AUTOMOBILI - kvarovi, popravke i održavanje ...

Kilometraza se ne slaze za 20 000 to smo odmah ustanovili jer je auto bio firmin u Svajcarskoj uzet na lizing 5 god pa je otkupljen i vozen privatno,ali ga je uzeo komercijalni direktor kojo je i vozio kao sluzbeni u toj firmi tako da sam papiroloski ja treci vlasnik ali prakticno drugvoposto ga isti covek vozio.I on je vozio tih 20 000 koliko se gubi trag u ovlascenom,ja sam je uzeo sa 165 325,a na proveri poslednja zabelezena u bazi je bila 145 325.

Videcem sta kazu ovi iz Uzica dal je vec dirano to se bar lako popravi sad sumnjamo jer majstori kazu da im se ovo nikada nije dogodilo i da su sumnjali da je nesto drugo proletelo.Kad ono osigurac se razleteo.

Sve u svemu igranka tek predatoji i ne znam sta da radim :osmeh: dal odmah da skidamo glavu ili da se pomolimo i da vratimo turbinu pa sta mu bude :osmeh:

Ako se skida glava zenin auto mora na prodaju :spavam: pa ako pretekne dobice juga :haha:
 
Da li bi smetalo nešto pumpi i sistemu ubrizgavanja ako se sipa gasno u tddi motor ,obične dizne pumpa VP44 takva pumpa ide i u Astru 1.7,2.0 ,Vectru 2.0 ,Audi A4 2.5 TDI, A6 2.5 TDI, A8 2.5 TDI Jel sipao neko u takve motore GU?
 
Meni se na Sharanu isto razletela turbina, ali izgled turbine je bio daleko gori nego ova od Zafire. Remont je kostao 320€ u Bg. uz remont turbine sam oprao intercooler jer se u njemu zadrzali ostaci, usisnu granu, cevi i creva usisa, morao sam da operem i katalizator jer je bio registrovan u Austriji i zamenio odmah ulje pri sredjivanj i nakon nekih 100km. Od onda nagurao oko 200.000km bez problema. Tako da ako ima intercooler nema tu sta da stigne do motora, ostalo bi bilo samo bacanje para.

Послато са F3111 уз помоћ Тапатока
 
Ok, sustina price i nije vezana za model auta.

Послато са F3111 уз помоћ Тапатока
 
Malo pre mi prokuvao auto, 1.9 tdi, kakvim posledicama da se nadam??
Sacekao sam da se ohladi, pali normalno, ide normalno...

Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока
 
Sto bi kuvao kad ode dihtung glave?Simptomi kad ode dihtung su uglavnom mesanje vode i ulja( emulzija) , beo dim na auspuhu( voda ulazi u kompresioni prostor. neravnomeran rad( kompresiju pretace iz jednogu drugi cilindar ili tvrda creva od vode ( nabija kompresiju u vodeni prostor).



Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Kad propadne dihtung glave pritisak će u sistemu sigurno praviti, ali ne mora da meša rashladnu tečnost i ulje.
Kolega @deks. Sipaj destilovanu vodu i odgovarajući antifriz da dobiješ -40°C i obavezno dobro prozrači sistem sa uključenim grejanjem, kako te neki simptomi nebi odveli na pogrešnu stranu (sumnju). Kasnije prati pritisak u crevima i boci, a za skramu na čepu u slučaju eventualnog mešanja tečnosti je potrebno nešto više vremena.
 
Pozdara, Danas kupio Škodu fabiu 2008 karavan 1,2cc 51kw benzin. pa me interesuje mišljenja
 
Kad propadne dihtung glave pritisak će u sistemu sigurno praviti, ali ne mora da meša rashladnu tečnost i ulje.
Kolega @deks. Sipaj destilovanu vodu i odgovarajući antifriz da dobiješ -40°C i obavezno dobro prozrači sistem sa uključenim grejanjem, kako te neki simptomi nebi odveli na pogrešnu stranu (sumnju). Kasnije prati pritisak u crevima i boci, a za skramu na čepu u slučaju eventualnog mešanja tečnosti je potrebno nešto više vremena.
Sutra cu do majstora pa cemo da vidimo sta se desilo, inace pre toga sam primetio da nivo tecnosti raste u boci a kad ugasim motor vrati se, i sinoc vidim da je poceo dizati temp. ali bio sam u krivinama nekim, nisam imao gde da stanem, vec kad sam stao on kuva...

Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока
 
Pozdara, Danas kupio Škodu fabiu 2008 karavan 1,2cc 51kw benzin. pa me interesuje mišljenja
Lično nisam baš pristalica motora sa tri cilindra. Pre nekoliko godina u firmi smo imali fabiu sa 1.2 mpi motorom (nisam siguran da li je bila 6V ili 12V kao tvoja) kao jedinu, ostalo su bili rumsteri 1,4 i oktavije, a svi su kupljeni kao novi. Motor je startniji i elastičniji od ovih 1.4, prosto je delovalo da vozite auto sa jačim motorom, takav je osećaj. Međutim, Fabia je prva išla na generalku i to mnogo pre ovih ostalih, a posle toga više nije bila taj auto, jer je trošila ulje i bilo ju je veoma lako pregrejati. Dok su još bila nova trošila je benzina isto koliko i ova druga auta, a mnogo je lakša i manja od njih.
S obzirom da su u pitanju službena auta i mali uzorak, ovo naravno treba uzeti sa rezervom.
 
I Insignia dobila novog vlasnika,pokrivila 4 ventila i kad sam se presabrao trebalo je uloziti 1500e u nju.Kod mene je 3 godine placena 9800 i uradjen zamajac za 500e,realno je mogla da ode za 8300-8500 to joj je trenutna vrednost pre havarije bila,tako da uloziti u nju 1500e je :haha: ovako kupise je za 7000e bez probe samo sa dijagnozom servisera.Letnji set mi ostao on prodat zasebno tu sam jos i dobro prosao 600e fabricke 19-ce i latidude 3716 A :osmeh: A te gume sam dobio za sicu :osmeh:

Sve u svemu pukao sam na njoj 2000e.

Trenuto vozim zeninu A klasu :haha: A opasno sam se namera io na djulijetu i to novu i da je vozim dok ne umrem.
 
Nazad
Vrh