Zetor

Krenuo sam polako,skinuo sam plocu tacno tu gde je FL obelezio ima lufta,skidam plocu hidraulike pa dalje rastavljanje,kako jedan moj komsija kaze e tvornicka greska.
 
pozdrav drugari....planiram da uzmem zetora 7745 turbo...e sad zanima me dali ga neko u grupi vec poseduje...i naravno voleo bih da znam dali imaju neke mene...kako su se pokazali u radu u oranju..potrosnja i dr..hvala unapred:ppozdrav:
 
Ima ga moj komšija od prije tri godine.Kupljen je relativno povoljno 5500 hiljada evra.Jak je robustan po meni preglomazan. Od ulaganja je imao zamjena hidraulične pumpe,osvježenje motora i zadnje gume.Vuče s njim trobrazni plug po meni on nije za brdske krajeve i usitnjene parcele.Motor ima snage ima i multipower tako da je izbor brzina velik.Djelovi su dostupni kao i za ostale zetore uglavnom ima kod agromarića ili brankom laktaši
 
pozdrav drugari....planiram da uzmem zetora 7745 turbo...e sad zanima me dali ga neko u grupi vec poseduje...i naravno voleo bih da znam dali imaju neke mene...kako su se pokazali u radu u oranju..potrosnja i dr..hvala unapred:ppozdrav:

Pozdrav Nemanja,

Ja imam Zetora 7745 ali bez turbine... kod mene je vec 5 godine.
Od mana do sada sam primetio da mi fali kontrolka za ukljucen/izkljucen 4x4 to meni licno smeta.
Inace sediste nije bas to to ali moze da prodje. Grammer bi bio po meni mnogo bolji.

Od kvarova sam imao pogon od obrtomera i kleme od akumulatora koje su lose bile.
Sem toga masina je odlicna.
 
Kako mozda znate kupio sam pre skoro mesec dana Zetor'a 4712 u Nemacku. Bio sam da ga doteram kuci. Evo mali epilog kako sam se proveo:
2022758bc38c790de7478241001fbbc4.jpg


a5e7aea8044725f4bb46a6fa7af1d742.jpg


bd9907e244a6d3ab031ac69578c4d1c5.jpg


Prvi dan:
-Organizujem odnosno izvadim potvrdu o reg. Poljoprivrednom gazdinstvu sto sam narucio pre neki dan da mi se pripremi.
-Vozilo i prikolicu organizujem i dogovarim se oko cene.
-Aktualiziram navigaciju
-Natocim 2 litra domacu ljutu
-Proveravam svoju licnu kartu i pasos dali sam spakovao tri put.
-Pitam Svabicu dali jos uvek stoji dogovor kako smo rekli (cisto da me ne ispali a ja toliki put da prodjem) a za sigurno pripremio i plan B.. nek se nadje...

Drugi dan:
- Pokret na put : KS ---> Tuttlingen (ispod Stuttgart'a) 1540Km
- Uz put sve ok, samo vozi
- Sipujemo gorivo kod Wien'a blizo Schwechat OMV rafinerije.... jeftinije nego u Bosnu :) Diesel 1.02 Eur
- Udjemo u D i kod Minhena spavanje.

Treci dan:

- Pravac Tuttlingen
- Stizemo kod Svabice... Zekan ceka u supi.
- Probna voznja... dimi na iberlauf, cudan zvuk, vec pocinje nervoza da me hvata.
vozim ga oko 20min gore dole da se lepo ugreje... nista dimi i dalje... sta sad? sta je tu je, to ti je kada kupujes
na coravo. Sa neke strane mi to i odgovara zbog cenjkanja :)
- Pao finalni dogovor.. sledi utovar... natovarimo ga i dooobro vezemo za prikolicu.
- Dobismo po kafu, ja njemu domacu on meni ugovor malo friziran i Fahrzeugschein 1 + 2
- Prva pumpa sipujem Zekanu nemacki Diesel do cepa :)
- Kupovina malo stvari za kuci u neki Kaufland (eh sta sve imaju a tek cene su im ekstra)
- Pravac kuci

Cetvrti dan:

-Pristizemo na Kelebiju
- Guzva kolko ti oko vidi... sada sledi cekanje i cekanje... 7 sati u mesto je bilo. Tu negde i nestade ono resto od domace sto sam bio poneo. :)
- Procedura kao i obicno, izjavis da zelis da carinis vozilo. Prilozio sve dokumente i cekas dok prodje.

Peti dan:

Carina i AMSS se vrse u Krusevcu ali tek sutra. Do tada ostaje Traktor u carinu.
Svi dokumenti predas spedicije i cekas.
A nisam ni zaboravio da podmazem malo... ---> mislim na traktoru spone :D

Sesti dan:
Stigao je Zekan kuci :ppozdrav:
 
Poslednja izmena:
Kako mozda znate kupio sam pre skoro mesec dana Zetor'a 4712 u Nemacku. Bio sam da ga doteram kuci. Evo mali epilog kako sam se proveo:

Svaka čast, da te dugo služi :ppozdrav:
Jel možeš da nam kažeš koliko si ga platio kad ti se isplatilo da ideš i doneseš iz Nemačke, a posebno kako si prošao sa carinjnjem, špediterima i ukupnim troškovima na kraju? Verujem da ima mnogo njih koji su razmišljali o ovome, a cenili bi info iz prve ruke :bravo:
 
Svaka čast, da te dugo služi :ppozdrav:
Jel možeš da nam kažeš koliko si ga platio kad ti se isplatilo da ideš i doneseš iz Nemačke, a posebno kako si prošao sa carinjnjem, špediterima i ukupnim troškovima na kraju? Verujem da ima mnogo njih koji su razmišljali o ovome, a cenili bi info iz prve ruke :bravo:

Hvala lepo :ppozdrav:

Naravno: i ja bi se dva tri puta mislio da uradim ovo ponovo ::novac::


Sto se troskova tice:

Za traktor u mesto je trazio 2400Eur ja sam davao 1200 i pogodili smo se na 1500 posto motor duva
(vec ga rasturio i pukle karike na prvom klipu. Cena za delovi 4 crvene :) )
Napisan racun na 400Eur.

Cena prevoza: 900 EUR sa pomaganjem oko carine. Pitao sam jos na dve meste i krecu se od 950-1050 Eur.
Cim ulazis u SRB, spremi podmaz. Dok ga oni proveravaju ti to daj sa dokumentima to ubrzava mnogo stvar. :osmeh:

Za spediciju i carinu i AMSS oko 600 Eur + podmaz <--- bez toga nista :haha:, samo ima da te musaju bezvez
Za carinu uzeli navodno neku katalosku vrednost...

Traktor mora da ima kabinu ili ram neki. Bez toga nema nista, odnosno nemozes da ga reg.

Ako slucajno imas slabe zivce, ne pokusavaj da sam odradis to. Drugarski savet :ppozdrav:

Za mene se isplatilo, jer ovde nisam mogao da nadjem meni odgovarajuci.
Svaba me u sustini nije zajebao, sve je bilo po dogovoru. Samo sto i on sam nije znao zbog karike, ili tolko dobro glumeo sad neznam. A i nema veze ja sam kupio sta sam hteo i to je to :osmeh:
 
Poslednja izmena:
Kolega Kardan cestitke i od mene, i da doceka i tvoje unuke sa voljom da rade kao i ti.:ppozdrav:
Ako si ovo ovako odradio sigurno si vanserijski vredan covek, a takvi u zivotu dobijaju vise nego sto traze.
Svaka ti cast za ovaj poduhvat, odradio si ga majstorski. Nadam se da u su se svabe obeznanile sa tvojom ljutom, jer piju vise nego zivotinje(kada je dzaba)..
 
cestitke kolega kardan za ljutu mašinu a za ram se ti raspitaj dobro jer on ima fabricki ugrađen na njemu i neznam od kojeg godišta traktori ne moraju da imaju ram i kabinu znam da mnogi nisi morali da to rade kad su registrovali traktore jer ti imaš fabricki ram sa atestom nebi to nemci stavili bez toga sigurno
 
Kako nisi mogao ovde da nađeš.Ima kod nas u Kikindi ako nije prodat 4911 i otišao bi za 3000 a možda i manje.
Ali svaka čast na istrajnosti:ppozdrav:
Neka te služi dugo.
 
Razlog zasto bas sam se odlucio da ga kupim u Nemacku je, zbog prevare.
Isao sam naravno po okolini da gledam par Zekana ali ni jedan mi nije odgovarao.
Ovaj 4712 sto sam kupio ima 2600 RC pravih i pokazao mi fasciklu sa svim racunima od servisa zadnjih 36 godina. Tu pedantnost ja obozavam.
Pogledaj papuce od kocnice i vidis da tacno.
75d7933bf4aefb1ace178871b54222f4.jpg



@Mirosti, Hvala kolega.
Ja se trudim da radim sto bolje mogu. Sigurno znas i sam, nema leba od lezanja.

@Dragan75
To stvarno nebi znao reci. Kada sam zvao u spediciju i AMSS rekli mi da bez kabine ili ram'a nemoze da se registruje. Na mom Zekanu ima plocica sa podacima od ove polukabine tako da svabe to napravili uredno.
Meni se ona inace ne svidja opste ali mora da je ima dok prodje tehnicki. posle cu da je upoznam za brusilicom :osmeh:

@Zoran0230
Hteo sam bas taj tip 4712 i zato drugi tipovi nisam ni trazio ni gledao. Sigurno ga ima kod nas negde, ali ja nisam bio razpolozen na hvaljenje preko telefona a kada dodjem e pa nije kod mene odvezla ga baba cas do prodavnice u drugo selo... znas sta hocu da kazem :osmeh:

@MarkoKG
Pravo da ti kazem, ja sam se unapred infomisao kolko bi to sve moglo da kosta + 10, 20% kvota za gresku u proracunu...
 
Poslednja izmena:
Da sam ja kupio ovakvu masinu racunao bih da sam kupio novo, jer mnogi te radne sate obave za 3-4 godine. Kvalitet delova u tom traktoru vise nema na novim masinama, osim mozda japanaca, koji se jos malo trude.
Odlicno mi je poznato cimanje oko ovakvih stvari, izbegavam ih koliko mogu, ali kada se mora, bolje zagristi i obaviti posao na ovakav nacin, nego se natezati sa domacim prevarantima gde smo svedoci sve goreg ponasanja.
Po meni je i cena na kraju ispala korektna, jer ako ta masina ima plan za uposlenost, brzo ce se otplatiti.
a taj ram nebih dirao, vec bi eventualno malo korigovao ono sto smeta.
Reci nam oko tih karika, jesi li pregledao i ostale klipove i radi cega su pukle sa tako malim satima? Dali si motor prekontrolisao do kraja, kakvo je kvacilo?
 
Pozdrav Nemanja,

Ja imam Zetora 7745 ali bez turbine... kod mene je vec 5 godine.
Od mana do sada sam primetio da mi fali kontrolka za ukljucen/izkljucen 4x4 to meni licno smeta.
Inace sediste nije bas to to ali moze da prodje. Grammer bi bio po meni mnogo bolji.

Od kvarova sam imao pogon od obrtomera i kleme od akumulatora koje su lose bile.
Sem toga masina je odlicna.
hvala na odgovoru.....pa po tebi jel je bolji sa turbo ili ne....i jos jedno me zanima potrosnja...hvala unapred:osmeh:
 
Nazad
Vrh