Vremenske prilike u 2021-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Arkadije jesi ti bio kod mene u ataru?Ciničan si mnogo, ne vidim razlog a ni potrebu da me prozivaš na taj način!Hoće meni biti lakše ako postavim slike pšenice koja pliva u vodi a istu nemam gde da ispustim ili će tebi biti lakše i time stvoriti prijatniji ugođaj na forumu ili izlečiti tvoju povređenu sujetu!?Ponekad se ponašaš kao malo dete.
 
@Matić XD,daj Maticu,ako sam ja tebe iznenadio gore postom,ti si onda mene jos vise tvojom ozbiljnoscu,tj pogresnom shvatanju da sam mislio ozbiljno ...Ali da padavina ovde vise ne treba,to stoji ,meni je 60% psenice na parcelama gde lako bude vodolezja,tako ispalo plodoredom,ne bi ni tebi bilo svejedno da imas toliki rizik,ne ?.Palo je vise nego dovoljno za ovako kratak period,ima jos vremena da nadoknadi te vase zimske zalihe vlage,ne mora to u par nedelja ....Kazem vase zalihe,jer ja bas ne verujem u njih,radije bih menjao 10 zimskih padavina za 5 letnjih.
 
Imamo kod svake njive po jedan a negde i više ali su puni do čepa pa se voda vraća.Pisao sam da nam je nadmorska visina 71 metar, to su čari Donjeg Srema.Trudim se da budem pozitivan jer mi jed i sekiracija ne znače ništa pa teram sve na za.ebanciju.
 
Количина падавина у 2021 год. код мене је 585 милиметара.За овај део Баната није лоше.Да ЈУН није подбацио са само 17 мм. година се могла назвати родном а овако .??!
 
Kod nas je slično .Ne vodim evidenciju ali juče mi jedan poznanik kaže da je on sabrao 545 litara.
 
Sasvim je u redu to, maltene prosečna količina zbirno godišnja. CIfra koja kaže sve, a ne govori ništa, kao prosečna plata.

ovu godinu napuštamo sa nadolazećim balonom toplote sa tatice od zapadne strane, što će nas pratiti prvih 4-5 dana nove. Posle se valjda nekad malo smiluje da malo i zimujemo..
 
Koliko ti treba biti dosadno da sabiraš godišnje padavine???
Sve što padne od Boga je i ja tu ništa ne mogu!!!!
To je tako i gotovo!!!!
Ja mogu samo da uradim šta je u mojoj moći da se pomolim Bogu i da čekam!!!

Sent from my moto e5 using Tapatalk
 
Luka nemoj tako. Ima neko kome je to vazno, a nama koji zavisimo od kise ipak jeste. Kao kada pitas nekog koliko mu auto ili traktor trosi a on kao tele te gleda i nema pojma. Pa majku mu, zar je za 10 godina bilo tesko da se izmeri i izracuna potrosnja.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh