Vremenske prilike u 2024-oj godini

Kalirali zbog vrućine. Oporavićemo se dok zahladi.
Dva neki vjetrić. Navukao se neki oblačak. Jest malo tanji ali je spustio temperaturu na ugodnih 28,8.
 
Kad god slusam Nedeljka Todorovica po njemu je ovo sasvim normalna pojava sa eventualno nekim minimalnim odstupanjima, klimatske promene po njemu apsolutno ne postoje i onda pronadje primer od pre 30 god. da se i onda to desavalo. Ja sam 40 god i secam se kao dete kad je bila najava za 33 stepena da je to za mene bila senzacija a sad nam je maltene i prijatno hladno. Snega kod mene nema tri godine, mislim normalnog snega kad zabeli da i ostane , pre 4 god sam ugradio klimu i ne znam kako sam ziveo pre nje, sirak se na strnistu susi kao da je poprkan totalom a o kukuruzima da i ne govorim. Sever Backe se pretvara u pustinju. Ovo je moje subjektivno misljenje i izvinjavam se unapred ako sam koga uvredio sa ovim postom :ppozdrav:
 
Sećam se početkom osamdesetih da je bilo 42⁰C, bar tako su rekli na dnevniku ali znam da je bilo toplo i bio sam mlad.
 
Ne prija ali priroda se uvek menjala i uvek će se menjati, a klima je deo prirode. Ja isto mislim da je bar 90% normalno. Moji roditelji su mi pričali da je u njihovoj mladosti bilo tornada i superćelijskih oluja. Mislim da je 1958-me oluja odnela toranj sa crkve i mnoge krovove po selu, izmeđuostalih i mojima.
Nikada nije bilo tornada kod nas a dosta dugo pamtim a i čuo od starijih.Kada smo mi bili mladi kad pređe 30 to je katastrofa.Onda nisu postojali indeksi.
 
Kolege koji nemaju 100+ kg molim da se uzdrže od komentara kako podnose vrucinu !
И они испод 40 година. Е кад се сетим тинејџерских дана, каква бре врућина, само ли се дохватим женке, одмах из лаке сиђем у бантам и не жалим се ништа.
 
Imam godina da mogu da se secam i snega do kolena i cestih letnjih pljuskova. Godisnja doba bila specificna svako za sebe, sada uskacemo direktno iz leta u zimu i iz zime u leto.
 
Imamo te promene kakve imamo. Da l prirodne, il neprirodne, vise nije ni bitno.
Ono sto je fascinantno je da se vecina meteorologa upinje objasnjavati nam kako je ovo sve sasvim normalno, da je vec bilo, da su to ciklusi itd.
Po malo vredja inteligenciju.
 
Videćemo kad na neku zimu padne 2 metra snega,biće isto.priča da ovo nikad nije bilo do sad,a i očevi i dedovi nam pričali kako su se sankali sa krova i kopali tunele do dućana,škole i slično...
 
Nazad
Vrh