Vremenske prilike u 2024-oj godini

Mamin stric bio u vojsci u beceju 53-54 godine. Tisa bila skoro presusila, peske su prelazili korito. Deda bio u vojsci 59-60 u krusevcu( na bagdali) pisao odsustvo za Krstovdan(27.09)da dodje da pomogne svojima da beru kukuruz. Kad je dosao kuci oni sve uradili, znaci obrano rucno i poznjeveno bilo, i doneti kuci snopovi. Znaci suse su bile i ranije i mnogo pre ovih godina, to ne moze niko da ospori. A da ne pisem sada koliko puta su igrali karte i pili vino na ulici za badnji dan!

Послато са 23124RA7EO помоћу Тапатока
 
Ja mislim da je problem u nama. Nekada smo sejali kukuruze na 28cm i nisu podgorevali. I zato nam nisu smetale velike temperature :) a sad ovi na 19cm kad pocnu da se suse odmah krivo sunce i harp :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ne prijavljujes da se stvorio oblak u tvojoj blizini . Vidis kako kukanje dobro utice na oblake 😊
3 kapi po m2.

@Lule28 ako imaš fejs imaš tamo grupu Gazdalkodjunk Okosan, tamo postavljaju ljudi iz mađarskih mesta koliko je palo kiše, to sam našao pre par nedelja, koliko sam video u Keviju i Utrinama je danas bilo dosta kiše ali i leda.
 
Poslednja izmena:
Najveci problem ovdje je da mi trebamo imati preko 11 tona kukuruza po ha na arendama za nekom zaradom. Na ovu klimu sto traje vec godinama to je nedostizno....
 
Nazad
Vrh