Zetor

Može biti može biti ,samo rus je zverku na menjaču
 
Kardan nije mi jasna potrosnja u oranju 15-16 litara. Je li to na sat oranja, juttro, hektar, dulum?

Ovako: u transportu 9-10 Lit/sat ili radni sat pod opterecenje sa punom prikolicom + - 5tone. Teren je brdovit i zato trosi jer je stalno pod opterecenjem.

15-16 lit trosi po satu u oranju sa 3 brazdnim i okretnim Vogel Noot plugovima u smonici. (brdo i dobar uspon)
 
Za lampicu ti je lako. Uzmi prekidac od jugica za stop svetlo i ugradi kod rucice za ukljucivanje/iskljucivanje vuce. On kad je pritisnut ne svetli, cim ubacis on se oslobodi i pali lampicu.

Dobra ideja... posto on ima polugicu/rucicu sto se vuce gore dole taman da prekidac prisrafim na nju.
vidjao sam na neki traktor sto ima crnu prekidac kutiju sa federom sto strci ali ne secam se koji bese....

- - - - - - - - - -

Kakav obrtac imas tj. koliko brazdi i koji zahvat?
Vogel Noot 950, stelovanje na cetri tacke od 28-40cm po plugu znaci od 84-120cm ukupno
 
Kardan daj jos koju sliku od 7745, imas pravi traktor.
Izvoli kolega
08a8cd5897a8682da6bb8471d0eab0f7.jpg
f67f142d50e01e3e30639bec29c19768.jpg
03499eed2d8ef086fe34ab82177b7091.jpg
5d64bf798a5600fd6f716443fdef2764.jpg

Ovde jos nije namestena automatska kuka, ali kupljena i ceka da je montiram.
 
vrlo retko ih ima u ovakvom stanju. dugo vreme sam trazio dok nisam nasao ovog.
Bio sam pre njega i na sajmu i po placevima gledao Masseyci,Deutz, JD i Case i novi IMT 577.
Ovaj je za mene bio bolji izbor iz razloga sto nema nikavu elektroniku i sto su pouzdani ::traktor1::
 
A jel se secas mozda da li je izaso jeftinije sa uvozom nego da si ga ovde kupio? Ili mozda i skuplje?
nije bilo jeftinije to se secam...
Kod ovog sam znao sta dobijam. Prodavac iz D je bio fini covek i odrzavao ga pedantno... i dan danas kad kad se cujemo preko majl'a.
On je tada kupio bio neki MF sa utovarivacem napred, oni sa kosom haubom neznam koji tip bese.
 
nije bilo jeftinije to se secam...
Kod ovog sam znao sta dobijam. Prodavac iz D je bio fini covek i odrzavao ga pedantno... i dan danas kad kad se cujemo preko majl'a.
On je tada kupio bio neki MF sa utovarivacem napred, oni sa kosom haubom neznam koji tip bese.
hvala ti na odgovoru....ali brate svaka ti cast ovakvog dobrog zetora nisam skoro video...jeli a koliko si ga platio u nemackoj,ako nije tajna:osmeh:,a sto se tice potrosnje to je onda kao upaljac,nasprem rakovice 76,koja kod mene u smonici sa leskovackim plugovima ide i do 35l:osmeh::osmeh:
 
Kardan svaka čast i na ovom Zekanu stvarno dobra 77-ica.Vidi se da traktor nije farban i da je dobro očuvan i čini mi se da su ove prednje gume radialne ako se nevaram. Kad staviš automatsku kuku ako nije problem da je malo poslikaš da vidim kako si je povezao sa polugama da diže i spušta i kako da je otkačavaš?Meni treba samo to da vidim kako da je spojim na poluge na Ursusu i kako daje otkačavam iz kabine.
 
hvala ti na odgovoru....ali brate svaka ti cast ovakvog dobrog zetora nisam skoro video...jeli a koliko si ga platio u nemackoj,ako nije tajna:osmeh:,a sto se tice potrosnje to je onda kao upaljac,nasprem rakovice 76,koja kod mene u smonici sa leskovackim plugovima ide i do 35l:osmeh::osmeh:

Hvala :ppozdrav:

Ja sam se prijatelju zeznuo, jer imam eksel tabelu po parceli sa potrosnjom goriva i ja sam pogresno napisao. Izvini za to. Potrosnja u smonici je bila 26 lit na sat u proslo oranje.

placen je u mesto 20 somica sa svim dazbinama do kuce ::novac::

- - - - - - - - - -

Kardan svaka čast i na ovom Zekanu stvarno dobra 77-ica.Vidi se da traktor nije farban i da je dobro očuvan i čini mi se da su ove prednje gume radialne ako se nevaram. Kad staviš automatsku kuku ako nije problem da je malo poslikaš da vidim kako si je povezao sa polugama da diže i spušta i kako da je otkačavaš?Meni treba samo to da vidim kako da je spojim na poluge na Ursusu i kako daje otkačavam iz kabine.
Hvala kolega :ppozdrav:
nije farban naknadno nikad samo ono fabricki.
Nebi znao da ti kazem ovako morao bih da pogledam kada stignem na gumama sta pise. Zadnje su Barum fabricke njegove.

Za nedlju dve cu da je namestim i da poslikam kako sam uradio.
Okvirno ce da ide kao na fabrici sistem znaci na ruckicu iz kabine posto je imam vec unutra sa sve sajlom.
Donji deo nosaca postojece klapuse moram da navarim jos da bi na njega mogla da legne automatska. (parce celika 35mm)
Sama kuka ce se drzati sa debelim lancima za poteznice. Da bi mogao da zakacinjem i odkacinjem punu prikolicu morali bi da budu sto deblji lanci od prilike 12mm alka.
 
Poslednja izmena:
Ako trosi 26l na sat u ne znam kakvom opterecenju onda je katastrofa.Ja to sa tom potrosnjom nebih dzabe uzeo.

Послато са m2 note уз помоћ Тапатока
 
Vidi mene, opet sam pogresio jer ne gledam sa pisem. nije moj dan izgleda mi :spavam:.

E sad tacni podaci 16litra/ha trosio na velikom usponu u smonici.
 
Jel po/ ha ili po /h ?
Ako je po /ha onda je k'o upaljac ,a ako je po/h koliko moze da uzore sa trobraznim plugom za taj h.
 
Nazad
Vrh