Vremenske prilike u 2024-oj godini

Svaka vama cast kada vam je u kucama bez klime temperatura 27-8 stepeni.
Kod mene kuca na sprat, izolovana stiroporom 5cm, prozori i vrata drveni stari svega par godina dihtuju odlicno, na gornjoj ploci ispod crepa staklena vuna 10cm i pored svega toga na spratu bude temperatura 35 stepeni a u prizemlju oko 30.
Tako da se dogodine ubacuje obavezno klima jer je ovo neizdrzivo.

Poslato sa RKY-LX1 pomoću Tapatoka
 
Svaka vama cast kada vam je u kucama bez klime temperatura 27-8 stepeni.
Kod mene kuca na sprat, izolovana stiroporom 5cm, prozori i vrata drveni stari svega par godina dihtuju odlicno, na gornjoj ploci ispod crepa staklena vuna 10cm i pored svega toga na spratu bude temperatura 35 stepeni a u prizemlju oko 30.
Tako da se dogodine ubacuje obavezno klima jer je ovo neizdrzivo.

Poslato sa RKY-LX1 pomoću Tapatoka
Posadi i neko drvece oko kuce da malo zakloni od sunca
 
Kako da upalim klimu koje nema? Ali zato svakog jutra ranom zorom otvorim u kući sve širom i uspijem spustiti temperaturu između 21,5 i 22,5°C. Kroz dan , uz djelomično spuštene rolete opet naraste do 25°C. Kod vanjskih 33-35°C čisto ugodno. :love:
Pitao bih te kako bi razladio kucu da ti je jutarnja pet dana za redom oko i iznad 30 stepeni . Jel vidis da nema ovih iz Vrsca da se oglase i nesto napisu kako im je . Verovatno su u nekoj letnjoj hibernaciji 😬
 
Ne prija ali priroda se uvek menjala i uvek će se menjati, a klima je deo prirode. Ja isto mislim da je bar 90% normalno. Moji roditelji su mi pričali da je u njihovoj mladosti bilo tornada i superćelijskih oluja. Mislim da je 1958-me oluja odnela toranj sa crkve i mnoge krovove po selu, izmeđuostalih i mojima.
 
Posadi i neko drvece oko kuce da malo zakloni od sunca
Od kuce na 15-tak m je komsijina suma al ne vredi
3ddbbc17e689bf5d7bad1ff609324b60.jpg


Poslato sa RKY-LX1 pomoću Tapatoka
 
Mnogo ste se raspisali a niko ne spominje kad ce kisa i u kolikoj kolicini? :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Čemu služi to?
Inače pre desetak dana sam ugradio dve 18k a nisam nešto ni proučavao uputstvo.
,,Dry" ili kapljica znači SUŠENJE VAZDUHA. Nije suština da u prostolriji bude ladno i da se za 20-30 godina oboli, suština je da bude suvlji vazduh da se mi ne znojimo, odnosno da znoj na nama isparava i time nas rashlađuje. A pri tome drži stabilnu temperaturu i vlagu i MANJE TROŠI STRUJE. Na tom modu stalno radi ventilator na malim obrtajima.
Nikog ništa ne košta da proba.
 
Kod mene je vrlo prijatno u kući od 150+ kvadrata sa jednom starom 12-com, sva vrata udaljenih soba otvorena, a bližih odšrinuta.
 
Nazad
Vrh