Zetor

U principu da bi dobio 1000 o/min samo treba da izvadiš taj nastavak što je ispod poklopca i dobio si 1000 o/min...
 
Kazner je napisao(la):
pa jel to stalno tako vadi spojku napolje imas 1000,vrati imas 540, :sta:
pict0602.jpg
pict0603.jpg
 
Zdravo
danas sam imo slobodnog vremena pa sam malo pregledo desnu stranu diferencijala i tog otvora za tu osovinu nema
FL je napisao(la):
Pottinger je napisao(la):
mityoo je napisao(la):
Pottinger je napisao(la):
Pozdrav DOBRI ljudi
imam zetor 8540 i ne mogu nikako ka skontam gdje mi se prebacuju brzine od kardana i dali ima 1100 obrtaja
Koji menjač ima? koliko ima brzina?

Na starijim modelima zetor cristal i ursus na medjukucistu desno ispod pumpe servoupravljaca treba skinuti poklopac izvuci kardanski nastavak za 1000 o/min-21 zljebova i zameniti sa kardanskim nastavkom od 540 o/min.
mmzbbk.jpg

29zvl8o.jpg

aev59f.jpg

18+6
e ovaj otvor kod mene nema, danas sam vidio, inace traktor ima bocu od zraka ako vam to sta znaci jer na objasnjenu je spomenut kompresor
pomagajte
 
Ako sam dobro shvatio ovde se govori o prekopčavanju broja obrtaja kardana.... E sad kad bi nam to neko preveo na srpski.....


2eeislw.jpg
 
miroslav k je napisao(la):
e poljski nesto nejasno, daj iskopaj nesto na Slovackom ili Českom ako ima
Ja sam ti iskopao a ti prevodi..... :udri: :udri: Da nebi možda da skoknem do tebe pa da ti i uključujem kad ti treba? :nono: :nono: ::lose::
 
al moj nije ni slican tom
miroslav k je napisao(la):
nema potrebe kod mene na 7711 se rucicom iz kabine menje 540 ili 1000 obrtaja, a kod te slike sto si postavio moraju da se skinu ona 2 srafa i da de izvadi neka podloška itd
tvome ni 7211/45 7711/45 jedan covjek mi je reko da on ima mjenjac od ursusa
 
Ima ,ima zvao sam ja u sloveniju jednom rodjaku treba za c-360, a taj slovenac pravi za sve, imt, ursus, zetor. Samo sto je malo preskup 2800 kosta kod njega. Kaze da koristi diferencijal od dzejmsa, a krajeve od tama110, pa ako oces sam probati :sta:?
 
zetor7245 je napisao(la):
Ima ,ima zvao sam ja u sloveniju jednom rodjaku treba za c-360, a taj slovenac pravi za sve, imt, ursus, zetor. Samo sto je malo preskup 2800 kosta kod njega. Kaze da koristi diferencijal od dzejmsa, a krajeve od tama110, pa ako oces sam probati :sta:?
Najveći problem je naći izvod za prednju vuču što ide na menjač, a ovo ostalo nije problem.
 
Nazad
Vrh