AUTOMOBILI - kvarovi, popravke i održavanje ...

Sta moze proleteti ?, nema odakle, filter vazduha treba proci ,pa mrezicu na protokomeru da bi doslo do turbine.



Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Iz usisa najverovatnije,bila je na 3500 i nekih 160 km/h kad je izgubila boost i usla u safe mod.

Sinoc skinuta turbina i peraja su obrijana za nekih 5mm,rezervoar je bio pun tako da smo iskljucili da je neka prljavstina iz rezervoara.Majstori tipuju na nesto iz ussine grane,a i noguce je 245 853 na satu,svakakve cadji se tu skupilo za tu klilometrazu,nikad nije ciscen usis.

Mada ja tipujem da je aditiv napravio sranje,zadnja tri tankovanja sam sipao LM,moguce da je pojeo garez pa ista jurnula gde ne treba.
 
Откуд чађи у усису, ту може само она префина прашина што прође кроз филтер, али то је ништа.....ваљда у издуву гасова из мотора кроз турбину има наслага сагоревања.

Послато са Леново К6 Ноте уз помоћ плуга
 
Јок на новом, само старије верзије.
Јел његов дизел или бензин?

Послато са Леново К6 Ноте уз помоћ плуга
 
Утврдили су квар колико је чоек написао.....само је питање јел и даље то улетело што је пролетело. Ако је кућиште цело, промену се пераја, турбина се исцентрира и гас...цца од 180 па на више еврића.

Послато са Леново К6 Ноте уз помоћ плуга
 
2.0 cdti je motor usis je prljav ali ga nismo cistili kad smo skidali EGR ima cadji i smole nista preterano ali za sad nam je to glavni krivac.

Za sad je turbina skinuta sutra ide dole i usis i glava pa da vidimo u kakvom su stanju i ventili mozda je nesto i sa ventila proletelo sve u svemu bez 1000e tesko da ce da bude :sjasi: Da budemo 100% sigurni kad je vec bal :osmeh:

Remont turbine 500e da se pretrese i geometrija i ostalo.

Za dizne se jos ne zna dal ce da se rade ako budu i one iz originala drugarska cena 250e/kom :kisa:

Glava ce sigurno da se osvezi 400e sve novo ce da ide opet drugarske cene.

Postoji opcija i polovna turbina pa udaja,ali ne isplati mi se pre 50 000 nov zamajac i ceo set i veliki servis tako da bunar :haha:
 
Po ostecenju lopatica nije,jer su lopatice u kompresionom delu dobile udarac sa cela,dok su u izduvnom udarene sa unutrasnje strane.

Videcemo sta ce da kazu i ovi iz Uzica.
 
Nema se tu prostora za pun gas,na 2000 u 6 oj je 100km/h,sem na auto putu tu je uvek drzim na ~3200 i nekih 150-160km/h.

Po nekad je poteram do blokade,jednom sam zurio za KG i 180km/h na autoputu konstantno 120km na skoro 4500 obrtaja,al pri takvoj voznji je potrosila i nekih 200ml ulja.

2.0 cdti ne voli da se vrti visoko.

Ja sam prvo pomislio da je zaglavila geometrija,ali jbg.
 
es86x5.png
 
Да се ту није одломио тај део што недостаје на централи?

Послато са Леново К6 Ноте уз помоћ плуга
 
Rasturili ga i odlomio se osigurac od osovine,ujedno su skidali i katalizator i evo ga :osmeh:
jhshsx.jpg


Sve u svemu steta cca 500e,e sad zasto je ovaj osigurac popustio ostaje misterija.

Srecom glava nece dole,kad su vec skidali katalizator necemo ni da ga vracamo,ostaje jos da se odradi pipe down ali to moram da utanacim sa Pirketom.

Nisam pametan,izgleda da je turbina vec reparirana.

Videcemo kad se sklopi dal se provukao bez stete po ventile ipak je solidnih dimenzija,sad me naplasise da je mozda i klip napukao :kisa:
 
Nazad
Vrh