dan posla...
Na starom radijatoru se curenje iz pomoc kristala znacajno smanilo, ali i dalje pusta (dovoljno da se oseca antifriz i da magle prozori). No izgleda i da se malo zapusio hladnjk motora. Temperatua motora je iako je hladno vreme visa za 5C nego sto je bila pre sipanja kristala. Pre je u brdu temp. bila od 85-90, a sada ide od 90 pa skoro do 100C. Moram skinuti i isprati hladnjak za svaki slucaj, a i prekontrolisao bi termostat da vidim da se na njemu nesto nije nalepilo.
 
Za Audi 80 TDI 90-o god.Da li je dobro sipati ultraD.
Do sada smo sipali ED sa adetivima.
Jedni priču jedno,drugi drugo...
 
Nazad
Vrh