AUTOMOBILI - kvarovi, popravke i održavanje ...

Nisi mi odgovorio na konkretno pitanje.
Francuza i druge kupuje onaj ko nema pare za nemca.
Pa jel vidis u tvom linku da su svi francuzi udruzeni sa delom japanaca i rusa jedva za dlaku presli vw grupu.
Izgleda da si zaboravio da nemci imaju jos proizvodjaca..
Evo odgovarfam ti,imam para za nemca,imam izmedju ostalog i jednog starijeg,za voznju po njivama i selu,i evo odgovaram ti,za iste pare cu uvek i ponovo kupiti francuza,sa uvek vise opreme,sa boljim dizajnom ,udobnijeg,ja protiv nemaca nisam,ali,francuzi su ih oduvali sa smelim linijama novih generacija automobila,golfovi,pasati,itd su previse dosadni sa dizajnom,skrtare na opremi,deru kozu sa ledja za navigaciju prilikom kupovine novog,jednostavno,nemam ja sta da branim francuze
 
@profesorr
Ko ima pare nema kod francuza sta da kupi jer i ne proizvode auta vise klase.
Uopste nemaju pandane bmw-u, mercu, audiju ili porseu.
Dobacuju otprilike do vw-a ili opela i to je sve..
Sat je svajcarski, zena je sa sela, odelo je italijansko a auto je nemacki..
 
Ispod haube mora da piše Achtung.To je u redu jer Švaba bez obzira na starosnu dob uvek ima i imaće neku materijalnu vrednost dok ostali sem sentimentalne ništa više.
 
Nisi mi odgovorio na konkretno pitanje.
Francuza i druge kupuje onaj ko nema pare za nemca.
Pa jel vidis u tvom linku da su svi francuzi udruzeni sa delom japanaca i rusa jedva za dlaku presli vw grupu.
Izgleda da si zaboravio da nemci imaju jos proizvodjaca..

Nije tačno.Ja sam kupio francuza a imao sam pare za nemca.Samo što za iste pare sam kupio francuza za klasu više nego što bi nemca.
 
Kupio si tacno onoliko motorozacije koliko si platio.
Nadam se da ne zivis u uverenju da francuzi nesto poklanjaju. Jednostavno, taj nivo kvaliteta trziste placa koliko placa.
Tebi se samo cini da si dobio vise za manje para. Bice ti to jos jasnije kada budes prodavao taj auto i kada ga opet uporedis sa nemcom.
 
Ma ipak sam trebao da kupim audija.
Kupio drugar A6 za 19500eura.Sa pravih 60000km.Posle nepunih 80000km ode set kvacila.Posle par meseci centralni računar.Prednje pločice morale se menjati.Prošle zime zaledio tako da dva dana pod kalolifer u od 9kw nije vredelo_Odneli ga u NS u servis.
Vidiš njega je su te opravke koštale kao mene moj francuz koga pipnuo nisam.Nisam čuo da mu je neki švaba pomogao jer vozi svabu.
 
Bolje ti kucni u drvo jer se svi automobili kvare cak i taj tvoj kvalitetno napravljeni francuz(necusmo koji u rangu audi A6)..
Znaci menjao plocice i set kvacila na 140hk.. Bas kvarljiv auto..
 
Po meni su njemačka vozila precijenjena. Nekada su imali dugotrajna vozila, ali sad je to sve u pet deka kad je kvalitet izrade u pitanju.
S druge strane, ne pada mi na pamet plaćati više za vozilo samo zbog znaka na haubi.
Priča da će više vrijediti za 10 godina mi ništa ne znači, niko ne zna koliko će polovnjak trajati, hoće li se raspasti ranije ili će me neko lupiti pa će ići pod presu.

Za pare koliko sam platio moj 307 mogao sam uzeti nekog klot golfa 4 sa sdi motorom i koji od opreme možda ima klimu. Sa identičnom opremom prvi sličan (godinu dana stariji) je bio skuplji 2100 maraka, a nije nudio baš ništa više. Da se ne znam šta pokvari popravka je ispod te cifre, a niko mi ne garantuje da se i na tom golfu isto neće pokvariti.
 
Прво немачко ауто купљено 1970 године и до сад само и увек немачко,купили смо 2003 новог француза и после пар година је експрес продан и купљен један немачки..Француз више никад,пре свега зато што после година вожње можеш да га поклониш или даш на отпад.Другар је ц5 платио 9000е пре 9 година,сад не може да га прода за 2000е.
 
Није тачно..
Ја сам те године купио волксваген за 8000е и имам га још и не продајем а да хоћу могу добити 4000 до 4500е без проблема.Тако да ни близу није исто,а ја сам на мом за 9 година имао улога 250е ван редовних сервиса и делова,а он 250 плус једна 0.
ТАко да прича не пије воду,ја сам пежоа продао кад је цркло квачило после 2 године вожење на новом ауту.и платио сам га папрено.продао га и никад више.Коштало ме квачило као укупан трошак одржавања голфа 2 за 30 година.Тако да.
 
Bolje ti kucni u drvo jer se svi automobili kvare cak i taj tvoj kvalitetno napravljeni francuz(necusmo koji u rangu audi A6)..
Znaci menjao plocice i set kvacila na 140hk.. Bas kvarljiv auto..

Ako ništa drugo prošetaj malo auto placevima i proceni sam koji je bolji mi kad smo tražili auto i gledali i po tebi perfektne nemce i šta sve imaju manu da ne pričam ne vrede ni dinar više od bilo kog francuza jedo ih znak na haubi vuče. Evo mi smo pre 6-7 god uzeli lagunu 2001god za 3100e i za ovo vreme kolko je kod nas je uloženo oko 600e sa uračunatim 2 velika servisa i svime šta je rađeno na autu a sad se cena ovakvih se kreće od 2000-2300e. A tad za te pare nebi mogli da uzmemo jedino neku kantu od nemca i celo vreme da se čekića i imali bi par godina stariji auto. Isto je i sa mašinama u poljoprivredi neko kupi zbog komšije a neko zbog potrebe. A da ne se ne računaju delovi kolko je razlika u ceni a kvalitet isti samo se plaća neznanje i ponos.
 
O ukusima nevredi raspravljati,ali sad su se udruzili Japanci i Francuzi,reno i nisan i tesko sad mogu da im pariraju ostali.Ako je neko gledao cene novih pola ,i golfova stvarno su ih podigli ,mislim nerealno.
 
И да напишем да тај ужитак у удобности нико нема где да оствари.ја идем са аутом у иностранство једном до 2 пута годишње,а ово остало је само све 20 30 до 50 км у цугу.А да не спомињем стање путева и утисак на нежна француска аута.
А за колегу Филбија теби је лако,имаш ауто пут па тераш:)
Мсм да у овој Лади има француске крви и њу би само узео у разматрање.
3_1.jpg
 
Није тачно..
Ја сам те године купио волксваген за 8000е и имам га још и не продајем а да хоћу могу добити 4000 до 4500е без проблема.Тако да ни близу није исто,а ја сам на мом за 9 година имао улога 250е ван редовних сервиса и делова,а он 250 плус једна 0.
ТАко да прича не пије воду,ја сам пежоа продао кад је цркло квачило после 2 године вожење на новом ауту.и платио сам га папрено.продао га и никад више.Коштало ме квачило као укупан трошак одржавања голфа 2 за 30 година.Тако да.

E da si uzeo zastavu 101 ta te pare si mogo da uradiš i generalnu motora ne samo održavanje. Sad već počinje ova tema da bude više ko zna više da nalupa a da se ne ukaki.
 
Шта ту има чудно,голфа сам купио новог,једном му је рађена генерална на смјешну цијену дјелова.Ово остало је све мењано око трапа и браве.Да си имао кад голфа 2 знао би шта се квари на њему
И не купујем ја немачка аута ради знака него зато што се дупло мање кваре и дупло дуже трају него нпр французи.Уосталом као и сви други,јер се да приметити заступљеност аута.
 
250+0=250, obojica ste na istom kad su neplanirane popravke u pitanju. :osmeh:

Da si uzeo golfa u klasi tog pežoa (nisi naveo koji) platio bi popravke i održavanje jednako (neke stavke su dosta skuplje). Ako već porediš onda sa golfom 2 poredi pežo 309 ili neki drugi sa istom opremom. :osmeh:

Putevi su nam takvi kakvi su, vozim kud moram. Ako imam izbora da vozim autoputem ili magistralom uvijek idem pa i ako je malo dalje. Kod nas su eto francuzi godinama u garaži i ne znam šta je toliko osjetljivo na trapu da je mnogo skuplje od ostalih pošto mi je dobar drug mehaničar i često sam kod njega u garaži. Ako se ne vozi kao službeni ide godinama bez većih ulaganja, a vidim i da se mnogi službeni ne predaju iako ih svakakvi buzdovani voze. :osmeh:
 
Uvek je bilo:
Kol'ko para toliko muzike
Ko ne plati na mostu, plati na cupriji
I sam sam probao druge brendove misleci da cu da se okoristim, medjutim bilo je uvek na moju stetu..
 
Nazad
Vrh