Zaštita šljive u cvetu

I ja sam danas kad sam brao primetio da mi i nije baš rodilo kako izgleda, brao sam trešnju, dosta je to sve retko, nema onako puno pravih onih grozdova, ima ali nije to to, dosta je tih malih žutih a dosta je cvetova i neoplođeno...nabrao sam od jednog drveta oko 65 kg, na drvetu i oko njega je ostalo oko 10 kg nedohvatljivih i propalih, a prošle godine mi se čini da je izgurala 100 kila... :D
Inače cena Ritopečka je prekjuče bila 300 kinti burlat, 200 kinti ova rana doktorka kao, juče i danas 260 do 280 burlat, 150 do 180 doktorka :)
 
Inače cena Ritopečka je prekjuče bila 300 kinti burlat, 200 kinti ova rana doktorka kao, juče i danas 260 do 280 burlat, 150 do 180 doktorka :)
A ko su uglavnom kupci,kako ide prodaja tamo, koje kolicine ce najcesce kupuju?
Ja sam zasadio nesto ovog proleca ali ovde kod mene i nema nekog trzista tresanja, uglavnom pijac iprekupci na pijaci.i
 
Kupuju Rusi, imaš otkupno mesto na okretnici autobusa u samom Ritopeku, ali sada se širi pa od prošle godine ima i u Vinči itd...kad kažem širi, mislim na ovo voće što košta, kajsije domaće su uvek bile po 25 dinara otprilike moglo da se proda...

Ovi otkupljuju koliko god doneseš, redovi traktora stoje, isplate ti odmah. Gajbice kod nekog uzmeš dan ranije na crtu, u Ritopeku kupiš za 30 35 dinara, pa ti vrate pare kad vratiš gajbice, mora znači njihova ambalaža, ali uvek je ima. U Ritopek doduše dođe i dosta kombija preprodavaca koji bleje ispred otkupnog mesta i otkupljuju u ambalaži koja je manje više standardna (maltene šta doneseš) i oni uzimaju i malo lošiji kvalitet, na otkupima nesme da ima ni jedna pukla, ni jedna bez peteljke, trula ne daj bože i slično.

Otkup je tek krenuo, treći je dan, zato i jaka cena, ali prošle godine je burlat krenula isto tako, ali je dugo držala 250, da bi najniža cena na kraju sezone bila 170. Kajsija domaća je bila 80 prvih dva dana, kasnije 25, mađarske sorte od 65 do 80.
 
burazeru jel se šališ? :D bez ljutnje, ali sa obzirom da imaš 49 poruka na forumu, nadam se da nisu sve ovako trolovske...najbolje da ćemo u ovoj temi sad da raspravljamo o otvaranju apoteke...bez ljutnje ali otvori neku temu lepo pa pitaj i tebi je u korist, pre će da je primeti neko ko se razume kad vidi naslov a ne kad zaluta u baš ovu temu...
aj uzdravlje :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh