Zetor

Licno sam menjao tri drukalice i ac pumpu,kupljeno sve ovde kod nas novo i nista stalno je vukao vazduh,dok nisam narucio orginal drukalicu iz Slovacke bila 20 eura,kao cela pumpa kod nas sa drukalicom
 
@sasacre prvi ventil na drukalici povlaci gorivo a drugi ispod velikog srafa drži to jest neda da se vraca gorivo nazad ,a po nekom pravilu od rezervara do ace pumpe vuce vazduh a posle samo curiod ac pumpe do boš pumpe te ace pumpe se lako mogu popraviti da se ne moraju kupovati druge što sitnija smirgla i ravna podloga i šešir ventila se poravna a sicevi obrade kao kod ventila sa ovim se to može uraditi i posl se malo ubaci isto šmirgla isece se parce i ubacu ispod freza da poravna lepo siceve i radi ponovo ac pumpa sa ovakvim alatom se da to srediti jedino mislim da se samo treba prepraviti ovaj deo što se zavija a možda i ne treba http://prntscr.com/foqsv4
 
Beograd je u pitanju,ja juce na mom polomim rucicu reduktora brza spota,sad moram skidati plocu da vidim sta je slomljeno,ostala u brzohodnoj,jel se to nekom desilo mozda
 
sasa74,meni se desilo na ursusu,prilikom obradjivanja sljivika pukne mi desna rucica,tj,od ispod poklopca,takoreci odvari se,parce padne u donjem delu,rucno ga prebacim u brze(posto sam frezirao pa sam hteo nesto experimentisati)i doteram ga cuci,skinem poklopac-plocu,uznem magnet,nadjem parce zavarim i teraj dalje...
 
ja sam uspeo bez ispustanja sa magnetom,kako sam uspeo ni sam neznam pravo da ti kazem,probaj pa ako nista ti ispusti nemati druge..
 
Beograd je u pitanju,ja juce na mom polomim rucicu reduktora brza spota,sad moram skidati plocu da vidim sta je slomljeno,ostala u brzohodnoj,jel se to nekom desilo mozda

Neko je već imao sličan problam i pisali smo o tome. Prvo pogledaj da nije ispao štift koji vezuje ručicu (polugu) za osovinicu.
Meni se to desilo više puta, pa je na kraju stavljen vijak sa samoosiguravajućom navrtkom i doviđenja. :ppozdrav:
 
Da Saša kao što kaže Tomyslav možda ti je ispao štift što vezuje osovinicu i ručicu. Tako je kod mene bilo na Ursusu pa jedva našao ručicu bila ispala nisam ni primetio i onda isto osigurao vijkom.Ja mislim da se teško tu šta može slomiti.
 
Naprotiv izgleda da je bas unutra slomljeno,osovinica se vrti zajedno sa ruckom,mora se ploca skidati,videcu ovih dana sad mi treba za baliranje
 
E to je isto dobar Zetor.Jedan moj komšija ima 6211 i sad ga prodaje za 7500 evra, a traktor je baš dobar mada on sa njim vrlo malo radi, samo što uzore nekoliko duluma i potanjira i silira a sa 2511 radi sve ostalo.Pa da sad kad skineš poklopac videćeš gdje je problem.
 
Nema dalje, svaka čast Saša da te dugo služi, kao daje iz tvornice izašao, ali baš si ga dobro sredio sila je to.A baš mu je dobar ovaj ursusov volan, koliko te koštao Zekan?Jedan moj drug je ovakvog prodao za 4000evra samo je bio u lošem stanju.
 
Jeste, lepo je kad se vrati na fabričko stanje :osmeh:. Traktor je na kraju plaćen 6.000€. Farba i ruke za farbanje 400€, menjani svi kederi stakala i dihtinzi vrata stavljeni novi oko 100€, sedište presvučeno oko 30€, tapacirunzi urađeni novi 40€, volan nabačen (iako mislim da mu je original ipak bolji, al me otac častio) oko 1.500 din, prednje gume oko 14.000 din i još neke sitnice blatobrani prednji novi, maske, aluminijumske lajsne pravio, rotacija, natpisi, fluorescentne trake i svi šrafovi novi koji su odvijani i plastični poklopci, AC pumpa i čašica (tu je još oko 100€-150€ otišlo), ulja i filteri...sve u svemu mislim da je krajnja cifra negde oko 6.900€ za ovakvo stanje.
 
Jest to možda malo više para ali ovako kad pogledaš sredjen traktor onda netreba ni žaliti pare, ovi traktori su jaki kao zemlja.Imaš odličan traktor, još jednom svaka čast.

Potpuno si u pravu da je preplaćen i da trenutno može da se nađe bar za 500€ niže, a kod drugih proizvođača i možda 1.000€ niže, ali negde kad ukalkulišemo živce, gorivo i sve usputne troškove da bi pogledali bar par komada u ponudi, pa posle vagali, to je sve posle individualno.....a ovo ulepšavanje je "za dušu" i to se ni ne može meriti :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh