Vremenske prilike u 2024-oj godini

@Sapatnik To na slici kod mene,ta ispucala zemlja,nije to korito,jos desno 15-ak m u tu travu kao ,tek tamo je obala.Kroz godine sve manje i manje vode,da bi se sad isusilo skroz.
 
Snega je bilo ali tornada,mislim da smo ih gledali samo na TV.I noću nikada leda nije bilo.
Ne znam tačno koje godine ali poćetak 90-tih ili kraj 80-setih .Jul mesec,posle ponoći led prošao preko Bašaida.Izlupao roletne i fasade ,Deo atara blizu sela takođe dobro secovao.Imao sam lukovno seme iza sela pa mi ostalo u sećanju .
Ipak se treba setiti nekih momenata u vezi sa vremenom .Da je bilo toplo jeste ,da li ovako kao sad ,ne znam .
 
Kad god slusam Nedeljka Todorovica po njemu je ovo sasvim normalna pojava sa eventualno nekim minimalnim odstupanjima, klimatske promene po njemu apsolutno ne postoje i onda pronadje primer od pre 30 god. da se i onda to desavalo. Ja sam 40 god i secam se kao dete kad je bila najava za 33 stepena da je to za mene bila senzacija a sad nam je maltene i prijatno hladno. Snega kod mene nema tri godine, mislim normalnog snega kad zabeli da i ostane , pre 4 god sam ugradio klimu i ne znam kako sam ziveo pre nje, sirak se na strnistu susi kao da je poprkan totalom a o kukuruzima da i ne govorim. Sever Backe se pretvara u pustinju. Ovo je moje subjektivno misljenje i izvinjavam se unapred ako sam koga uvredio sa ovim postom :ppozdrav:

Te godine kad si se ti rodio bilo nekoliko dana oficijelna temperatura 39 stepeni(meteoroloska) , nije bila mjerio ja na svom termometru , bio na lokalnom bazenu , bilo ljudi vise od 5000+ , vecina na suncu jer nije bilo mjesta u vodi ,oko 9 sati ujutro verglali bicikle 20km na bazen i onda popodne sa bazena jos toliko kuci i tako skoro citav raspust , razlika je da je onda bilo cesce pljuskova i kise nego sto je sada.
Tako da o 33 stepena ne bih komentarisao :ROFLMAO:
 
Ne znam tačno koje godine ali poćetak 90-tih ili kraj 80-setih .Jul mesec,posle ponoći led prošao preko Bašaida.Izlupao roletne i fasade ,Deo atara blizu sela takođe dobro secovao.Imao sam lukovno seme iza sela pa mi ostalo u sećanju .
Ipak se treba setiti nekih momenata u vezi sa vremenom .Da je bilo toplo jeste ,da li ovako kao sad ,ne znam .
To su pojedinačni slučajevi.Sad nakon 50 godina ovo nije normalno.
 
Imamo te promene kakve imamo. Da l prirodne, il neprirodne, vise nije ni bitno.
Ono sto je fascinantno je da se vecina meteorologa upinje objasnjavati nam kako je ovo sve sasvim normalno, da je vec bilo, da su to ciklusi itd.
Po malo vredja inteligenciju.
Упињу се зато што раде за режим. Да не би била проглашена елементарна непогода.
 
Statisticki se promjenila dnevna temperatura za 1C , sto i nije katastrofalan problem , problem je sto su nestale zimske padavine a i ljeti su se prorjedile i smanjile. To se vidi i na podzemnim vodama , jako puno bara i jezera su nestala ili se smanjila kojima je glavni izvor povrsinske slivne vode. Ritine poceli raditi a prije 30+ godina su tu patke plivale :haha:

prije 40 godina ovdje i u okolini, posebno sela koja su na manjoj nadmorskoj visini , blato je bilo najveci problem, u jesen ovrsiti ili obrati kukuruz , u nekim selima koja su nize nisu kupovali IMT ili slicne traktore , samo traktore proizvodnje SSSR ili ruse bilo vladimirce ,LTZ itd , ne zato sto su bili rusofili :ROFLMAO: jedino su ti traktori mogli izcupati prikolicu kukuruza iz mokrog i dovuci kuci , a sada u jesen ni kombajn od 30 tona nema problema jer nema kise a nema ni blata.
 
Kad god slusam Nedeljka Todorovica po njemu je ovo sasvim normalna pojava sa eventualno nekim minimalnim odstupanjima, klimatske promene po njemu apsolutno ne postoje i onda pronadje primer od pre 30 god. da se i onda to desavalo. Ja sam 40 god i secam se kao dete kad je bila najava za 33 stepena da je to za mene bila senzacija a sad nam je maltene i prijatno hladno. Snega kod mene nema tri godine, mislim normalnog snega kad zabeli da i ostane , pre 4 god sam ugradio klimu i ne znam kako sam ziveo pre nje, sirak se na strnistu susi kao da je poprkan totalom a o kukuruzima da i ne govorim. Sever Backe se pretvara u pustinju. Ovo je moje subjektivno misljenje i izvinjavam se unapred ako sam koga uvredio sa ovim postom :ppozdrav:
Često spominjem kad pričamo o vremenu upravo tog Todorovića,kako ga nije više sramota,pa jasno da je bilo vrućih dana i ranije ali baš kao što kažeš pre 25 godina kad najave 33 to je bilo tada prženje,sad nam je to super.
Ponavljam jednostavno ne mogu da verujem da li čovek namerno laže,ne znam iz kog razloga ili je jednostavno prolupao skroz.
 
Cekaj ovako,ako pitamo koje godine je bila najveca susa koju ljudi pamte,niko nece da kaze 2023,nego ce 95% njih da kaze 2012-a posle nje je dosla 2014- gde je moglo pola Srbije da se podavi
 
Često spominjem kad pričamo o vremenu upravo tog Todorovića,kako ga nije više sramota,pa jasno da je bilo vrućih dana i ranije ali baš kao što kažeš pre 25 godina kad najave 33 to je bilo tada prženje,sad nam je to super.
Ponavljam jednostavno ne mogu da verujem da li čovek namerno laže,ne znam iz kog razloga ili je jednostavno prolupao skroz.
Mlad si, ogledaj temperature u 20-tom veku po godinama. Nemoj olako pljuvati po ljudima za čiju stručnost nisi obrazovan. Ne znam o kome se radi ali tvrdim da je manje-više upravu.
Kimi je više puta pisao na ovu temu i on je na ovom forumu najmerodavniji ili jedan od najmerodavnijih.
 
Nazad
Vrh