Za motoriste, Koji motocikl vozite?

Ако мислимо у европу и за то ће да траже неки папир. И кацигу. И опрему. И ...

Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.
 
Aco nikad nije bio registrovan, kupljen je nov.
Jak sam ti ja kamikaza kad nemam ni 2 km asfaltom sve ostalo atarski putevi, nisam mropai prošao centrom sela 2 puta u životu.
 
Фул крос не може. Али уз неку хомологацију може. Најближа томе је хонда 250 црф и неки модели ктм. Сузуки дрз и још неки ал не могу да се сетим.

Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.
 
Да, са том "Џамахиријом" те боли брига за хомологације - са њоме бринеш само о резервним деловима и њиховој благовременој замени. ;)
 
Мало ван теме
Шта би чувена агенција за саобрађај рекла на ово

Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.
 
Kako ti mozes da dokazes da apn4k iz 1977 prelazi u A1? Nikako! Zato je sve u rukama kontrolora. Isto sam prosao kad sam registrovo tomu vinkovica trazili su mi brojac radnih sati. Sto za tomu je nemoguca misija naci i onda obisao par tehnickih i naidjem na neki tehnicki koji pusti bez problema. Takodje rodjak ima 5 traktora u selu u vojvodini i u manjim mestima su manje rigorozni. Svi se boje za svoj posao, ali ima nekih koji se ne boje. Pa i ako ih zatvore opet ce da otvore tehnicki pod drugom firmom. Bitno je da se radi.
Како ћу доказати?! Ја ћу ти лако доказати, са техничким карактеристикама тог возила у којој је категорији по овом накарадном закону.......а и ШТО бих ја доказивао да прелази у А1 категорију???......то ко први пут региструје (на нове табле), треба да докаже да остаје у АМ категорији.......ако нема потврду од произвођача, неће га ни регистровати на жуте табле (осим ако му у оригиналном рачуну, који се налази у досијеу возила, стоји највећа брзина 45км/ч).....а како су на том твом техничком издали регистрациони лист, говори ти довољно што осталих 5 нису хтели а овај 6 је пристао......нисам ја измислио тај накарадни закон.
Код нас је маса људи одустала од регистрације АПНа......наравно осим оних 2000-неко годиште, пошто је тима у техничким карактеристикама наведено да им је највећа брзина 45км/ч.

Послато са Mi 9T помоћу плуга
 
Како ћу доказати?! Ја ћу ти лако доказати, са техничким карактеристикама тог возила у којој је категорији по овом накарадном закону.......а и ШТО бих ја доказивао да прелази у А1 категорију???......то ко први пут региструје (на нове табле), треба да докаже да остаје у АМ категорији.......ако нема потврду од произвођача, неће га ни регистровати на жуте табле (осим ако му у оригиналном рачуну, који се налази у досијеу возила, стоји највећа брзина 45км/ч).....а како су на том твом техничком издали регистрациони лист, говори ти довољно што осталих 5 нису хтели а овај 6 је пристао......нисам ја измислио тај накарадни закон.
Код нас је маса људи одустала од регистрације АПНа......наравно осим оних 2000-неко годиште, пошто је тима у техничким карактеристикама наведено да им је највећа брзина 45км/ч.

Послато са Mi 9T помоћу плуга

Nema ko da ti izda tehnicke karakteristike za tomos jer tomos ne postoji vise. Znaci ne postoji nijedan validan dokument s pecatom i potpisom vezan za tomos. Sve je do diskrecionog prava kontrolora. Zakon je mrtvo slovo na papiru a u praksi ga tumaci kontrolor kako oce i odredjuje oces proci tehnicki ili neces. U novom sadu ima bar 200tehnickih pregleda i mogu da se kladim da cu ga registrovati opet i opet i opet sta god da izmisle. Najlakse je cutati kad te sateraju u cosak, treba se boriti za sebe.
 
Знам да нема фабрике ни генералног више, али ипак има од кога да се узме тај папир у БГ-у, без обзира што нико не постоји, јбо их папир......ко зна нађе. Но, теби је овако боље, жута табла и не треба ти А1 категорија а и пар иљадарки јефтинија регистрација.

Послато са Mi 9T помоћу плуга
 
Imam ja polozeno za a1 nego dosad nije bio na veliku tablu nece ni sad biti. Nije realno.

Bio sam na masinskom fakultetu i oni mogu da izvrse ispitivanje i daju ti misljenje za tehnicki pregled pa onda stim papirom ides na tehnicki i onda prodjes tehnicki. Kosta 9000 ta zajebancija i nisam hteo da je radim jer postoji nacin laksi i brzi. Ne treba mnogo komplikovati iovako komplikovan zivot
 


[/QUOTE]
Kolega ako moze info koje su to gume na apencu i gde ste ih nabavili.
[/QUOTE]


Kupio ih kod Steve u motoboxu u novom sadu. Oko 7000 obe. Zadnja je 2.75 17 a prednja 2.0 17. Continental conti city
Felne su od ktma magnezijumske.

Dugo sam gledao sta cu i koje cu. Za tomos jedino imaju trayalke a to nisam hteo i ovo nadjem na stanju i prezadovoljan sam.
 
Nazad
Vrh