Zetor

Čugi

Zaslužan član
Učlanjen(a)
15 Avg 2007
Poruka
2.118
Čuveni Češki proizvođač traktora kreće u osvajanje svetskog tržišta po zavrešetku drugog svetskog rata. U razvoju traktora učestvuju najbolji inžinjeri iz tada najbolje Čehoslovačke fabrike Zbrojovka iz Brna. Prvi traktori su završeni u Novembru 1945 god., a ime "Zetor" kao zvanični naziv robene marke registruje se 17. avgusta 1946 god. Ime je formirano od reči "Zet", koja je deo imena Zbrojovka trademark-a, i zadnja dva slove reči traktor- "or".
Od tog dana mnogo poljoprivrednika u svetu koristi njihove traktore, poseban i veliki udeo na tržištu stranih traktora u nekadašnjoj SFRJ upravo je zauzimao Zetor! I dan danas mnoga domaćinstva u Srbiji koriste njihove traktore i za njih imaju samo reči hvale!
Ja takođe koristim Zetora, model 7011, i u budućnosti će njegov naslednik sigurno biti jedan od novijih modela Zetora, a kako stvari danas stoje ponuda je izuzetno dobra i Zetor kao kompanija ni malo ne zaostaje za zapadnoevropskim proizvođačima tarktora.

Forterra

Proxima

bubiša

Član
Učlanjen(a)
11 Sep 2007
Poruka
420
Zetori su stvarno odlični traktori.Moj kolega (obrađujemo zajedno zemlju) ima Zetor-a 7211.Koristimo ga za setvu , špartanje i berbu kukuruza.Vrlo je pokretljiv i mali je potrošač.
Evo jedan iz novije generacije u akciji.

dukej

Novajlija
Učlanjen(a)
14 Avg 2007
Poruka
5.996
Taj Zetor 7211, sto ga bubisa spominje, je najtisi traktor u kom sam ja ikad sedeo! Moj IMT 560 je cista suprotnost, jako je bucan. Ne bih se bunio da moj sledeci traktor bude bas takav Zetor ili jos bolje u varijanti sa prednjom vucom (7245).

tarana

Član
Učlanjen(a)
23 Okt 2007
Poruka
1.814
da skineš jednu nulu, pa da štedim koju godinu i kupim...
to se ispod 100 jutara ne isplati... :nono:

Z

zoxbl

Guest
pozzz svima zanima me koja je cijena zetora 4911 i kako se pokazao
unaprijed hvala

Čugi

Zaslužan član
Učlanjen(a)
15 Avg 2007
Poruka
2.118
Baš juče u Rumi na Vašaru sam video jednog, '85 god, 4000 eura, a kako su se pokazali, pa dobro kao i svi Zetori! :osmeh:

Čugi

Zaslužan član
Učlanjen(a)
15 Avg 2007
Poruka
2.118
Savršeno! Prelep je! Neka te dugo sa srećom služi! :sreca:
To je 70ks? Kolika je cena ako se može znati!

šandor

Zaslužan član
Učlanjen(a)
30 Avg 2008
Poruka
3.395
ima 64 ks. cena je 33500 €. sa dodacima: klima, sedište za suvozača, grammer sedište, podešavajuća poteznica i poklon radio sa cd-om.
ima još slike samo da imam malo više vremena. HVALA

Čugi

Zaslužan član
Učlanjen(a)
15 Avg 2007
Poruka
2.118
Pitam jer sam pročitao na nekim sajtovima zastupnika da 6441 ima 70ks, dok traktordata.com kaže 64 ks (47.7 kW), a na sajtu Zetora nema podataka za ovaj model, pa reko da proverim iz prve ruke :sta:

šandor

Zaslužan član
Učlanjen(a)
30 Avg 2008
Poruka
3.395
Kad bi kukuruz imao cenu ko prošle godine ne bi ni bilo skupo,ali ovako jeste. O kupovini ovog traktora smo se dogovorili na NS sajam pa tada su cene išli drugačije,ali biće nekako. mnogo je PDV i CARINA. :ppozdrav:

K

kingletic

Guest
ne znam za vas ali ovi novi Zetori su mi ruzni... mozda je to zato sto me podsecaju na one Kineze..

šandor

Zaslužan član
Učlanjen(a)
30 Avg 2008
Poruka
3.395
@kingletic na ovaj moj "ružni" zetor ima 3 godine garancije,nebitno kolko radnih časova teraš u njega. A kolko ima na kineza? I ako bi sa kinezom prskao mesec dana :sta: ........

Vrh