Zetor

Koliko vredi nije puno para,koliko ima radnih sati,koje su mu gume nazad,ja bih trebao da menjam na mom i ne znam koje da stavim sad su 14 ke,original
 
Potpuno si u pravu da je preplaćen i da trenutno može da se nađe bar za 500€ niže, a kod drugih proizvođača i možda 1.000€ niže, ali negde kad ukalkulišemo živce, gorivo i sve usputne troškove da bi pogledali bar par komada u ponudi, pa posle vagali, to je sve posle individualno.....a ovo ulepšavanje je "za dušu" i to se ni ne može meriti :ppozdrav:

Mislim da ipak nije preplacen. Imam u dvoristu 7011(ni izbliza u ovakvom stanju) i vec dve tri godine hocu da pazarim nesto novo. Sto dalje gledam mislim da je pametnije izremontovati dedu nego dati barem 30k eura za nesto veoma sumnjivog kvaliteta. Necu da tvrdim da je stari traktor bolji od novog ali sam se u poslednje vreme nagledao stvari ti se stomak okrene.
 
Da li su kod vas ovi utvrdjivaci brzina stegnuti do kraja,kako vam radi rucica reduktora da li morate da odvrcete sraf da bi prebacivali iz brze u sporu ili to ide lako
 
sasa,svaki utvrdjivac(ili kako ko zove)mora biti stegnut,a obe rucice idu veoma lako,barem je kod mene tako na ursusa,i nemam problema.
 
Da li su kod vas ovi utvrdjivaci brzina stegnuti do kraja,kako vam radi rucica reduktora da li morate da odvrcete sraf da bi prebacivali iz brze u sporu ili to ide lako
Hoće kad je nov taj utvrđivač da ide teško, dok se ne razradi. Ja sam stavljao platnu ispod utvrđivača, da ga malo udaljim, ali da ne ispada reduktor.
 
Juce sam skinuo plocu menjaca,nasao sam onaj pipak sto ide u viljusku na dnu kucista menjaca,ispustao sam ulje da bih ga nasao,vratio nazad na osovinicu lepo zavario i sad radi reduktor,sva sreca nije napravio karambol u menjacu jer sam tako vozio par dana,samo da dodam moja greska navikao sam nogom na imt u da prebacivam reduktor pa sam probao to i na zetoru ali izgleda da ne ide
 
bravo sasa,vidis da si uspeo,jest malo zajebancije,ali nadam se da neces vise nogom ukljucivati...za podbacivanje neke podloske pod utvrdjivac mislim da nije pametno,ja sam ih dva promenio i nemam problema,pozzz
 
Juce mi na nekoj nizbrdici prilikom baliranja iskoci reduktor brza spora,u zadnje vreme primetio sam kad se traktor upali cuje se neko zujanje ali kad se pritisne kvacilo prestaje,e sad ako mogu dobiti neke smernice od cega poceti i kako,traktor na pola a da li se odvaja i diferencijal,poceo bi to sutra rastavljati,nervira me kad znam da nesto nije u redu
 
Juce mi na nekoj nizbrdici prilikom baliranja iskoci reduktor brza spora

Meni kad je izbacivao na nizbrdici iz brzine, otisao je iglicasti lezaj na gornjem zupcanickom snopu u menjacu. Tako da pretpostavljam da je u menjacu kvar ,mada za pocetak proveri da nije oslabila opruga i kuglica na sini za spori/brzi hod, to ti je ono sto viri iz poda u kabini na podu menjaca za svaku sinu po jedan sraf kome se odvrce vrh koji sluzi za stezanje opruge koja stiska kuglicu.

uf bem li ga da li sam dobro opisao... trudio sam se...
 
Nazad
Vrh