Zaštita šljive u cvetu

E večeras nek nam je Bog u pomoći... 6 stepeni je bilo oko 6 sati, visoka vlažnost vazduha, noćas nema kiše a šljiva u punom cvatu...
 
Sad ce biti sta ce biti...
nxpaub.jpg
 
Pa i ta sa kašičicom je na mestu, otvorim fioku 6-7 kašičica sve različite, uzeo sam neku srednju pa po njoj. A stavljao sam po dve na 16l vode, takva mi neka leđna prskalica. Pre su te digitalne vagice bile izuzetno skupe, kakva je situacija danas, jel ima neka ponuda prihvatljiva za Nas van EU :haha:?
U svakom slučaju hvala na odgovoru.

Imaš na Limundu, kreću od 850 dinara pa naviše, ja sam uzeo za 1000 neku, nije loša, oće da zeza, ali možeš recimo tačno da odmeriš, svakako puno tačnije nego od oka, a trebaće ti kad budeš merio 35 grama nečega npr.. ;)
Ako nemaš, gledaj nabavi i mericu za tečnost, kao čašica sa podeocima, pošto ti je 7 mL kubik plusa čak 12 grama, pa ne možeš vagom meriti tečnosti.
 
Hvala Dragojlo na odgovoru za kubik . Ljudi sta mislite da moze bit posle ovog vremena monilija da krene a? ma samo da mraz ne padne :sta:
 
Nadam se da mraza neće biti jer nam pored paljenja guma i nekih biljnih antifriza ništa drugo i ne preostaje, a sa monilijom se i možemo izboriti koliko, toliko... :ppozdrav:
 
od one za koju ti mislis da je jedina..

Ti znaš o kojoj ja mislim i šta mislim? Smaraš kao i inače.

Čovjeka sam uputio na link, jer se inženjer potrudio i najbolje objasnio. Ovom prilikom pozdravljam oktopoda!

E da se vratim namjeri zašto pišem. Danas sam prskao sa Chorusom + Calypso. Na granama je ostalo oko 20% latica na cvijetovima. Razlog prskanja, pojavili su se mravi na stablima tj. ima prisustva uši, šljivina osa bi se "razmahala" ubrzo, a zbog obližnje šume pojavio se i "drug član" sa slike kome još ulazim u trag da definišem ko je i šta je, a svake godine se pojavljuje u ne tako malom broju. Možda ga neko prepoznaje od vas?

po uputstvu zaštitara iz apoteke sam stavljao 2gr/10l vode.
Tako je, 20g/100l vode. Meni su u apoteci dali jedan zgodan fišek "tatjer" od tvrdog kartona sa numeracijama za količine. Vrlo dobra i korisna stvar. Tako da mi nije bila potrebna vaga.


2yv79jm.jpg


ok4tnc.jpg
 
Ti znaš o kojoj ja mislim i šta mislim?
Vrlo je ocigledno iz onoga sto si napisao.
Nego kad si se vec javio,
rece:

Nisam agronom, pogotovo na zaštiti bilja

Kako se to nesto pogotovo nije?

Ili se jeste ili nije, ne moze se pogotovo ne biti agronom.

Vocar, napisah vec, iz tvog komentara je zelja da se prikazes kao vrhunski znalac naprosto vristala. ("da ne bih ja objasnjavao")
Samo malo obuzdaj tu neosnovanu zelju i sve ce biti dobro.
 
Ironman, kad ćeš prestati svaku temu na ovom forumu da upropaštavaš?

Lijepo sam rekao, nisam agronom i priložio sam odgovor inženjera na pitanje člana oktopod.
Prijatelju, jel tebe inače niko ne sluša, pa imaš potrebu da preko ovog foruma istresaš te svoje filozofije?
 
Sto si to toliko ljut?
Ja samo kazem da mnogo toga sto tvrdis da znas ne znas, i da mnogo toga sto napises nije tacno.
Jel to tako strasno ili je bolje d ase serdarvojvodisemo?
Nisi agronom i to je u redu, ali me zanima kako to POGOTOVO nisi?
Da li me neko slusa ili ne nije tema ovog foruma ali sta je karenca i koliko ko o tome zna jeste.
Ti, ocigledno, malo.
Edit:

I da, evo da si bio fin rekao bih ti i koja je larva na listu ali ovako.....
 
Ljut? Svašta tebi pada na pamet...

Zadrži to svoje znanje i živi s njim. U pravu sam kad kažem da te niko ne sluša, e jebi ga Gvozdene, tako ti je to kad se praviš pametan i hoćeš svakom loncu biti poklopac.
 
Ljudi HVALA za odgovore i za savete, onaj limundo je čudo čega sve ima........

I da, evo da si bio fin rekao bih ti i koja je larva na listu ali ovako.....
Aj kaži nama, a i sa čim da se prska, i ja sam to primetio u voćnjaku al nisam smeo da mešam nešto sa chorusom, tj ne znam smeli se mešati sa insekticidom i kojim.....
Posle ove kiše i vetra sigurno će opasti cvet, pa jel smem da ponovim prskanje iako nije prošlo npr 10 dana i da tada pomešam chorus sa nekim insekticidom:sta:
 
Aj kaži nama, a i sa čim da se prska, i ja sam to primetio u voćnjaku al nisam smeo da mešam nešto sa chorusom
Verovatno se radi o mrazovcu.
On se javlja tj njegove larve napocetku listanja ili cak malo ranije. Ubija se vecinom insekticida ali tu se javlja problem sa pcelama jer je ova godina specificna da se skoro u isto vreme javljaju i ccetovi i listici, a mogu se mestai sa fungicidima.
Trebalo bi dodati i mineralnog ulja a to se moze uraditi i prilikom tretiranja protiv sljivine ose a i to ce za koji dan.

e jebi ga Gvozdene, tako ti je to kad se praviš pametan

Kako mi je to?

Sta ti znaci to "tako ti je to"?

Nesto bi da kazes a ne znas sta?
 
Tvrdis da nije?
Pa hajde reci sta ti mislis, ja sam spreman da prihvatim da nisam u pravu ako izneses argumente.
Vocar, sto ne prihvatis da postoji dosta obicnih stvari koji su za tebe novost. Nije to nista strasno, ali je mnoigo ruzno kad se pravis da znas vise nego sto stvarno znas.
 
Ja samo kazem da mnogo toga sto tvrdis da znas ne znas, i da mnogo toga sto napises nije tacno.
I da, evo da si bio fin rekao bih ti i koja je larva na listu ali ovako.....

"Rekao bih ti..." + "vjerovatno" = "jer nagađam".
Jer ti sve znaš.. i svakom na ovom forumu ko nešto zna, uvijek znaš da poručiš da ne zna, i ono što malo zna, da uopšte ne zna.

Ma neka si ti pametan :)

Živ bio :ppozdrav: i pogotovo oni koji te moraju slušati svaki dan.
 
A to sto tebi kazem da ne znas nazivas "svakom naovom forumu" ?
Ne vocar, TI ne znas, a od mnogih ovde ucim. Ti si taj koji pokusava sebe pokazati kao vrsnog poznavaoca cesto, vrlo cesto, ti se omaknu stvari koje nekome ko se iole razume u voce ne bi smele da se dogode.

Ne znam cemu ta tvoja opsednutost zeljom da drugi u tebi vide poznavaoca kad ti to NISI. Uci pa postani to, to ti je korisnije.

To se vidi i po tome sto ti je rec "verovatno" sumnjiva. Ako neko ozbiljan nesto tvrdi mora biti APSOLUTNO siguran a na osnovu jedne slike larve ozbiljni nece nista tvrditi.
Na osnovu jedne slike larve, jednog simptoma bolesti tvrditi mogu laici poput tebe i babe vracare. Dijagnostika bolesti i detreminacija stetocine su mnogo ozbiljnije stvari nego sto vi jucerasnji mozete da shvatite.
 
prskao sam cacanku rodnu ( koja je u potpunosti procvetala) i lepoticu koja je mozda tek 20 posto cveta sa signum + fobos, ali su me izgleda zeznuli ovi u apoteci jer su mi rekli da je 80 gr signuma na 100 l vode. da li je to losa koncentracija, da li ponovo da prscem? koristi li se fobos u sljivi ( posto ga koristim u malini i kupini i pokazao se dobar)
 
Predlažem da otvorimo novu temu.
Gvozdeni-ostali raprave i nesuglasice!
Nadam se da nam onda teme neće ići u off a svi koji imaju nešto za raspravu pravac u tu temu.
Inače možda će biti ljutih ali ja podržavam Gvozdenog :cao:
 
Nazad
Vrh