Vremenske prilike u 2021-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Seronja sa okeana se sprema da izruči još jednu kofu na veći deo Evrope.

Proklet bio ovaj kontinent i ko ga namesti ovakog sa te (zapadne) strane!

temp-eur2-20.png
 
Maticu ja nista ne preterujem. Samo sam lepo napisao da treba malo i da ostavi za kasnije. Nisam napisao da ne treba sada kise. A sto se tice tog snega, secam se da je u februaru jedne godine palo u dva navrata vise od po pola metra snega. Razlia u padanju na 7 dana. I sve se to lepk istopilo i sislo dole u donje slojeve sto ti kazes da treba. Pa posle jun jul i avgust smo izgoreli od vrucine i nista nismo imali od prinosa. Po meni nema nista od tog snega. Vise volim da ona pada u ova tri meseca u vise navrata po 20 l nego sada da mi padne i 1000 l kako god ili kao kisa ili kao sneg. A ti vidi kako je tebi najbolje. Ja se tu necu mesati.
 
Ljudi nece da shvate da ima mesta gde ova kolicina vode pravi ogromne probleme.
Svako ima pravo na svoje zelje, al kod nas se izgleda neko mnogo zazeleo.
Naravno da nisu lose zimske padavine, al pretera ga, nek ostavi po 100 l za maj, jun i jul. U avgustu moze i 50 😉
 
Ima uticaja, vidces kad odredjeni clan pocne kukati vec u aprilu i kad ga obaspu padavine u julu onda ce naci neku drugu metu koja je uperena protiv njega

Sent from my SM-A315G using Tapatalk
 
Predeo oko Bele Crkve na jugoistoku Banata je dobio oko 150 litara padavina samo u decembru, što je ogromna zimska količin padavina tako daleko od mora.

Paraćinac, zaboravih da pohvalim, bravo za stanicu, neka te služi!Opasan je kolega Vlado, nameračio se da umreži čitavu opštinu stanicama, svaka mu čast.
 
Ja sabrao nekih 126l u decembru kod mene. Bas se ispadala kisa, videcemo sta nam donosi nastavak zime.
A kako mogu da primetim da postoji prekidac za vremenske prilike vrlo brzo bi ga pokvarili :osmeh:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh