AUTOMOBILI - kvarovi, popravke i održavanje ...

Koliko sam primetio nije trosio ulje ranije. Plan i jeste da se prvo skine karter i radilica napolje pa onda da se vidi od dole sta mu jos fali,ne zbog ustede novca,vec sto vremena bas i nemam da se oko toga dugo zadrzavam,jer je to jedini auto u dvoristu da ima kuku,pa mi treba svaki dan. Jer on i sad posto je ostao bez ulja ima odlicnu kompresiju,kao i ranije. Tako da po meni,a i po drugim iskustvima,samo radilica na obradu,nova pumpa i cao. To mu je sve. Pa na more sam s njim isao bez da je trepnuo. Bio zauzet drugi auto,a da cekam nisam mogao,jer sam jedino tad imao lufta da odem.
 
Koliko sam primetio nije trosio ulje ranije. Plan i jeste da se prvo skine karter i radilica napolje pa onda da se vidi od dole sta mu jos fali,ne zbog ustede novca,vec sto vremena bas i nemam da se oko toga dugo zadrzavam,jer je to jedini auto u dvoristu da ima kuku,pa mi treba svaki dan. Jer on i sad posto je ostao bez ulja ima odlicnu kompresiju,kao i ranije. Tako da po meni,a i po drugim iskustvima,samo radilica na obradu,nova pumpa i cao. To mu je sve. Pa na more sam s njim isao bez da je trepnuo. Bio zauzet drugi auto,a da cekam nisam mogao,jer sam jedino tad imao lufta da odem.

Vreme je tu najmanji problem, onaj ko zna šta radi skine glavu i izbije klipove za pola sata ,ali onda oba dihtunga nova,pa kad si skinuo ajde da odnesemo i glavu na ravnanje da budeš siguran,još po koji sitan deo i nakupi se tu solidna cifra.A pogotovo što klipove nikako nije pametno vaditi ako nema razloga.
 
Da,zato ce prvo ici karter dole,pa sta kaze majstor tako ce se i raditi. Posto on pali i radi,lako se i po zvuku motora moze oceniti kakvo je stanje. On kad je hladan nista se ne cuje,kad se zagreje na temperaturu od 70 stepeni pocinje da cangrlja,kao metal o metal da lupa,pa se zato i cilja na radilicu,a temperatura rashladne tecnsoti ide do 90,tu zakuje skala niti silazi niti se penje dalje.

- - - - - - - - - -

Popravljaj to do subote , da ne guramo usput :osmeh:
Poteracu bicikle,pa cemo okretati pedale. Zdravo je za kardiovaskularni sistem.
 
Danas sam bio prinudjen da popravljam auto. Ne znam kao, ali drzaci od servo pumpe volana su pukli i pumpa se samo iskrenula u stranu. Nisam sinoc ni video. Odem u Badanju na otpad i skinem, ali ova moja je pritisak 85bar, a ova sto sam stavio 65bar, ali opet se mota lagano. Skinuo sam i lezaj spanera sa tog auta, ali ne vredi. Izgleda da je nosac lezaja kriv, te se remenica i kajis kose. To sam nekako skarabudzio (ako sutra bude trebao auto), ali sutra kupujem sve novo i montiram.
Takodje sam i resio entilator od grejanja. Skinem na otpadu, kad ono i on ima lufta. Medjutim, pre par dana sam doneo od nekog VW i od njega prepakovao motoric, sastavio i sad radi lepo. Nema skripanja:osmeh:.
 
Deluje mi kao jedina prigodna tema..

Da li je neko od forumaša bio "upecan" od strane presretača i sličnog,tj. policije a da je pritom dobio tu kaznu zabrane upravljanja vozilom ?Da li je i kako pokušao da bude izuzet od takve vrste zabrane ?

Brata mi nahvatali,ja probao nekim kanalima,ali ušlo u zapisnik i ne može.Pare,poeni slobodno nek stignu,nego samo nekako ako bi mogao da promrljim ovu zabranu,jer je njegov posao jako zahtevan i veoma vezan za auto...
 
Možda je off ali ne znam gde bih pitao. Naime, u vezi prve pomoći. One imaju rok trajanja koji je odštampan na njima. Pitanje je da li je neko platiio kaznu jer mu je istekla prva pomoć? Meni istekla u septembru, niko me nije proveravao. A čujem da su neki platili kaznu, sad koliko je istina pitam vas...
 
Ako imaš Galenikinu prvu pomoć možeš da je zameniš novom uz doplatu od oko 700 dinara.Uslov je da nije otvarana a spisak prodavnica gde se može uraditi zamena postoji na netu.
 
Ovaj spisak sa prodavnicama se ne može pregledati na internetu jedino u štampanmo izdanju.

2sbjvh3.jpg
 
Mogu se zameniti i prve pomoci drugih proizvodjaca. Normalno, uslov je da nije otvarana. Ja menjao, mada nije vise ni cena velika, nova je 1150.a.zamena 690 dinara.
 
Ne razumem zasto mora da se menja cela prva pomoc? Razumem za sterilnu gazu i slicno, ali mi nije jasno zasto bas mora ceo komplet? Osim sto je neko na tome pre par godina zgrnuo ogromne pare, a i sada mu je namera da to uradi.
 
Mogu se zameniti i prve pomoci drugih proizvodjaca. Normalno, uslov je da nije otvarana. Ja menjao, mada nije vise ni cena velika, nova je 1150.a.zamena 690 dinara.

Ako je tako, onda bih zadržao za 400 dinara komplet. Valja u kući, na njivi za nedaj bože. I kad se kupi "novo", verujem da je samo datum promenjen....
 
Rešen problem na mojoj zveri. :osmeh: Alnaser imao lufta,i na zamajcu otkinuta tri zuba. Alnaser sredjen,zamajac promenjen,sad samo šušti. Dzabe smo skidali karter,mogli smo i samo menjac.
 
Nazad
Vrh