Vremenske prilike u 2021-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ima vodoleža ali je to zanemarivo za naše uslove.Dok ne dođe voda u podrum do 3 stepenika nema ništa a trenutno je podrum suv i voda u bunaru na 2 metra udaljenosti.Inače mi smo na nadmorskoj visini od 71 mnv.
 
Juče sam prolazio i dosta njiva pored puta je u velikom problemu jer baš ima dosta vode. Od Obrenovca preko Zvečke, Velikog polja, Stubila pa sve do Lazarevca ima mnogo vode po njivama. Tamnava se izlila iz svog korita baš dobro ali ima prostora da puni do dole (bedema). I veoma je brza. Takođe i Kolubara u Obrenovcu je velika i jako brza. Naravno i jedna i druga nose svakakvog krša. Još je noćas i danas će padati tako da se samo može očekivati da sve ovo poraste, a na ovo toplo vreme tek će se jako brzo otopiti sneg sa planina koje su u slivu i Kolubare i Tamnave. Zato sam i napisao da bi mogla malo da stane pa neka u februaru opet malo pada. Ali to je moje razmišljanje a priroda je ta koja će da odluči kako će biti.
 
Ima vodoleža ali je to zanemarivo za naše uslove.Dok ne dođe voda u podrum do 3 stepenika nema ništa a trenutno je podrum suv i voda u bunaru na 2 metra udaljenosti.Inače mi smo na nadmorskoj visini od 71 mnv.
Maticu i mi na 71mnv. Zanimljivo

Послато са SM-N970F помоћу Тапатока
 
Ima vodoleža ali je to zanemarivo za naše uslove.Dok ne dođe voda u podrum do 3 stepenika nema ništa a trenutno je podrum suv i voda u bunaru na 2 metra udaljenosti.Inače mi smo na nadmorskoj visini od 71 mnv.
Vršac je na 101m i jos kad dodam 5m za pusnicu i to punu sunki i slanine,to mu dodje kao atomsko sklonište.😉
 
Ja ga nemam.Drugi odavno plivaju.Pricam o Golubincima
Kod mene nema vode u podrumu nikad
Numera švapski deo
A drugu kuću imam u istoj ulici 1km dalje tamo je htela da izadje iz podruma pa smo ga zatrpali živim krečom iz šećerane i na kraju peskom
Nije bilo drugog rešenja, ulaz razbio macolom i sve zatrpao, prozor zazidao
Kod komšija nema uvek ali kad se digne nivo podzemnih voda ima 2_3 stepenice vode nekad i 5_8

Sent from my moto e5 using Tapatalk
 
I kod mene slična situacija,ja sam na periferiji sela kod mene u podrumu bilo oko pola metra vode a u centru sela ljudi ulazili u kuće u čizmama preko blokova debljine 25cm tamo negde 99-2000g ne sećam se tačno.
Inače kod mene trenutno u bunaru 4,2m do vode,treba ovde još padavina...
 
Kod nas svi imaju problem jer u normalnim godinama voda nam je na dva-tri ašova dubine u zavisnosti na kom kraju i kojoj strani sela živiš.
 
Znam za priču da je čovek u Temerinu u podrum uložio grdilo novca,mislim da mu je u to vreme radove izvodila beogradska mostogradnja,svi oko njega imali pune podrume vode,jedino on suv.Jedne noći zemljotres, svi iz okolnih kuća a i on izleteli napolje kad ono ništa,lažna uzbuna...ujutro on u podrum a ono pod podruma pukao i digao se skoro do prve ploče.
Kada su velike podzemne vode kažu da je jako teško izolovati podrum,pritisak je to i uvek pronađe neku rupicu i pukotinu...
 
Inđija je puno "višlja"... U nekim bunari a treba i 20m do vode, al 10ak je uobičajeno... U podrumu nikad nema vode
 
Oped je dolila nepotrebno. Nema svrhe vise sto pada. Nek ostavi i za leto nesto. Dosta njiva u okolini imaju problem sa vodom.
 
Mogao sam i ranije, ali sada sam ispraznio kišomer, 8 litara. To je palo juče ujutru i noćas. Dakle ukupno u ovom talasu 45 litara.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh