Zaštita šljive u cvetu

pozdrav svima.ja sam novi na forumu ali vidim da ima dosta iskusnih forumasa,pa sam hteo da vas zamolim ako neko hoce i moze da mi pomogne.U koliko vode treba rastvoriti kubik100ml Unapred zahvaljujem
 
Chorus od 25gr ide na 100litra vode mala kesica za 10litra , signum je za 120l a kubik ide na 50litra vode taj od 100ml
 
Čepić od bočice kubik plus od 100 ml je tačno 7 ml, ako nekom treba zbog mere...a treba od 20 do 30 ml na 10 litara, optimalno po meni i većini sa kojima sam pričao je 25 iako zvanično ide 20 kao što kolega reče. Ja sam stavljao 4 čepa i još malko na 12 litara prskalicu.

Naravno, bolje je da imate mericu ili špric, pričam o "prvoj pomoći" ako nemate ništa. Pomoću merice sam izmerio čep :)
 
Kod mene je čačanska rana i rodna pri kraju cvatnje,stenly i valjevka u punoj cvatnji.
Sad sam u dilemi,za dva -tri dana trebao bih prskati protiv osice.ili čekati da stenly i valjevka ocvatu.
A najgore što dolazi loše vrijeme
 
Sada gledam prognozu, ako je tačna kažu da kiša počinje sutra, a da prestaje da pada u petak, tako da u petak prskaj i ne brini, kod mene je situacija slična imam stenli i čačanku lepoticu, faze beli baloni i puno cvetanje, ali ću sačekati petak pa ću prskati opet sa kubikom ili će to već biti faza precvetavanja, vreme će pokazati....
 
Kod mene je čačanska rana i rodna pri kraju cvatnje,stenly i valjevka u punoj cvatnji.
Sad sam u dilemi,za dva -tri dana trebao bih prskati protiv osice.ili čekati da stenly i valjevka ocvatu.
A najgore što dolazi loše vrijeme
kod vas vegetacija uvek krece desetak dana pre. oko mene su planine golija i kopaonik,dosta usporavaju ,plus cesti mrazevi
 

Ja sam danas odradio prskanje pirusom. Čačanka je 80% procvetala dok su stenlejka i kalifornijska negde na 30-40%
Duvao je solidan vetar tako da sam išao malo više desnom stranom, ali kako je već od sutra moguće da će biti kiše, nisam smeo da rizikujem i da ostavim za jutarnje prskanje.
 
Pozdrav svima!
@valhalla - lepo obavljen posao...
al vučko ti je opasan,,, po sred magle šeta!:haha::haha::haha:
 
@valhalla veži ovog vučijaka da nebih ostao bez njega aš lep pas, a lepo ti to cepaš sa ferdžom... ::namigivanje::

@luka kv znam da nanose velike štete, ali kažeš da kod nas cveta uvek pre nego kod vas bar 10 dana pa te zato pitam da li su mrazevi česti kod vas ? :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh