Za motoriste, Koji motocikl vozite?

Mirosti, za BG brda ili Zlatibor?:)
Za Zlatibor razume se 8-)..
Mada sam ga nekidan probao ovuda oko Avale, i mogu reći da vuče daleko bolje nego što sam očekivao za 50 kubika.
Vodeno 'lađenje odlično, potrošnja zanemarljiva..
Obzirom da je prevazišao moja očekivanja, rešio sam da ga malo uglancam i utegnem, tako da trenutno izgleda ovako:

910306c6529900d503162fd94ed5c047.jpg


Poslato sa LDN-L21 pomoću Tapatoka
 
Mirosti jel moze na B kategoriju ili ne? Koliko je bilo parq ovo zadovoljstvo. Vec dugo se premisljam da li uzwti ovako nesto mesto sadasnje apn. Meni je za oko zapala apriija 50 kubika, samo se bojim da sledece godine nece biti zute tablice za ovakve motore.
 
Trenutno stanje je 49 kubika i brzina ispod 45 na sat(stavljen prednji lančanik od samo 11 zuba). Dakle vozi ga AM kategorija.
Mi(vozi ga i sin) sa ovim ne planiramo na javne puteve, tako da nemam u planu registraciju. Sada je sa švajcarskim papirima, mogao bih cariniti ali mi to ne treba.
Mi smo prvobitno hteli atx sa apen mašinom radi hlađenja, ali to mi nije bilo prihvatljivo jer smo želeli ipak jači motor. Ovo se proizvodi u Španiji i prodaje se kao Derbi drd, Aprilia SX i ova moja Gilera rcr. Dobri primerci ovog motora se kod nas prodaju oko hiljadarke, mene je ovo izašlo 500, ali planiram da uložim još nešto para da ga dovedem u stanje kako nam odgovara.
 
Bas tako nesto, ali mislim da je u pitanju CPI je kupio bio jedan moj kolega. Mogu reci da opasno ide za tu kubikazu, mnogo bolje nego APN. Sa stranim papirima ga platio mislim 500-600 evra.
 
Drusto ako moze mala pomoc..
Uzeo sam neki apn6, svecica ne baca varnicu, odakle poceti ispitivati?

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Кондезатор, ако је дуго стајао. Ухвати руком жицу и полако окрени магнет. Осетићеш да ли баца имало струје. Али прво провери каблове да није негде у прекиду или споју.

Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.
 
i mogu reći da vuče daleko bolje nego što sam očekivao za 50 kubika
"Минарели" АМ6. Од њега и не можеш да очекујеш да иде вуче боље него што очекујеш од 50 кубика. А тек што може да се насвира простим заменом делова....
 
Kaze momak sredjivali su masinu, malo se vozali i kad su ugasili vise nije hteo da upali..
Tako je stajao oko 4 godine.
U kablu sa bobine nema struje, probao sam.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Бобина да је иоле квалитетна је 1800 динара. За сада тајванске одлично раде. Није ни једна цркла. У 506 и аутоматик. Платинска дугмад су генерално на тржишту катастрофа.

Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.
 
U stvari, mala ispravka...
U kablu sa bobine ima struje ali jako malo, drzim ga rukom dok okrecem kurblu na granici izdrzljivosti.
Nemam nikakvo iskustvo ali mislim da je to jako slabo jer kad stavim svecicu nema varnice...
Sad da l treba menjati bobinu, namotaje...

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
Зорге, јел то италијан/јапанац?
И једно и друго. Фабрика настала у Италији, а пре тридесетину година кренули у посао са "Јамахом", да би почетком двехиљадитих Јапанци постали већински власник. Данас производе којекакве скутерашке машине до 400 кубова и тај мали двотакташ, какав је на Златиборчевој "Ђилери".
 
Узми голу жицу од струје за свећицу и стави на цилиндар. Нека буде одаљена 5 милиметара. Закурблај и ако баци варницу има струје. Ако има варницу обрати пажњу на боју варнице.

Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.
 
И једно и друго. Фабрика настала у Италији, а пре тридесетину година кренули у посао са "Јамахом", да би почетком двехиљадитих Јапанци постали већински власник. Данас производе којекакве скутерашке машине до 400 кубова и тај мали двотакташ, какав је на Златиборчевој "Ђилери".
Pošto sam ovaj agregat rastavio u sastavne delove, jer hoću da ga dovedem u fabričko stanje, sada vidim da bi neki kit od 70-80 kubika bio pravi pogodak. Na Aliju kojekakvi kitovi su od 70-120$ i verovatno ću zimus jedan poručiti.
Uvaženi majstor Sale Brkin je naručio i isporučio delove za kompletan servis, uzeo sam i još jednu kombinaciju brdskih lančanika, i kojekakvih sitnica za jako podnošljive pare.. Doduše, čovek ima ružan običaj da pola delova poklanja a pola daje jeftinije od nabavne cene, ali ja u njegovu poslovnu politiku ne mogu zalaziti..

64391671a9e8d03ce7cb1520275fae94.jpg
 
Poslednja izmena:
Deks ako ce nesto da ti znaci ja sam imao isti problem na t12. Nakon voznje ugasio i vise nije hteo da upali. Problem je bio u nekom malom kondezatoru u paljenju. Surak skinuo sa drugog apn-a namestio i on upalio iz prve nakon 5 god. stajanja posto sam ja totalni duduk za mehaniku. Ne znam bolje da ti objasnim,ali proveri to ako se razumes oko mehanike.
 
Узми голу жицу од струје за свећицу и стави на цилиндар. Нека буде одаљена 5 милиметара. Закурблај и ако баци варницу има струје. Ако има варницу обрати пажњу на боју варнице.

Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.
Kao masa da zeza negde, malo pre me bas dobro prodrma struja kad sam uhvatio za kabal svecice...
Sad opet nista, samo malo pecka..
Inace nema uopste varnice tako kad probam.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Gde se nalazi taj kondenzator?
374a953e94d8aae0feb16c1b4eeba145.jpg


Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Mora da se otvori dekla motora cini mi se. Izaslo mi iz secanja. Nije bilo ni skoro ali javice se neko ko se razume da objasni bolje. Izvinjavam se ako lupam. :)
 
Nazad
Vrh