Vremenske prilike u 2021-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
eh to je samo naše verovanje, odnosno preneti paganski običaj da neko (svevišnji) upravlja i odredjuje vremenom, što naravno apsolutno nije tačno. Isto kao što nas vera i religije uče o velikom potopu koji je uništio svet, a to je ništa drugo nego pad asteroida koji je ranije i dinosauruse zbrisao sa lica zemlje. ali avaj, baš je taj neko što je zapisao to pre ko zna koliko hiljada godina znao šta je asteroid..

sad se setih i onog objašnjenja crkve otkud su nadjeni fosilni ostaci morskih životinja po vrhovima Alpa. ..pa je objašnjenje bio upravo taj veliki potop jelte..što je naravno glupost jer zapravo su tu dospeli sudarom Afričke tektonske ploče o Evropu što je zapravo i jedina sila koja je mogla tom silinom nagomilani sediment sa dna mora (od čega se primarno sastoje i Alpi) da izdigne tako visoko.
 
I šta ti Bole možeš promeniti na potrošnji traktora
Kako da utičeš????
Nikako brate ujutru naspeš pun i VATRAAAAAAAA
Ili na količinu padavina kako da utičeš??????
Nema tu ništa nije to u našoj moći!!!!
Bilo bi lepo da možemo raspored padavina menjati ali ne ide
A da pišem i računam koliko je je kiše palo stvarno mi treba biti dosadno do jaja
Ajde neke stvari moram voditi evidenciju, jagnjenje broj ženskih, broj muških, koja se ovca loše pokazala, koja ima lošu jagnjad, itd a kišu da pišem jok more!!!!


Sent from my moto e5 using Tapatalk
 
Luka nije tema a vec sam pisao na drugom mestu. Zetor mi je trosio u oranju 16 litara po jutru, uradio sam pumpu i potrosnja je pala na nekih 12 do 13 litara. Da je nisam merio i pricao sa drugim ljudima o potrosnji sigurno je ne bih remontovao.
Sto se tice padavina, kolicine i rasporeda, znam da ne mozemo da uticemo, ali za tumacenje ogleda i rezultata istih je izuzetno vazno.
 
Pošto je Kimi napisao o narodnom verovanju evo i ja da dodam nešto. Po onom starom vreme između dva Božića današnji dan je Jun sl godine. Dakle danas bez padavina i topli, do 15 C. E sad da li to kaže da će i Jun biti suv i jako topao, ili je to obrnuto videćemo. A i za 01.01. i 02.01. najavljuju suvo i toplo onda su to Jul i Avgust. Dakle onda bi bila suša kompletirana. A može biti i obrnuto. Kao što sam i napisao ovde, ja ga pratim i beležim pa ću kasnije upoređivati za svaki mesec.
Svima Vama želim ovom priliko da čestitam Novu Godinu i da Vi i Vaše porodice i familije ste živi i zdravi, sretni veseli i da Vam ova godina bude rodna i blagordna. Živi bili svi koliko Vas ima. Veliki pozdrav.
 
Boli ti si studirao poljoprivredni fakultet ako se ne varam
Šta si pametno naučio iz Meterologije ja ništa možda nisam dovoljno pazio??

Sent from my moto e5 using Tapatalk
 
Ето Лука да си хватао белешке сад си се могао подсетити. Како кажу "паметан пише ..." а ти се држиш оне "докон поп и јарад крсти" (шалим се).
Теби,Болету и свима осталима на форуму све најбоље у новој години !!!
 
I šta ti Bole možeš promeniti na potrošnji traktora
Kako da utičeš????
Nikako brate ujutru naspeš pun i VATRAAAAAAAA
Ili na količinu padavina kako da utičeš??????
Nema tu ništa nije to u našoj moći!!!!
Bilo bi lepo da možemo raspored padavina menjati ali ne ide
A da pišem i računam koliko je je kiše palo stvarno mi treba biti dosadno do jaja
Ajde neke stvari moram voditi evidenciju, jagnjenje broj ženskih, broj muških, koja se ovca loše pokazala, koja ima lošu jagnjad, itd a kišu da pišem jok more!!!!


Sent from my moto e5 using Tapatalk
Da pises, i da brojis kapi kao sundjer bob :osmeh:
 
Ето Лука да си хватао белешке сад си се могао подсетити. Како кажу "паметан пише ..." а ти се држиш оне "докон поп и јарад крсти" (шалим се).
Теби,Болету и свима осталима на форуму све најбоље у новој години !!!
Ja da sam imao vremena pisao BiH koliko piva sam popio u RUSKOM SELU I KOZARCIMA
SVE NAJBOLJE DRUGARI

Sent from my moto e5 using Tapatalk
 
Mirban je bog sa ovim postom :haha:. Brojanice ,... danas kako je vrijeme bice u junu . Ili suprotno ? Al jedno od tog dvoga :haha:.
Sto rece Luka , o vremenu i cijenama netreba mnogo pisati , mozda samo pomenuti , al sta tu ima diskutovati kad se na te stvari nemoze uticati .
Brate kad planiras sjetvu i to , racunaj na prosjecno vrijeme i prosjecnu cijenu i zaboravi
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh