AUTOMOBILI - kvarovi, popravke i održavanje ...

Znam da motori mogu dosta da predju, 200-300000 nije retkost, ali 600 000....pitanje je da li je ta kilometraza bez otvaranja motora, sto je apsolutno nemoguce, ili je radjena generalna, a ako jeste onda krece , po meni, novo brojanje...
Ништа ново да аути имају ту километражу без отварања мотора. Мој прошли имао преко пола милиона, узет био од првог власника. Овај сад на сату пише 250к али чисто сумњам пошто има 17 година....исто мотори неотварани на оба.

Послато са Леново К6 Ноте уз помоћ плуга
 
Znam da motori mogu dosta da predju, 200-300000 nije retkost, ali 600 000....pitanje je da li je ta kilometraza bez otvaranja motora, sto je apsolutno nemoguce, ili je radjena generalna, a ako jeste onda krece , po meni, novo brojanje...

Krajem 80-ih sam se vozio u Njemačkoj taksijem. Taksistica je pričala kako joj je to treći motor u starom mercedesu. Prvi je prošao 450 000, drugi 300 000, a treći je do onda imao 750 000 i još nikakvih naznaka potrebe za većim remontom.
 
To je nista, stara raga mercedes 123 i do 2 miliona moze da predje bez da se dira motor. Naravno uz adekvatno odrzavanje.

Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока
 
Rile 75, mozda ti majstor i nije naplatio mnogo. Kod te tvoje honde je moguce alternator dosta nepristupacan pa ako treba da razbuca pola auta da ga skine i vrati na mesto onda mora to i da naplati. Ja ne znam kako je to kod nje reseno, ali eto da razmotrimo i tu mogucnost.

Sto se predjene kilometraze tice dokazano je da vozila koja se uglavnom voze na dugim relacijama na otvorenom putu prelaze mnogo vece kilometraze nego vozila u gradskoj voznji.

Koliko bese preso onaj taksista kod nas sa zafirom? Valjda preko 1 000 000 km i rece da je tera do 2 000 000.
 
Ja sam ovog Kangua kupio sa 234 687 terao sam ga do ove kilometraze sa slike.Tj kum i ja smo ga vozili,tovaren je ko magare jednom sam i unjemu vozio 5 bacvi ulja :osmeh:

Od ulaganja 3 puta svecice i kablovi,jednom pumpa za benzin i ostalo redovno odrzavanje sa 3 velika servisa.

A mali servis smejurija sipali Total uzimali direktno od uvoznika 5l 1400 din i Fradovi filteri svi skupa 800din,ulje menjano na 12 000.I jednom je pukla opruga jer smo pokusali paletu akumulatora da tovarimo i to 140ah,kako je ubacili viljuskarom tako je zveknula :osmeh:

Prodali ga coveku koji radi bravariju i tovari ga isto kao mrcinu.Nas nikad nije ostavio na putu i isplatio je sebe 10x.

Motor je 1.4 benzin.
 
На ту натоварену тежину амортизери немају функцију

Послато са Леново К6 Ноте уз помоћ плуга
 
Nikada,evo kad sretnem sadasnjeg vlasnika slikacu amortizere koji su fabricki,a ko ne veruje u sliku moze da dodje da :ppozdrav: pa i uzivo da vidi Kangua koji sad sigurno ima milion iza sebe,pali ide i sluzi svrsi.

Pretovar nije nista strasno,ja sam bio i po 20t u pretovaru,kiper pun kamena + niskonoseca sa kombinirkom :osmeh: A jednu sezonu sam i ovde vozio repu sa daskama se tovarilo i 70t.

Kangu je tovaren na relaciji N. Sad-Kragujevac,odes u rafineriju na utovar i pravac nazad ides 90 auto putem i molis Boga da nema naglog kocenja.Kao sto rekoh nije to nista strasno,ako znas da vozis ne ostetis nista.Al imas v.zace koji i sa 5t tereta spale kocnice
 
Ja nisam ni mislio da ti ili bilo koji vozac oseti, vec sam mislio da vozilo mora to da oseti. Nagledao sam se kamiona u pretovaru, ali isto tako odvaljenih osovina na prikolici, pucanja jastuka, pucanje lezajeva. Zato mi ovo i cudno. Bas sam se nesto razmisljao za kangoo i sad mi se jos vise svidja za u te peri-deri svrhe.
 
Pretovar nije nista strasno,ja sam bio i po 20t u pretovaru,kiper pun kamena + niskonoseca sa kombinirkom :osmeh: A jednu sezonu sam i ovde vozio repu sa daskama se tovarilo i 70t.
e[/QUOTE]

Tebi nije,a zbog takvih sto pune kamione u kampanji po 70 tona,ides po asfaltu kao po zagrtanom kukuruzu,nosi te gde oce auto..a pandura nigde..al zato posle kampanje te zajebava i za svetlo na tablici.,da ne pricamo kad oces da preteknes takav kamin,a on sav na jednu stranu nakrivjen,repa pada sa prikolice.
 
Pretovar nije nista strasno,ja sam bio i po 20t u pretovaru,kiper pun kamena + niskonoseca sa kombinirkom :osmeh: A jednu sezonu sam i ovde vozio repu sa daskama se tovarilo i 70t.
e

Tebi nije,a zbog takvih sto pune kamione u kampanji po 70 tona,ides po asfaltu kao po zagrtanom kukuruzu,nosi te gde oce auto..a pandura nigde..al zato posle kampanje te zajebava i za svetlo na tablici.,da ne pricamo kad oces da preteknes takav kamin,a on sav na jednu stranu nakrivjen,repa pada sa prikolice.[/QUOTE]

Ne tovari niko druze 70t zato sto voli i uziva u tome da lomi vozilo i put, tovari zato sto mora, kad bi tovario za regulu bio bi u totalnom minusu

Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока
 
Ja sam uvek tovario po ps-u ali ima i ovde ratara koji zive od repe pa nek se ukljuce i kazu kako ide utovar repe pogotovo kad najave kisu,trpaj do besvesti.A bas bih voleo da vidim nekog ratara koji bi u mom slucaju radio po propisima,znas da covek zivi od te repe i da mu je hitno da ode pre kise ili da kisne dan dva,ali ne 7 ili 15.Ucinis coveku i uvek su castili cak i kad dodjes na prizmu,a on iam 5t i naravno da se tovari,a on ako ima nek casti za gorivo.

Zarade i on i ja,mada sad sve ide po AETR-u al onda nema niko prava da se zali sto utovar ide sporo kao ove godine.
 
Bio sa 2 sezone u kampanji,pa znam..ali ipak nije to opravdanje..vi tovarite,jer se ne islati,pa ako u jedan lanac ide 21 vrsta,sto ne posejes 30?da teras avto cele godine po tim jarugama,znao bi o cemu pisem.
 
Obično se pojača broj više. Recimo ako je sad u motoru 15W-40 i troši ga probaš sa 20W-50, mada to nije trajno rješenje jer onda nema kvalitetnog podmazivanja sklopova kako to fabrika predviđa. Ja uvijek mijenjam na desetak hiljada, čak i ako je preporuka da se mijenja na 15 ili 20. Nije veliki trošak, a mnogo pomaže da mašina doživi tako tih 500+ hiljada. :)
Кажу 20-50 може само лети али зими се не препоручује. Пошто досипам ново уље с времена на време због потрошње онда да мењам на 10.000 км?

Што се тиче разговора на теми.. мој комшија је возио голфа 2 дизела и прешао са њим милион км.. продао га прошле године јер је већ био на издаху снаге. Сад купио боље ауто. Мислим да сам први власник неког аута да бих га максимално чувао и да би посла пола милиона км био скоро као нов. Такав сам. Али кад купите старо ауто као ја овог онда се нема воље улагати јер је неисплативо. Вози док иде док се скупи лова за нешто боље.
 
Bio sa 2 sezone u kampanji,pa znam..ali ipak nije to opravdanje..vi tovarite,jer se ne islati,pa ako u jedan lanac ide 21 vrsta,sto ne posejes 30?da teras avto cele godine po tim jarugama,znao bi o cemu pisem.

Sad ce strogo da bude 40t i 9 sati za utovar,pa ko natovari natovario je.Putevi ostaju citavi repa na njivama,zaori i svi srecni :osmeh: Ili ce da bude utovara pa kad pokisne pa iz blata na liniju pa kad na necistoce odbugu 70% onda ce neko levi da bude kriv.

Al ko ce narodu ugoditi.
 
Sto se mene tice,nek i seceranu sruse do temelja,kad je ovaj biznismen kupio za 3 evra,dobro se secam kako je radio sa judima,jer bas te prve 2 godine sam radio na kombajnu vadilici...vec kad je takav gazda,nek iplati mene (mislim na moje roditelje)i ostale ljude,kojima su oduzete dnevnice kad je pravljena secerana..a posle neg bude i sto puta gazda...normalno uz kamatu koju on zaracunava kad si ti njemu duzan..izvinjaujam se za off.
 
Poslednja izmena:
Nije nista cudno 600 000 km, gomila auta iz uvoza izmedju stara 15-20 godina i 150 i 200 hiljada prava kilometraza al malo sutra retki su oni koji u stvari imaju manje od 400-500 hiljada. Pogotovo dizeli, oni se kupuju za 20+ hiljada km godisnje. Svi pricaju kako hoce odrzavan auto sa malo km ali kad dodje vreme za kupovinu retko ko zeli da takav auto plati vec gleda da prodje sto jeftinije.
 
Citao sam i ja za tog taksistu koji je presao puno sa Zafirom, nisam bas siguran da je bio milion al nema veze, i ja imam Zafiru 2001 1.8 benzinac i ima 215000 , dosla 2009 iz CH sa pravih 190000, vuce kao zmaj i dalje....Moja "neverica" je bazirana na misljenju da je retkost a ne pravilo da motor predje toliko, jer zavisi i od godisnje kilometraze...Ja licno vodim racuna o autu ne menjkam stalno jer nisam takav, sto imam to i cuvam, odrzavam pa se nadam pola miliona za jedno 30 godina :osmeh:
 
2aadahu.jpg


Zavrsila karijeru :sjasi: Prva dijagnoza nesto proletelo kroz turbinu i polomilo peraja
 
Sta moze proleteti ?, nema odakle, filter vazduha treba proci ,pa mrezicu na protokomeru da bi doslo do turbine.



Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh